רוטברןטרק הרוטברן הוא אחד מה - Greate walks שמונה את הטרקים הכי נחשבים בניו-זילנד.


הטרק אורך שלושה  ימים שני  לילות והוא אינו מעגלי דבר שמצריך שימוש באוטובוסים בעלות כוללת של 100 דולר.
ניתן לעשות את הטרק בשני ימים לילה אחד ע"י כך שהולכים יותר ביום הראשון ומגיעים לביקתה השלישית,  ביקתת מקנזי. במקור הטרק בנוי כך שכל יום הולכים בין 4 ל 6 שעות ולאילו מכם שבכושר טוב או שרוצים ימים יותר עמוסים כדאי לשקול רק לילה אחד דבר שמוזיל את הטרק כיוון שכל לילה בביקתה עולה 40 דולר לאדם.

   

אפשר להתחיל את המסלול מ Routebern shelter המרוחק 70 ק"מ מקווינסטאון אוטובוס לשם עולה 35 דולר או להתחיל מ  Divide shellter מרחק 350 ק"מ בעלות של 67 דולר.

  
אפשר להגיע לתחילת הטרק ב Routebern shelter  עם רכב ולהחנות בחניון אך כדאי להסתיר כל דבר ערך אחרת יש סיכוי טוב שיפרצו לכם לרכב.

רוטברןע"מ לחסוך את עלויות ההסעות בסך של 100 דולר רבים באים עם הרכב לחניון ה Routebern shelter מחנים את הרכב ויוצאים לטרק אבל לקראת סופו פונים לטרק נוסף שאינו אחד מה Greate walks כך שלילה בביקתות עולה  10 דולר בלבד, וחוזרים יום וחצי חזרה ל Routebern shelter ובעצם יוצאים מסלול מעגלי.

  

שיטה אחרת היא לאתר מטיילים אחרים שבאים מהצד השני ובאמצע הטרק כשחולפים אחד מול השני מחליפים מפתחות ונפגשים בקווינסטאון אחרי הטרק.

הטרק יפה, משלב הליכה ביערות גשם, על הרים חשופים, הרבה פסגות מושלגות בשיא העונה עמקים ומפלים.
הטרק לא קשה פיזית, פה ושם יש עלויות קשות אבל הם קצרות יחסית.


הביקתות מאובזרות היטב, החל משרותים, מטבח עם גז ומים זורמים, וחדר שינה גדול עם דרגשים בשתי קומות ומזרנים.
תבררו ב Doc לפני היציאה על מזג אוויר ותביאו חליפות סערה ושקיות לתוכלת התיק במידה ויש גשם כיוון כשגשם יורד שם הוא יורד במשך שעות ונרטבים לגמרי.

 

כתבות על ניו זילנד

סיפורי מסע על ניו זילנד