מסלול בין שבועיים לשלושה ברחבי טזמניה, מסלול זה מקיף ועובר בערים, עיירות, איים ופארקים מעניינים שיש בטזמניה.

מידע נוסף על המסלול, מזג אוויר ועונות

לרשימה מלאה של המקומות במסלול

רשימה זו מכילה נתונים נוספים על כל יעד.

מידע על מזג אוויר בטזמניה

מידע על העונה הטובה יותר והפחות טובה והמלצות מתי כדאי להגיע.

מסלולים נוספים בטזמניה וביבשת

מסלולים אלטרנטיבים ליעד זה וליעדים נוספים ביבשת.

לדף הראשי של טזמניה

מידע רב על הערים, אטרקציות, מלונות, טיפים, תמונות ועוד....

מידע על העונות בטזמניה ומתי מומלץ לטייל

העונה המומלצת לביקור בטזמניה היא בקיץ.
מומלץ להגיע לטיול בטזמניה בעונת הקיץ, מחודש דצמבר עד פברואר. בתקופה זו תוכלו להנות ממזג אוויר חמים ונח. תקופת החורף, במיוחד בחודשי יוני-אוגוסט, מאוד גשום וסוער.
עונות בטזמניה
העונה
עונת ביניים
מחוץ לעונה
מקום \ חודש 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
טזמניה

רשימת המקומות לפי סדר המסלול כולל מידע

מה יש לעשות בדבונפורט

דבונפורט היא העיר השלישית בגודלה בטזמניה, אחרי הוברט ולאונססטון, אך היא מעניינת פחות משתיהן. אוניית ה-spirit of tasmania, שהפכה לכמעט סמל של העיר,עוגנת ומפליגה מדבונפורט.
בדבונפורט קיים מוזיאון ימי, ומי שירצה ללכת לצפות בפינגווינים, יוכל לנסות את מזלו בחוף lillico הסמוך. אוניית ה-spirit of tasmania עוגנת בעיר בבוקר, בכל יום בשנה, ובמהלך תקופת הקיץ מגיעה ספינה נוספת גם כל ערב.

כמה זמן להקדיש לדבונפורט

רוב המבקרים בטזמניה אינם נשארים בדבונפורט, ומייד יוצאים למקומות אחרים. ניתן להעביר כמה שעות בעיר, אך בהחלט ישנם מקומות מעיינים יותר.

מה יש לעשות בלאונססטון

לאונססטון היא העיר השנייה בגודלה בטזמניה, והפכה את עצמה למרכז תרבותי באי. בעיר נמצאים בתי קפה ומוזיאונים רבים, והיא מוקפת בשטחי פארקים. קל לגלות את מרכז העיר הקומפקטי, וניתן ללכת ברחובות, בין הבתים האלגנטיים. בכלל, בלאונססטון נמצא ריכוז יוצא-דופן של בתים בסגנון ויקטוריאני, פדרציוני, אדוארדי, ובסגנון הארט-דקו, המהווה תחרות לכל עיר אוסטרלית. לאונססטון שוכנת לפתח העמק תמר, איזור גידול היין המרכזי של טזמניה, בנוסף לגידולים החקלאיים האחרים הגדלים בו.

מחוץ ללאונססטון עצמה, ניתן לטייל סמוך לערוץ נהר ה-cataract הגדול, העובר בין צוקים משני צידיו. כאמור, איזור העמק תמר מכיל כמה יקבים מצוינים, כמו גם חוות גידול לבנדר רבות, וחוות רבות נוספות.

העיר נהנית מאקלים נוח, והטמפרטורות בה מגיעות ל-23 מעלות בינואר, ול-11.5 מעלות ביולי.

כמה זמן להקדיש ללאונססטון

יש הרבה מה לעשות באזור לאוססטון, וכדאי להקדיש למקום יום-יומיים.

אפשרויות הגעה מדבונפורט ללאונססטון

 • אוטובוס\שאטל:   חברת האוטובוסים שאני מתייחס אליה היא tassielink, חברת האוטובוסים הראשית בטזמניה. האוטובוסים יוצאים כל יום. לוחות זמנים עדכניים ניתן למצוא באתר החברה: www.tassielink.com.au

מה יש לעשות בקמפבל טאון ורוס

קמפבל טאון ורוס הן 2 ערי-מורשת, ומבני האבן שלהן נבנו בידי אסירים תושבי טזמניה. ל-2 העיירות מראה של עיר מתחילת המאה הקודמת, בשל הארכיטקטורה, כמו גם בשל אווירת המקום. קצב החיים כאן איטי יותר, המבנים עתיקים יותר, וכמעט אפשר לדמיין עגלות-סוסים עוברות בדרכים במקום מכוניות. קמפבל טאון, אשר בנויה על גדות נהר האליזבת', היא גם מרכז גידול הכבשים בטזמניה. בקמפבל נמצא מוזיאון 'דרך המורשת', על שם הדרך העוברת בפנים-האי בין לאונססטון להוברט, אותה דרך העוברת גם דרך קמפבל טאון, רוס, ו-oatlands דרומה יותר.

