ייעוץ ותכנון מסלול לתאילנד

טובעים בים המידע? מבולבלים? תנו לי לעזור!

מה יש לעשות ולראות

עיר הנמל מלגה, שוכנת ברצועת החוף costa del sol והיא אחת מאתרי הנופש הפופולאריים ביותר באירופה. כמו כן מלגה היא עיר הולדתם של האמן הנודע פיקאסו וכן של המשורר אבן גבירול.

מה לעשות במלגה:
מלגה מציעה למבקריה הרבים גם מוזיאונים שונים כשהמרכזי שבהם הוא מוזיאון ליצירותיו וחייו של פיקסו שגדל בעיר.
מלבד זאת ניתן למצוא קתדראלה יפהפייה מהמאה ה-16 (The Cathedral) שם ניתן לראות ולהתפעל, בין השאר, מהדוכנים הבנויים מעץ מהגוני ומהפסלים המגולפים מעשה ידיו של האמן פדרו דה מנה ואלונסו קארו.

גיברלפארו (Castillo de Gibralfaro) - מצודה ענקית מתקופת המוסלמים, המשקיפה על העיר ממזרח. מצודה זו ניצבת על גבעה המשקיפה על מלגה והנמל.בעבר היה ממוקם על גבעה זו מגדלור ומכאן שמה,הר המגדלור. מבצר זה נבנה בשל התקפות חוזרות ונשנות של אויבים שונים, בעיקר שודדי ים,ושימש כהתראה והגנה בעזרת החומה ומגדלי התצפית שבו.

אלקסאבה (La Alcazaba) - זהו מבצר הבנוי בסגנון מורי מהמאה ה-11 ובין המבנים השמורים ביותר בחבל אנדלוסיה המבצר בנוי מלבנים קטנות ושערים מקושתים יש בו כ100 מגדלים ,3 ארמונות,גנים יפים ומרהיבים ופסלים לרוב המקיפים אותה. בין השאר בתוך גן הסמוך למצודה נמצא פיסלו של שלמה אבן גבירול המשורר והפילוסוף היהודי .ממקום זה ניתן לצפות על העיר העתיקה וזאת בשל מיקומה הגבוה על הצוק ובתחתיתה שרידי תיאטרון רומי.

כיאה לעיר תיירות השוכנת על רצועת חוף תמיד ניתן להינות מחופיה היפים של העיר שוקקת החיים בכל שעות היום והלילה (יש מועדונים ומקומות בילוי רבים לבליינים). כמו כן במלגה פסטיבלים ואירועים רבים לקהל הרחב וכדאי מאוד לבדוק האם בזמן שהותכם שם מתקיים אחד מהם.

כמה זמן צריך?

שעות ספורות עד יום.

כתבות על ספרד