תחבורה ברומא

רומא היא עיר מודרנית ותיירותית מאוד והיא מציעה מגוון רחב של אפשרויות התניידות ברחבי העיר כולה. להלן נסקור את האפשרויות העומדות בפניכם:

       

תחנת הרכבת טרמיני (Termini) 

    

זו התחנה המרכזית אליה מגיעים התיירים, היא מהווה נקודת מוצא לנוסעים ברכבת אל אזורים מחוץ לרומא וכן היא מהווה נקודת מפגש של הרכבת התחתית.

     

רכבת תחתית

הרכבת התחתית מובילה לרוב האטרקציות התיירותיות והשימוש בה הוא נוח מאוד. קיימים סך הכל 2 קווי רכבת – A ו-B. שני הקווים מצטלבים בתחנת הרכבת המרכזית טרמיני (Termini). החיסרונות בשימוש ברכבת זו היא שלא ניתן להינות מהנוף הנפלא של רומא ונסיעה בה בחודשי הקיץ אינה תענוג במיוחד בגלל החום והלחות הגבוהים לצד הצפיפות בשעות העומס. את הכרטיסים ניתן לקנות במכונות האוטומוטיות הפזורות בתחנות (שימו לב שיש להכניס למכונה סכום מדוייק)
עלות: נסיעה בודדת במטרו עולה 1 יורו. אך ניתן להינות ממספר סוגי כרטיסים נוספים כגון כרטיס יומי בעלות 4 יורו וכרטיס לשבוע (הנקרא CIS) שעולה 16 יורו.

חופשה מושלמת באיטליה
נופש חלומי משפחתי או זוגי ביעדים במרכז ובדרום
[לחצו כאן למידע נוסף]
   


אוטובוסים

  
כדי להגיע למקומות אליהם הרכבת התחתית לא מגיעה ולמי שרוצה להינות מיופיה של רומא יכול להשתמש בקלות יחסית באוטובוסים הציבוריים של חברת ATAC. הנסיעה היא זולה יחסית וקלה להתמצאות באמצעות מפות האוטובוסים.


רומא פס

    

זה המקום להזכיר את הרומא פס שעלותו 25 יורו וזה מאפשר לכם 3 ימים נסיעה חופשית באוטובוסים ובמטרו ובנוסף 2 כניסות חינם לשני מוזיאונים או אתרים ארכיאולוגים והנחות לשאר המוזיאונים והאתרים. את הכרטיס המשולב ניתן לקנות בקיוסקים הפזורים בעיר. אחד היתרונות בכרטיס הוא למבקשים להיכנס לקוליסאום המפואר אליו בדרך כלל התור לקניית הכרטיסים ארוך מאוד ובאמצעות הרומא פס אתם לא נדרשים לעמוד בו (בניצול אחד משתי כניסות החינם).
פרטים נוספים ניתן למצוא בכתובת:   .  http://www.romapass.it/

  

      
טיפים נוספים:

   
תמורת 3 יורו ניתן לקנות כרטיס יומי לכל התחבורה הציבורית ברומא.
תמורת 1 יורו ניתן לעלות על קו 116 החולף על פני כל האתרים המרכזיים במרכז העיר. . ניתן לעלות ולרדת במשך 90 דקות.

     

  
מוניות

      


מומלץ לקחת את המוניות המורשות שמאופיינות בצבען הלבן, בשלט TAXI על גג המכונית והכיתוב SPQR על הדלתות. שימו לב כי נהג המונית יכול לגבות מכם 1 יורו על כל תיק שתניחו בתא המטען. הם אמורים להפעיל את המונה באופן אוטומטי, אלא אם אתם מגיעים איתם להסכמה על המחיר.

      

שימו לב כי אם אתם מזמינים מונית אליכם באמצעות הטלפון הפרטי או הקבלה שבמלון החיוב נעשה מרגע הקריאה מתחנת המוניות ולכן כבר עם כניסתכם למונית תראו שמופיע על המונה חיוב של מספר יורו – כך נהוג ברומא. כדי להימנע מהחיוב הזה צאו לכביש וחפשו מונית זמינה על הכביש.

     

באופן עקרוני אין חובה להשאיר טיפ לנהג, אך יש הנוהגים לעגל כלפי מעלה את סכום המונה ולהשאיר לו את העודף.

          

השכרת רכב

     

 
לא מומלץ להתנייד ברומא באמצעות רכב מושכר ולכך יש מספר סיבות בולטות: העיר מאוד גדולה ויחסית לא פשוט להתמצא בה עם רכב. ולכך יש להוסיף את הפקקים הרבים ואופן הנהיגה השונה של האיטלקים (יש שיגידו הפרוע) מהארץ.

     

שימו לב כי קיימת מצוקת חנייה ברחבי העיר והחניונים הפזורים ברחבי רומא אינם זולים כלל. עוד סיבה מצויינת מדוע לא כדאי לשכור רכב היא העובדה כי אזור העיר העתיקה אסור לכניסת רכבים וקיימים אזורים רבים ברומא המיועדים לכניסת כלי רכב ספציפיים של התושבים המקומיים. האכיפה נעשית לרוב באמצעות מצלמות כך שבנסיעה אחת אתם עלולים לקבל מספר קנסות העלול להגיע לכמה מאות יורו. כמובן שאת הקנס תקבלו בדואר לביתכם לאחד מספר חודשים מחברת השכרת הרכב.

      
אם בכל זאת בחרתם לשכור רכב מומלץ להצטייד בג'י פי אס עם מפות מעודכנות של העיר ובמפות רגילות למקרה הצורך.

     

      

השכרת אופניים

  
ברומא פועלת מערכת השכרת אופניים נוחה, כדאי להגביל את הרכיבה לשבילי האופניים הייעודיים והפארקים.
     

 

כתבות וסיפורי מסע על איטליה