נאפולי


נאפולי היא בירת מחוז קמפניה שבדרום איטליה.נאפולי שוכנת על גדותיו של מפרץ נאפולי. בנאפולי משתכנים כמיליון תושבים (בקריטריון מספר התושבים נאפולי היא השלישית בגודלה האיטליה), ומשתרעת של שטח של כ-117 קמ"ר. נאפולי נוסדה במאה השישית על ידי היוונים ונקראה נאפוליס. במהלך השנים שונה השם לנאפולי.  העיר עוטרה בפסלים בזמן השלטון הרומי.

  

חופשה מושלמת באיטליה
נופש חלומי משפחתי או זוגי ביעדים במרכז ובדרום
[לחצו כאן למידע נוסף]

      
אתרים ממולצים בנאפולי

    

העיר העתיקה (Centro Storico) - אזור בעל צפופות גבוהה של בבניינים תחום בין שני רחובות ראשיים של נאפולי. בעיר העתיקה ישנם שני רחובות צרים ובהם בניינים מקושתים.  ברחוב ויא דומו (Via Duomo) ישנו מבנה הקרוי דומו (Duomo) והוא בנוי בסגנון גותי. הסניין נבנה במאה ה-19 לכבוד הפטרון הקדוש של העיר סאן גנארו (San Gennaro)

   

טירת נואובו (Castel Nuovo) - ידועה גם בשמה 'מאסקיו אנג'ואינו'. נבנתה במאה ה- 13 והיתה בעברה מקום מגוריה של שושלת ארגון. במקום מוצגות תערוכות זמניות.

     

כנסיית (Guglia di San Domenico) - הכנסייה בנויה בסגנון גותי ובה ממוקם ציור המספר את סיפור הצליבה.

     

כנסיית נובו (Gesu-Nuovo) - הכנסייה שהיתה בעברה חלק מארמון, מצופה באבני לבה בחזיתה.

    

כנסיית סנטרה קיארה (Santa Chiara) - כנסיה גותית מהמאה ה- 14 ממוקמת מול כנסיית  גסו נווו (Gesu-Nuovo),הכנסייה בעלת אופי פשוט וללא תיחכומים ארכיטקטוריים ומהווה נגוד מושלם לכנסיית גסו נווו (Gesu-Nuovo)

       

בזיליקת סנטרה רסיטוטה (Santa Restituta) - המבנה העתיק ביותר בנאפולי. הבזיליקה נתמכת על ידי שני עמודים שנילקחו ממקדש לאפולו. בקומה התת-קרקעית נמצאים קבריהם של הקדוש San Gennaro ושל האפיפיור אינוסנט (Innocent) הרביעי.

    

הקפלה סנסרבו (Cappella Sansevero) - בקפלה ממוקמים קבריהם של בני משפחת סנגרו, והיא עוטרה על ידיו של הפסל Guiseppe Sammartino, בקפלה היתה מעבדתו של האלכימאי הנסיך ראימונדו (Raimondo) וכיום ניתן לראות שרידים מעבודותיו.

    

בית האופרה טיארו סאן קרלו (Teatro San Carlo) - זהו בית האופרה הגדול ביותר באיטליה. ממוקם בסמוך לטירת נואובו.

    

ארמון פאלאצו ריאלה (Palazzo Reale) - נבנה במאה ה-17 לכבוד מלך ספרד פיליפ השלישי, דלתות הארמון מספרות סצנה מהמאבק של פרדיננד עם ארגון הרוזנים. הארמון נשמר במלוא הדרו.

     

מוזיאון Museo Nazionale di Capodimonte - המוזיאון מציג אמנות בעיקר ציורים התקופת הרנסנס

    

מוזיאון הארכיאולוגיה (Museo Archeologico Nazionale) - המוזיאון מציג אוסף מרהיב של עתיקות וממצאים יקרי ערך אשר התגלו בפומפיי ובהרקולניום.

 

מסביב לנאפולי

       

בסמוך לנאפולי שוכנות פומפיי (Pompeii) והרקולנאום (Hercalneum), שתי הערים נחרבו בהתפרצותו של הר הגעש ווזביו בשנת 79. ביקור בפומפיי מאפשר לספוג ולהבין את אורח חייהם של הרומאים באותה התקופה וזאת דרך השרידים. פומפיי היא יעד תיירותי פופולרי מאוד בעוד שההרקולנאום הרבה פחות. הרקולנאום היתה עיירת נופש לפני ההתפרצות. בהתפרצות הר געש, הרקונלאום נפגעה פחות מפומפיי.

     

האתרים בפומפיי:

אנטיקוארים (antiquarium), (הוילה הקיסרית), מקדש אפולו (Tempio de Apollo), הבזיליקה (Bassilica), מחנה הגלדיאטורים (Caserma dei Gladiatori), מרחצאות (Terma Stabiane).

         

מידע שימושי על נאפולי

     

שפה: איטלקית
מטבע: אירו €
שעון: איטליה מאחרת את שעון ישראל בשעה
אשרות: ישראלים אינם זקוקים לוויזה כדי לבקר באיטליה ולשהות בה עד שלושה חודשים
קידומת לחיוג בינלאומי: 39+
סיומת אינטרנט: it

 

נאפולי - כנסיית נובו

      

נאפולי - נובו

 

 

כתבות וסיפורי מסע על איטליה