מה יש לעשות ולראות

במשך מאות שנים יהודים, נוצרים ומוסלמים גרו בטולדו ופריחתה של העיר נגעה ליכולת לשלב בין שלוש הדתות הללו שהביאו לשגשוג תרבותי במשך תקופה ארוכה (עד גירוש יהודי) ספרד. בזכות זאת טולדו הוכרזה על ידי אונסק"ו כאתר מורשת תרבותית.

טולדו היתה לבירת ספרד בין המאה ה-11 למאה ה-16 והיתה מהערים החשובות במדינה גם לאחר שכתר הבירה נלקח ממנה לטובת מדריד.

עד היום אזור העיר העתיקה של טולדו מוקף חומה עבה והאזור נשמר בצורה טובה ויכול להמחיש למתהלכים בין סמטאותיו את החיים בתקופת ימי הביניים. ה"פלאסה דה סוקודובר" (Plaza de Zocodover) היא הכיכר המרכזית של טולדו העתיקה ולא תפספסו אותה אם אתם נכנסים לאזור זה.

בית הכנסת סנטה מריה לה בלנקה - היה בית הכנסת המרכזי של יהודי טולדו. לאחר הגירוש בית הכנסת הפך לכנסיה קתולית. בית כנסת נוסף שרבים מבקרים בו הוא "אל טרנסיטו"- שהוקם במאה ה-14 שכיום מהווה מוזיאון לכבוד ולזכר יהדות טולדו המפוארת - מוזיאון שבהחלט שווה ביקור.

מנזר סן חואן דה לוס ראיאס Calle San Juan de Los Reyes - במרכז העיר העתיקה שוכן לו המנזר שנועד להכיל את קבל המלכה איזבל שגירשה את יהודי ספרד. זהו מבנה גותי מרשים ויפה. החלק המעניין ביותר הוא הקלויסטר – חצר סגורה ויפה שמרפסות מקושתות מקיפות אותה. במרכזה גן עצי תפוזים.

לאלה היוצאים מגבולות העיר העתיקה מומלץ לבקר במבצר אלקזר Alcazar Castle Cuesta Carlos הנמצא על הגבעה הכי גבוהה בעיר. המבצר שימש את מלכי ספרד בזמן שטולדו היתה לעיר הבירה. נוף פנורמי מרשים של העיר נשקף מהצריח הגבוה של המבצר.

גשר סן מרטין וגשר אלקנטרה - מגשרים אלה נשקפים נופים יפים של הסביבה ושל העיר העתיקה.

כמה זמן צריך?

יום אחד יספיקו. לחובבי אומנות ומבנים אפשר גם יומיים.

כתבות על ספרד