בקמפבל ניתן לטייל לאורך 'דרך לבני האסירים' (convict brick trail) - סיור-עצמי לאורך רחוב high. השביל מוקדש לכל האסירים שהובאו לטזמניה משנת 1788 ואילך, וכל לבנה נושאת את שמו של אחד האסירים, העבירה אותה ביצע, ואת העונש שהוטל עליו. לאלו המעוניינים, אגם leake הסמוך ידוע כמקום טוב לדייג דגי טרוטה.

העיירה רוס, אשר בנויה על גדות נהר מקווארי, היא עיר יפה נוספת הבנויה מבנייני אבן אשר נבנו בידי האסירים במקום. הגשר היפה והידוע של העיירה (גשר רוס) הוא הגשר השלישי העתיק ביותר בכל אוסטרליה. כבישי העיירה אינה סלולים, כי אם מרוצפים באבנים, ועצים עתיקים וגבוהים מעטרים את הרחוב הראשי, דברים המוסיפים לאווירת הכפר בן המאה ה-19. ואכן, ישנם רבים באוסטרליה הטוענים שמדובר ביישוב מן המאה ה-19 היפה ביותר באוסטרליה כיום, וכי הגשר של העיירה הוא הגשר היפה בעולם שעוד בנוי בצורת בנייה זו. למעשה, נאמר שעיטורי האבן לאורך הגשר הוכנו באיכות כה גבוהה, עד כי זיכו את האסירים שהכינו אותם בחנינה. רוס הוקמה בשנת 1812, וכיום היא בת כ-300 תושבים.

כמה זמן להקדיש לקמפבל טאון ורוס

כיום אחד לשתי העיירות. למעשה, לאחר רדת החשיכה אין הרבה מה לעשות כאן, וניתן להמשיך אז ליעד הבא.

אפשרויות הגעה מלאונססטון לקמפבל טאון ורוס

 • אוטובוס\שאטל:   המרחק בין לאונססטון וקמפבל טאון הוא כ-66 ק"מ, והנסיעה לוקחת קצת פחות משעה. הנסיעה באוטובוס לוקחת כשעה אחת. רוס נמצאת קילומטרים בודדים בהמשך הכביש, והנסיעה אליה לוקחת דקות ספורות מעבר לקמפבל טאון.
 • רכב שכור:  

מה יש לעשות בסיינט הלנס ומפרץ האש

איזור bay of fires הוא איזור של חופים לבנים, מי טורקיז, וסלעי גרניט המכוסים באצות כתומות. לאזור זה לא מגיעים תיירים רבים, ולא בצדק. binalong bay מציע נופים מרהיבים וכמה מסלולי הליכה טובים לאורך החופים. כמו כל החוף המזרחי של טזמניה, האקלים נוטה להיות בהיר יותר וגשום פחות בהשוואה לחוף המערבי, בו יורדים כמה מטרים(!) של גשמים בכל שנה.

כמה זמן להקדיש לסיינט הלנס ומפרץ האש

לחלוטין תלוי בכמות הזמן שיש לכם, ועד כמה המקום מצא חן בעיניכם. ניתן להישאר חצי יום, יום מלא, או יותר מכך.

אפשרויות הגעה מקמפבל טאון ורוס לסיינט הלנס ומפרץ האש

 • אוטובוס\שאטל:   באוטובוס הנסיעה לוקחת קצת יותר משעתיים, וניתן להגיע דרך העיירה st mary's או bicheno.
 • רכב שכור:   קצת יותר משעה וחצי של נסיעה, בהם עוברים 120 ק"מ.

מה יש לעשות בקולס ביי ופארק פרייסינט

החוף המזרחי של טזמניה מציע חוויית חוף אוסטרלית שונה לחלוטין מזו של היבשת עצמה. חופים לבנים ארוכים ולא-צפופים באנשים, ומים בצבע כחול עמוק, בשילוב עם האקלים הבהיר והמפרצים הרבים, הופכים את החוף המזרחי למתאים במיוחד לפעילויות כגון חתירה בקיאקים, צלילה, שייט, או סתם מנוחה על החוף. העיירה קולס ביי היא השער אל הפארק הלאומי פרייסינט, אשר בו מצוי 'מפרץ כוס היין' (wineglass bay), אחד משני האתרים המזוהים ביותר עם טזמניה, יחד עם הר קריידל במערב האי. הרי הגרניט המכונים 'the hazards' מהווים רקע דרמטי עבור קולס ביי. הפארק מציע מסלולי הליכה קצרים וארוכים, והוא מהווה את אחד המקומות הפופולאריים ביותר לחופשה בטזמניה, עבור המקומיים והתיירים יחדיו.

