מגוון עבודות בטזמניה

הדרך הטובה לממן את הטיול וגם להינות

מה יש לעשות ולראות

קמפבל טאון ורוס הן 2 ערי-מורשת, ומבני האבן שלהן נבנו בידי אסירים תושבי טזמניה. ל-2 העיירות מראה של עיר מתחילת המאה הקודמת, בשל הארכיטקטורה, כמו גם בשל אווירת המקום. קצב החיים כאן איטי יותר, המבנים עתיקים יותר, וכמעט אפשר לדמיין עגלות-סוסים עוברות בדרכים במקום מכוניות. קמפבל טאון, אשר בנויה על גדות נהר האליזבת', היא גם מרכז גידול הכבשים בטזמניה. בקמפבל נמצא מוזיאון 'דרך המורשת', על שם הדרך העוברת בפנים-האי בין לאונססטון להוברט, אותה דרך העוברת גם דרך קמפבל טאון, רוס, ו-oatlands דרומה יותר.
בקמפבל ניתן לטייל לאורך 'דרך לבני האסירים' (convict brick trail) - סיור-עצמי לאורך רחוב high. השביל מוקדש לכל האסירים שהובאו לטזמניה משנת 1788 ואילך, וכל לבנה נושאת את שמו של אחד האסירים, העבירה אותה ביצע, ואת העונש שהוטל עליו. לאלו המעוניינים, אגם leake הסמוך ידוע כמקום טוב לדייג דגי טרוטה.
העיירה רוס, אשר בנויה על גדות נהר מקווארי, היא עיר יפה נוספת הבנויה מבנייני אבן אשר נבנו בידי האסירים במקום. הגשר היפה והידוע של העיירה (גשר רוס) הוא הגשר השלישי העתיק ביותר בכל אוסטרליה. כבישי העיירה אינה סלולים, כי אם מרוצפים באבנים, ועצים עתיקים וגבוהים מעטרים את הרחוב הראשי, דברים המוסיפים לאווירת הכפר בן המאה ה-19. ואכן, ישנם רבים באוסטרליה הטוענים שמדובר ביישוב מן המאה ה-19 היפה ביותר באוסטרליה כיום, וכי הגשר של העיירה הוא הגשר היפה בעולם שעוד בנוי בצורת בנייה זו. למעשה, נאמר שעיטורי האבן לאורך הגשר הוכנו באיכות כה גבוהה, עד כי זיכו את האסירים שהכינו אותם בחנינה. רוס הוקמה בשנת 1812, וכיום היא בת כ-300 תושבים.

כמה זמן צריך?

כיום אחד לשתי העיירות. למעשה, לאחר רדת החשיכה אין הרבה מה לעשות כאן, וניתן להמשיך אז ליעד הבא.

מסלולים ברחבי טזמניה

כתבות על טזמניה