משדה התעופה של רומא יש מספר דרכי הגעה אל העיר:    

  
רכבת 

  

רכבת "לאונרדו אקספקס" (Leonardo Express) המגיעה ללא עצירות ביניים אל תחנת טרמיני Termini) Station) הנמצאת במרכז העיר, זמן הנסיעה הוא כ-35 דקות. 

  
עלות: 14 יורו.

  
שעות פעילות הרכבת: הרכבת הראשונה משדה התעופה לעיר יוצאת בשעה 6:37, והאחרונה ב 23:37. ובכיוון ההפוך – מרומא אל השדה הרכבת הראשונה יוצאת בשעה 5:52 והאחרונה ב 22:52. (כמובן שיש להתעדכן בשעות הפעילות המעודכנות של הרכבת הפזורות ברחבי התחנה). הרכבת יוצאת כל חצי שעה.

  
את הכרטיסים ניתן לקנות במכונות האוטומטיות הפזורות בשדה התעופה ובתחנת הרכבת או אצל קופאי בתחנה למי שמסתבך.


אופציה נוספת (ופחות מומלצת) היא להשתמש ברכבת פרברית העוברת במספר תחנות הנקראת: FR1 suburban. התחנות הקרובות יותר למרכז העיר הן: טרנסטוור (Trastevere ), אוסטיאנס Ostiense)), טוסקולנה       (Tuscolana) וטיבורטינה הידועה (Tiburtina).

  

  
אוטובוס

   

השימוש של התיירים באוטובוסים הוא הכי פחות נפוץ. זמן הנסיעה הוא 55 דקות. כ- 20 אוטובוסים ביום עושים את הדרך משדה התעופה לרחוב Via Marsala הנמצא במרכז העיר בסמוך לתחנת הרכבת טרמיני (Termini ). שימו לב כי הם עוצרים גם ברחוב Piazza Cavour.

  
שעות הפעילות אל תחנת הרכבת טרמיני: האוטובוס הראשון היוצא מהשדה למרכז רומא יוצא בשעה 8:30 והאחרון ב-24:30. מרומא אל השדה האוטובוס הראשון יוצא בשעה 5:00 והאחרון בשעה 20:30.

   
עלות: 8 יורו לאדם.

  
יש גם אוטובוסים המגיעים אל תחנת הרכבת הישנה הנקראת טיבורטינה (Tiburtina station), תחנת רכבת ישנה יותר המשמשת בעיקר את המקומיים ופחות את התיירים. אחד היתרונות בשימוש בקו זה הוא שקו אוטובוסים זה יוצא גם משדה התעופה בשעות הלילה המאוחרות יותר (והם גם זולים יותר).

   
עלות:  4.5 יורו למי שקונה את הכרטיסים לפני העליה לאוטובוס, 7 יורו למי שקונה את הכרטיס ישירות מהנהג בעליה לאוטובוס.

    
   

     
מונית

   

קיים מחיר אחיד עבור המוניות המורשות לנסיעה אל מרכז העיר.

      

שימו לב ותשאלו אם המלון שלכם יוצא מחוץ למרכז העיר שכן המחיר האחיד לא חל על נסיעות אלה והמחיר יהיה שונה כי הוא לפי מונה.     

       
עלות: 40 יורו אל מרכז רומא. (שימו לב כי ישנה כוונה להעלות את המחיר ל-45 יורו לכן תשאלו לפני שתעלו על המונית)
להלן לינק למפה המציינת היכן גבולות התשלום של ה-40 יורו:  http://www.comune.roma.it/PCR/resources/cms/documents/mappa_mura_aureliane.pdf

  

  
שאטלים

    

ניתן לעלות על שאטלים המגיעים אל מרכז העיר, פרטים ניתן למצוא בדלפקים בשדה התעופה.


עלות: תלוי בחברה, בד"כ העלות היא בסביבות 25 יורו.

     
נהג פרטי

    

אם אתם רוצים שמישהו יחכה לכם בשדה ולהיות בראש שקט יותר, אתם יכולים להשתמש בשירות הנהגים הפרטיים המציעות מספר חברות מקומויות העוסקות בתחום זה.

    
העלות אל מרכז העיר היא מעט גבוהה יותר מ-40 יורו עבור נסיעה למרכז רומא.

  

טיפ: באופן עקרוני אין חובה לשלם באיטליה טיפ, אך אם בכל זאת בחרתם לעשות זאת בזכות השירות המצויין שקיבלתם נהוג להשאיר לא יותר מ-10%.

   

   

כללי

     

כ-15 ק"מ מרומא נמצא שדה התעופה סיאמפינו ( Ciampino) המשמש בעיקר טיסות צ'רטר. אין תחנת רכבת בשדה התעופה ולכן על מנת להגיע ממנו ישירות למרכז רומא יש לקחת אוטובוס או מונית. מומלץ לגשת לתחנת המוניות ולקחת משם מונית ולא להיענות להצעות שתקבלו במהלך הדרך. את כרטיסי האוטובוסים ניתן לקנות בדוכן הנמצא לפני היציאה משדה התעופה.

   
עלות מונית למרכז רומא: 30 יורו מחיר אחיד (יום ולילה). (שימו לב כי יש כוונה להעלות את המחיר האחיד ל-35 יורו).
אופציה זולה יותר היא לעבור דרך העיר סיאמפינו עצמה:

     
לוקחים קו אוטובוסים מקומי משדה התעופה אל תחנת הרכבת בסיאמפינו, זמן הנסיעה הוא כ-10 דקות. הכרטיס עולה 1 יורו שניתן לקנות אותו מהנהג בעליה לאוטובוס.  לאחר הגעתכם יש לעלות על רכבת למרכז רומא אל תחנת טרמיני (Termini), זמן הנסיעה הוא כ-15 דקות. הרכבת יוצאת כל 15 דקות לכיוון רומא.  שימו לב כי הרכבת האחרונה יוצאת בסביבות השעה 22:00 ולכן אופציה זו לא טובה למי שמגיע בטיסה בשעות מאוחרות של הלילה.

  
עלות: 3 יורו סה"כ – 1 יורו כרטיס לאוטובוס ו-2 יורו כרטיס לרכבת.

       

אופציה נוספת היא לנסוע באוטובוס משדה התעופה אל תחנת הרכבת התחתית אנגנינה (Anagnina Metro Station) הנמצאת על קו B בקווי הרכבת התחתית. המטרו עובדת עד השעה 21:00 בימים ראשון עד שישי ובשבת עד השעה 01:00 ולכן גם אופציה זו לא טובה עבור מי שמגיע לשדה התעופה בשעות הלילה המאוחרות. חסרון משמעותי בנסיעה בדרך זו היא זמן הנסיעה הארוך יחסית לשאר האופציות הקיימות שכן הנסיעה באוטובוס היא כחצי שעה (לא כולל פקקי תנועה אופציונליים בדרך) והנסיעה במטרו אל תחנת הרכבת טרמיני (Termini) היא גם חצי שעה.
עלות: 2 יורו סה"כ – 1 יורו כרטיס לאוטובוס ו-1 יורו לכרטיס למטרו.
        

 

כתבות וסיפורי מסע על איטליה