בכדי להגיע אל התצפית ל-wineglass bay יש לעקוב אחר מסלול העולה אל ההר במשך כ-45 דקות. החוף, אשר נבחר שנה אחר שנה לאחד מ-10 החופים היפים בעולם, יפה במיוחד במזג-אוויר בהיר. לאחר שהגעתם אל התצפית ניתן להמשיך במסלול ולרדת אל החוף עצמו. מן החוף עצמו ניתן לחזור לעיירה בדרך בה הגעתם, או להמשיך לאורך החוף, ולפנות ימינה מן החוף במקום שמסומן כהמשך השביל, אך חוף הזרדס (hazards beach) - חוף הנמצא בצד הפנימי של חצי האי, ולפיכך הגלים של הים אינם מגיעים אליו. המים כאן שקטים באופן יוצא-דופן, וצבע הטורקיז החזק שלהם, עם הרי הגרניט ברקע מצדיק את חצי השעה של ההליכה הנוספת.

כמה זמן להקדיש לקולס ביי ופארק פרייסינט

כדאי להקדיש לפחות יומיים מלאים. במידה ואתם מתכוונים לצאת למסלולי הליכה ארוכים בפארק (של כמה ימים), יש לקחת בחשבון זמן נוסף.

אפשרויות הגעה מסיינט הלנס ומפרץ האש לקולס ביי ופארק פרייסינט

 • אוטובוס\שאטל:   110 ק"מ לאורך החוף, כשעה וחצי נסיעה.
 • רכב שכור:   110 ק"מ לאורך החוף, כשעה וחצי נסיעה.

מה יש לעשות בהאי מריה

כל שטחו של האי מריה הוא פארק לאומי, ומהווה מקלט לחיות בר. האי נמצא במרחק שייט קצר במעבורת היוצאת מ-triabunna, הנמצאת על החוף המזרחי בין קולס ביי והוברט.

באי מסלולי הליכה פופולאריים רבים, הכוללים בין היתר את המסלולים הקצרים בישופ וקלרק, הצוקים המאובנים, והצוקים הצבועים. לינה על האי מוגבלת ויש להזמין אישורים מראש. מאחר והאי כולו הוא פארק לאומי, אין באי מכוניות או חנויות כלל.

כמה זמן להקדיש להאי מריה

יום עד שלושה ימים, לפי מסלולי ההליכה שאתם מתכוונים (או לא) ללכת בהם. כמובן שאם אין לכם זמן רב בטזמניה, ניתן לוותר לחלוטין על האי מריה, ולהמשיך ליעד הבא.

אפשרויות הגעה מקולס ביי ופארק פרייסינט להאי מריה

 • אוטובוס\שאטל:   עד לטריאבונה הדרך נמשכת קצת יותר מ-100 ק"מ, וכשעה ועשרים. אחרי זה לוקחים מעבורת.
 • הפלגה:   מעבורת יוצאת מטריבונה לאי מאריה בכל יום.
 • רכב שכור:   עד לטריאבונה הדרך נמשכת קצת יותר מ-100 ק"מ, וכשעה ועשרים. אחרי זה לוקחים מעבורת.

מה יש לעשות בפורט ארת'ור

פורט ארת'ור נמצאת בחצי האי הטזמני, והיא המקום בו פעלה בעבר מושבת עונשין ידועה לשמצה בשם זהה. האתר משומר היטב, וכרטיס הכניסה למקום כולל סיורים מודרכים מצויינים. ההיסטוריה של המקום מרתקת, והסיור המודרך עוזר להחיות את הסיפורים של המקום. האתר הוא אחד המקומות הפופולאריים ביותר בטזמניה למבקרים.

כמה זמן להקדיש לפורט ארת'ור

יום אחד עד יומיים. לרוב המבקרים יספיק יום אחד, שכן המקום אינו גדול.

