נעבור את הגבול לגואטמלה בצד הדרום מערבי של מקסיקו, ונעשה מסלול בצורת U העובר באזור אגם האטיטלן, עיר הבירה וממשיכים לכיוון הטיקל כשעוברים בדרך במקומות נוספים.

גם להעצים את החוויה של הטיול וגם לחסוך כסף!

דמיינו את עצמכם מטיילים במרכז אמריקה כשאתם כבר יודעים ספרדית

ידיעת השפה תשדרג לכם את הטיול ברמות שאתם בכלל לא מבינים!!!

כנסו ללמוד עוד

מידע נוסף על המסלול, מזג אוויר ועונות

לרשימה מלאה של המקומות במסלול

רשימה זו מכילה נתונים נוספים על כל יעד.

מידע נוסף על המסלול

הסבר מורחב על המסלול המוצע ואיך לעשות אותו בצורה הטובה ביותר.

מידע על מזג אוויר בגואטמלה

מידע על העונה הטובה יותר והפחות טובה והמלצות מתי כדאי להגיע.

מסלולים נוספים בגואטמלה וביבשת

מסלולים אלטרנטיבים ליעד זה וליעדים נוספים ביבשת.

לדף הראשי של גואטמלה

מידע רב על הערים, אטרקציות, מלונות, טיפים, תמונות ועוד....

מידע על העונות בגואטמלה ומתי מומלץ לטייל

ניתן לטייל בגואטמלה בכל חודשי השנה.
העונה בגואטמלה מתחלקת לשתיים. העונה היבשה בין דצמבר לסוף אפריל, והעונה הרטובה בין מאי לנובמבר. רוב השנה יש מזג אוויר טוב ברוב חלקי המדינה. בחופים הקריביים והפסיפיים יש יותר סיכוי לגשמים או לימים חמים. בפנים המדינה במיוחד באזורים הגבוהים, נעים ביום וקריר בלילה. מומלץ להגיע בסביבות אוקטובר, נובמבר ודצמבר חודשים שהם מיד אחרי העונה הגשומה, הכל ירוק ומים רבים זורמים בנחלים ובנהרות.
עונות בגואטמלה
העונה
עונת ביניים
מחוץ לעונה
מקום \ חודש 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
גואטמלה

רשימת המקומות לפי סדר המסלול כולל מידע

מה יש לעשות בקצאלטננגו

אזור הררי יפה במערב המדינה, מרחק 6 שעות מאגם האטיטלן. העיר נעימה, שווקים, אכסניות וכיכרות.

ניתן לצאת לטיולי יום וטרקים באזור. הטרק היומי היפה ביותר הוא טרק לילי לפסגת הר הגעש הרדום סנטה קטרינה המתנסה לגובה של למעלה מ 3000 מטר. וצפייה על הר געש פעיל סמוך אליו מתפרץ כל כמה דקות במיוחד בשעות הבוקר המוקדמות.
יוצאים לטרק בחצות ומתחילים את המסלול בסביבות 2 לפנות בוקר, ומסיימים על הפסגה עם הזריחה.
ישנו טרק של 4-6 ימים אותו מסיימים באגם האטיטלן.

כמה זמן להקדיש לקצאלטננגו

יומיים שלושה יספיקו.

מה יש לעשות בפנחצ'ל

אחד ממוקדי התיירות הגדולים ביותר בגואטמלה, מפנחצ'ל תוכלו להגיע לשמורת הטבע אטיטלאן, שנמצאת סביב אגם אטיטלאן (לאגו דה אטיטלאן). באיזור זה יש מסלולי הליכה, השכרת אופניים, שייט סביב האגם, וגם מועדון צלילה. ישנם מספר הרי געש נישאים מעל האגם ואפשר לצאת בקבוצה מאורגנת ולטפס עליהם.
כדאי לשכור אופנוע, ולצאת לטיול יומי לכפרים סביב האגם. תפגשו בכפרים אלו תושבים משבטים שונים, הלבושים בתלבושות שונות. התושבים סימפטיים מאוד ומסבירי פנים.

כמה זמן להקדיש לפנחצ'ל

שלושה עד ארבעה ימים יספיקו לטייל בפנחצ'ל, לצאת בסירה לסאן פדרו, לבקר בשווקים של צ'יצ'י, ולצאת לטיול לאחר ההרים מסביב או לטיול אופנועים מסביב לאגם הגדול.

מה יש לעשות בצ'יצ'יקסטנאנגו

צ'יצ'י היא עיר מיוחדת מאוד, היא מבודדת ומקפת בעמקים ובהרים, הנוף מאוד פסטורלי ואוטנטי. כאן תוכלו לראות תרבות שונה, תושבי העיר הם תושבים שתרבותם היא קדם נוצרית, העיר היא מרכז סחר חשוב, מכאן שהשווקים שלה ממש טובים ועשירים (פתוחים בימים א-ה). יש בצ'יצ'י כנסיות, מקדשים, ומוזיאון, המקום מאוד מיוחד.

