מה יש לעשות ולראות

עיר עתיקת יומין זו היא אחת מהערים הקדושות ביותר לעולם המוסלמי וגם עיר הולדתו של הרמב"ם (רבי משה בן מימון). בתקופת שלטון המוסלמים העיר פרחה מאוד ולראייה הארמונות הרבים שהוקמו בה.

הקתדראלה הגדולה והמזקיטה – המסגד הענק שהוקם בקורדובה במאה ה-8 הם מסמלי העיר ומהמקומות המתויירים ביותר בה - אלו מבנים מדהימים בגודלם ויופיים המחייבים ביקור לכל המגיעים בשעריה של קורדובה.

הרובע היהודי (החודריה) ובית הכנסת העתיק - – אחת מהאטרקציות המרכזיות בעיר היא אזור הרובע היהודי ששגשג מאוד עד לתקופת גירוש ספרד במאה ה-15. הרחובות הצרים מהווים תפאורה יפה למספר בתי קפה הפזורים במרחב. בית הכנסת העתיק על שמו של הרמב"ם שנולד כאמור בעיר מהווה מוקד עליה לרגל לרבים.

המוזיאון הארכיאולוגי של קורדובה הוא אחד החשובים בספרד. מוצגים בו שרידים רבים ומוצגי אומנות מתקופות שונות בדגש על תקופת השלטון המוסלמי. מבנה המוזיאון הוא למעשה ארמון שנבנה במאה ה-16 והוא נמצא בסמוך למסגד הגדול.

האלקאזאר - ארמון ידוע בקורדובה ממנו ניהלו פרדיננד ואיזבלה את גירוש המוסלמים מספרד במאה ה-15. לארמון עוד היסטוריה עשירה ורבה עליה תוכלו ללמוד בביקורכם בו. אל תפספסו את ההזדמנות לעלות לשני המגדלים הגבוהים מהם תוכלו להתרשם מהנוף של האזור ומטיול בגני הארמון היפים.

כמה זמן צריך?

יום עד יום וחצי

כתבות על ספרד