אפשרויות הגעה מהאי מריה לפורט ארת'ור

 • אוטובוס\שאטל:   על מנת להגיע באוטובוס לפורט ארת'ור יש לקחת אוטובוס להוברט. נסיעה זו אורכת שעה וחצי, ומשם לקחת אוטובוס נוספת, המגיע לאחר כשעתיים לפורט ארת'ור.
 • הפלגה:   מעבורת יוצאת כל יום חזרה לטריאבונה.
 • רכב שכור:   לאחר המעבורת חזרה לטריאבונה, הדרך לפורט ארת'ור אורכת 100 ק"מ נוספים, וכשעה ועשרים של נסיעה.

מה יש לעשות בהובארט

הוברט היא הבירה של טזמניה, העיר הגדולה ביותר, ובה הנמל הגדול ביותר. שוק סלמנקה הוא מקום פופולארי ושוקק במיוחד בעיר, הנמצא בסמוך לשפת המים, ולבתי האבן בסגנון המאה ה-19, שחוזרים אחורה לשנת 1830 ולימים בהם הייתה הוברט מקום ממנו יצאו לצייד לווייתנים. היום, באותם הבתים נמצאים בתי קפה, מסעדות, גלריות אומנות, וביום שמש בסוף-השבוע המקום מלא לחלוטין. ליד שוק סלמנקה נמצאות 'מדרגות קלי' (kelly's steps) , ואם תעלו בהם תגיעו אל 'כיכר ארת'ור' (arthur circus) - אתר היסטורי נוסף של העיר. הוברט היא עיר נמל, ובהתאם לכך מציעה גם מסעדות דגים רבות וטובות.

הוברט מציעה נופים יפים של הר וולינגטון, הנמצא מעל העיר, ובפסגתו יש נקודת תצפית על העיר והאזור. בחורף ניתן אף לראות שלג על פסגת ההר. הגנים הבוטניים של הוברט מציגים מגוון צמחייה, אוסטרלית בעיקר, אך בהתחשב בכך שטזמניה היא המקום בדרומי ביותר באוסטרליה, נמצא בגנים גם ביתן מיוחד המציג צמחייה האופיינית לאנטרקטיקה (בחלקים שלא קפואים כל השנה).

כמה זמן להקדיש להובארט

יום אחד עד שלושה ימים, לפי הזמן שיש לכם.

אפשרויות הגעה מפורט ארת'ור להובארט

 • אוטובוס\שאטל:   כדי לחזור באוטובוס לוקחים את אותו אחד שהגענו איתו, בכיוון ההפוך – שמגיע חזרה להוברט לאחר כשעתיים.
 • רכב שכור:   גם כאן מדובר על כ-100 ק"מ, וכשעה ועשרים נסיעה.

מה יש לעשות בפארק מאונט פילד

פארק לאומי mt field, נמצא במרחק 80 ק"מ בלבד מהוברט, וידוע ביערות, המפלים, ובעלי החיים הרבים החיים בו. שטח הפארק אינו גדול, אך הגישה אל האטרקציה המרכזית שבו - מפלי ראסל (Russell falls) נוחה. המפלים, בגובה 45 מטרים, נמצאים בקצה במרחק 20 דקות הליכה ממרכז המבקרים, לאורך מסלול המתאים גם לכיסאות גלגלים. רבים מגיעים למפלי ראסל, ומסתובבים וחוזרים על דרכם, אך כדאי לטרוח ולהמשיך עוד כרבע שעה הליכה עד למפלי הפרסה (horseshoe falls) - מפלים הבנויים במעין חצי עיגול, ויפים לא פחות. מפלים קרובים נוספים הם מפלי הכברת בארון (lady barron falls). למי שמעוניין בכך, ישנם גם מסלולי הליכה ארוכים יותר בשטח הפארק, וניתן לברר עליהם מידע במרכז המבקרים.

כמה זמן להקדיש לפארק מאונט פילד

רוב המבקרים בפארק שוהים בו כמה שעות בלבד, זמן המספיק לראות את מפלי ראסל וללכת בעוד שביל קצר. אם תחליטו ללכת בשבילים ארוכים (של כמה ימים), יש לקחת בחשבון עוד זמן.

אפשרויות הגעה מהובארט לפארק מאונט פילד

 • רכב שכור:   פארק לאומי mt field נמצא 80 ק"מ בלבד מהוברט, וכשעה נסיעה. אין אוטובוסים של חברת טאזילינק העוצרים בכניסה לפארק.