כמה זמן להקדיש לצ'יצ'יקסטנאנגו

אין צורך לישון לילה בצ'יצ'י, אלא לקחת אוטובוס בבוקר מפנחצ'ל לטייל בשווקים עד הערב ולשוב חזרה לפנחצ'ל.

מה יש לעשות באנטיגואה

אנטיגואה היא אחת הערים היפות ביותר בגואטמלה, אנטיגואה ממוקמת לצד שלושה הרי געש ,נוף מדהים, בתים צבעוניים יוצרים מקום שלא כדאי לפספס. מאנטיגואה תוכלו לצאת לרכיבה על סוסים, רכיבת על אופניים, רפטינג, וטיפוס על הרי געש (מאוד מומלץ לצאת לטיפוס כקבוצה) כאשר הר הגעש פאקיה הפעיל הוא אחד המרשימים שבהם. כמובן שיש גם טיולים מאורגנים באזורים שונים מסביב לאנטיגואה
באנטיגואה ישנם מלונות, אכסניות מסעדות ומועדוני סלסה. אפשר לקחת שעורים בריקודים לטיניים.
אנטיגואה היא מקום מצוין ללמוד ספרדית. יש מספר בתי ספר בעיר. עם אפשרות לינה בבתי המקומיים וכך לתרגל את השפה סביב השעון.
ואם אתם חובבי ריקוד, ישנם מספר בתי ספר ללימוד סלסה, מירנגי ועוד ריקודים לטיניים.

כמה זמן להקדיש לאנטיגואה

שלושה עד ארבעה ימים בד"כ יספיקו לספוג את המקום ולעשות את האטרקציות הפופולאריות . אם תחליטו לעשות קורס ספרדית או לקחת שעורים בריקוד, תישארו הרבה יותר זמן.

מה יש לעשות בגואטמלה סיטי

גואטמלה סיטי היא עיר הבירה של גואטמלה. היא גדולה ומתפרסת על נוף הררי. גואטמלה סיטי היא מקום שבדרך כלל לא תישארו בו הרבה זמן, היא נוחה כתחנת מעבר. אחד האיזורים המרכזיים גואטמלה סיטי הוא פארק סנטראל, שבו יש את הארמון הלאומי, והמוזיאון הלאומי להיסטוריה, כמו כן יש שם שווקים, מסעדות, איזור קניות ואינטרנט.

כמה זמן להקדיש לגואטמלה סיטי

יום יספיק, אך לא חייבים לישון בעיר. במהלך המסלול תעברו מספר פעמים בעיר ע"מ לקחת אוטובוס המשך. תאלצו להמתין כמה שעות עד ליציאה של האוטובוס ובזמן הזה אפשר לטייל בעיר.

מה יש לעשות באל פראיסו

סמוך לריו דולסה, עוצרים בצד הכביש, הולכים 5 דקות עד לבריכה ומפל גדול שנשך אליה. מה מיוחד ? הבריכה קרה ואילו מי המפל רותחים. תופעה מעניינת, ומקום שכייף לבקר בו לשעה שעתיים

כמה זמן להקדיש לאל פראיסו

שעה עד שעתיים, עוצרים בדרך, ואחר כך תוספים את האוטובוס הבא.

מה יש לעשות בריו דולסה

עיירה היושבת על נהר ריו דולסה בנקודה שהוא מתחבר ללאגו דה איזבל, האגם הגדול ביותר בגואטמלה. את העיירה חוצה הנהר, וגשר גדול ממוקם מעליו. ריו דולסה משמשת כנקודה לקחת אוטובוס למקומות שונים ברחבי גואטמלה.
מטיילים רבים מגיעים ע"מ לקחת שייט על הנהר, ואפילו להמשיך עד הנקודה בה הנהר מתחבר לים ואך עוצרים ליום יומיים בעיירת החוף לווינגסטון.

כמה זמן להקדיש לריו דולסה

יום יספיק להיות בעיירה, לעשות שייט בנהר ולטייל בה.

מה יש לעשות בלווינגסטון

לליוינגסטון תוכלו להגיע עם סירה בלבד, הדרך הפשוטה להגיע מריו סולסה דרך נהר דולסה עד סמוך לשפך הנהר לים. בליוינגסטון תראו הרבה תושבים שחורים שדוברים ספרדית וגם את שפתם המקומית הנקראת גריפונה. מליוינגסטון אפשר לצאת לטיול בגונגלים, לראות בריכות מיים מתוקים, לצאת לשייט וטיולים לחוף הדרומי של בליז שזה מקום מעולה לצלילה ולשנירקול.
מליבינגסון אפשר לצאת לשייט בריו דוסלה ולהנות מהנוף הניפלא של הגונגלים, השייט נחשב מדהים, הנוף משתנה, ישנם אזורים מאוד יפים, מומלץ.
כדאי לראות את שבעת המפלים בלוס סייטה אלטארס (שבעת המזבחות). שבעת המזבחות הם קבוצה של מפלים ובריכות מים מתוקים כשעה וחצי הליכה (חמישה קילומטרים) מליבינגסטון, הטיול הוא עד החוף, מקום מצויין לשחיה על החוף (מומלץ לא לחצות את הנהר לבד, אלה בעזרת סירה)
בלויניגסטון יש חופים שקטים ומבודדים בהם אפשר לתפוס שקט ושלווה.

כמה זמן להקדיש ללווינגסטון

יש שיחשבו שהמקום משעמם למדי, אבל אם אתם אוהבים שקט ושלווה, יומיים שלושה יספיקו.

מה יש לעשות בריו דולסה

חוזרים בסירה חזרה מליוינגסטון לריו דולסה. תופסים את האוטובוס הקרוב ליעד הבא.

כמה זמן להקדיש לריו דולסה

יום יספיק להיות בעיירה, לעשות שייט בנהר ולטייל בה.

מה יש לעשות בסמוק שמפיי

אזור טבעי שהינו יער גשם ובו בריכות טבעיות שקופות, ומפלים מדורגים.
ישנו נהר תת קרקעי שעובר מתחת לבריכות אלו. בצידי בריכות אלו מתנשאים הרים ואפשר לטפס לתצפית מרשימה על המקום.
סמוך מאוד לבריכות אלו יש מערות ובהם נחל זורם. עם מדריכים וציוד מתאים אפשר להיכנס ולעשות מסלול של מספר שעות.

כמה זמן להקדיש לסמוק שמפיי

יום אחד יספיק להינות גם מהבריכות וגם מהמערות.

מה יש לעשות בפלורס

פלורס שוכנת על אי באגם פטן, כאשר היא מחוברת לסנטה אלנה בכביש מעל האגם.פלורס נחשבת עיר יקרה ללינה, היא בירת מחוז פלורס. בפלורס תוכלו לטייל במערות גרוטאס אקטון-קאן (מערות גיר), מסלול הליכה תוכלו למצא באקטון-קאן. מכאן יוצאים אוטובוסים לכיוון הטיקל. וסמוך לעיר יש שדה תעופה שמוציא טיסות פנמיות וטיסות בינלאומיות.
כדאי לעצור בעיר לילה בדרך לטיקל.

כמה זמן להקדיש לפלורס

מספר שעות עד יום יספיקו.

מה יש לעשות בהטיקל

מקדשי הטיקל הן מחזה מרשים, יפיפה ואותנטי, באמצע הג'ונגל שוכנות הפירמידות והמקדשים המתנשאים לגבהים של עשרות מטרים. חלקם נמצאו כמות שהם ובאחרים בוצע שיחזור אך רק מהאבנים המקוריות שנמצאו בסביבה.
זהו יער גשם ובו יש קופים, טוקים, וציפורים טרופיות, הרעש ונוף הופך להיות מקום מעוד מיוחד. גובה המקדשים מתנשא לגובה של יותר מארבעים מטרים, את המקדשים והפירמידות בנו בני המאיה לפני כ 3000 שנה!!!.
המקום חבוי בתוך הג'ונגל ביער גשם גדול, אפשר להגיע לטיקאל מפלורס, או בטיסה מאוטמלה סיטי, מומלץ מאוד להגיע למקום לקראת ערב, לטייל בשמורה ולראות את השקיעה. לישון באזור לינה הסמוך לשערים של השמורה ולשוב מוקדם בבוקר לראות את הזריחה.

כמה זמן להקדיש להטיקל

יום יספיק לראות ולהתרשם מהמקדשים. כדאי להגיע אחר הצהריים לראות את המקדשים בשקיעה ולמחרת מוקדם בבבוקר להשקיע ולראותם בזריחה.

מידע נוסף על המסלול

במסלול זה אנחנו מסיימים טיול במקסיקו ועוברים את הגבול בצידה המערבי של גואטמלה. היעד הקרוב לנו הוא שלה שם מתחילים את הטיול בטיולים רגליים וטרקים ארוכים למי שיש כוח וחשק.
משם ממשיכים לפנחצ'ל עח גדות האטיטלן ומבקרים בכפרים מסביב כגון: סאן פדרו, והשוק בצ'יצ'י ועוד...
לאחר מכן מגיעים לאטיגואה שם יש הרבה דברים לעשות, החל מטרקים, דרך טיפוס להרי געש פעילים וכלה בשיעורי ספרדית וסלסה.
לאחר מכן עוברים דרך עיר הבירה, גואטמלה סיטי, וממשיכים לצידה המזרחי של גואטמלה, עוצרים בדרך באל פראיסו, ריו דולסה, לווינגסטון, סמוק שמפיי, פלורס וסופו של דבר מגיעים לטיקל, שם אפשר להנות מעתיקות מרשימות של המאיה.
משם אפשר לחזור בנסיעה ישירה של 10 שעות חזרה לבירה, גואטמלה סיטי, או לחזור חצי שעה לפלורס ומשם לקחת טיסה פנימית לגואטמלה סיטי או למקסיקו.