מה יש לעשות בסטרת'גורדון והאגמים

כביש ארוך יוצא מערבה מפארק mt field, לכיוון strathgordon ואגמי גורדון ופדר. המקום אינו מהווה ממש נקודת-ישוב, כי אם יותר מרכז שירותים לעובדים בתחנת הכוח בסכר הגדול שנמצא במקום (הפקת חשמל ממפלי מים). במקום אין מרכז מבקרים, ואינו מהווה אתר פופולארי למבקרים, אך כן מציע נופים שלא נגעה בהם יד אדם, נהרות, יערות ואגמים. הכביש הסלול עד ל-strathgordon, עבור תחנת החשמל שם, מהווה בעצם גישה נוחה באמצעותה אפשר לחדור אל לב שטחי המורשת העולמית במערב טזמניה. אולם מרבית המבקרים יעדיפו לוותר על ביקור במקום, שאינו כולל אטרקציות מיוחדות, ולהמשיך צפונה אל איזור מתוייר בהרבה של שטחי המורשת העולמית - פארק לאומי cradle mt - lake st claire.

כמה זמן להקדיש לסטרת'גורדון והאגמים

יום אחד. אין בסטרת'גורדון מקומות לינה (אלא אם אתם לנים באוהל), ולכן יתכן ותרצו לחזור כבר באותו היום. כמובן שאם אין לכם זמן רב בטזמניה, ניתן ואף רצוי לוותר על נסיעה ארוכה זו.

אפשרויות הגעה מפארק מאונט פילד לסטרת'גורדון והאגמים

 • רכב שכור:   אין אוטובוסים העושים דרך זו. סטרת'גורדון נמצאת במרחק 90 ק"מ, וכשעה נסיעה לכל כיוון.

מה יש לעשות באגם סיינט קלייר

העיירה derwent bridge מהווה את נקודת הגישה אל איזור אגם st claire, ונקודת מנוחה מבורכת לאלו המסיימים את מסלול ה-overland track. אגם st claire מציע מסלולי הליכה רבים לאורכו. כמו כן בפארק צמחייה מגוונת וחיי-בר רבים, וניתן להיתקל בשטח הפארק בחיות הוואלבי, וומבאט, אקידנה, פלטיפוס, כמו גם בציפורים רבות.

אלו המרגישים פעילים יוכלו לקחת את המעבורת השטה לאורך האגם עד לקצהו הצפוני במפרץ נרקיסוס, לרדת שם, וללכת לאורך האגם דרומה (כמה שעות) - במקטע האחרון של האוברלנד טרק, זאת מבלי להצטרך להזמין מקום מראש או לקנות אישורי הליכה.

כמה זמן להקדיש לאגם סיינט קלייר

יום אחד עד שלושה ימים.

אפשרויות הגעה מסטרת'גורדון והאגמים לאגם סיינט קלייר

 • אוטובוס\שאטל:   אוטובוס יוצא מהוברט בבוקר או בצהריים (תלוי ביום), ומגיע לאחר כשעתיים ל-derwent bridge – העיירה בכניסה אל הפארק. משם הוא ממשיך 10 דקות נוספים אל הכניסה לפארק עצמה.
 • רכב שכור:   יש לחזור בכביש אל פארק mt field, משם מדובר ב-100 ק"מ נוספים, וכשעה ועשרים נסיעה.

מה יש לעשות בסטרהאן

עיירת דייג ותיירות היושבת במפרץ מקווארי, בחופה המערבי פראי של טזמניה. לסטרהאן מורשת חלוציות מיוחדת, והיא גם המקום בו נוהל אחד הקמפיינים הסביבתיים החשובים באוסטרליה - המאבק המוצלח להצלת הנהר פרנקלין מבניית סכרים רבים. למעשה, היום סטרהאן מבססת את תעשיית התיירות שלה על השייט המפורסם בנהרות הגורדון והפרנקלין, עמוק אל תוך אזורי הבר של שטחי המורשת העולמית של מערב טזמניה, המכסים כ-18% משטחה.

כמה זמן להקדיש לסטרהאן

יום אחד. העיירה עצמה קטנטנה, וניתן להספיק לראות אותה ואף לצאת לשייט של כמה שעות ביום מלא אחד.

אפשרויות הגעה מאגם סיינט קלייר לסטרהאן

 • אוטובוס\שאטל:   באוטובוס הנסיעה אורכת 4 שעות מאגם סיינט קלייר, כולל הפסקה בעיירה קווינסטאון.
 • רכב שכור:   מרחק 125 ק"מ, ושעה וחצי נסיעה לפחות – הכבישים מפותלים בהרים, ולא ניתן לנסוע מהר.

מה יש לעשות בפארק קריידל מאונט

הפארק הידוע ביותר בטזמניה ואחד המקומות המזוהים איתה ביותר הוא פארק לאומי cradle mt - lake st claire, ואיזור הר קריידל עצמו, יחד עם אגם dove הנמצא למרגלותיו. זהו גם המקום בו מתחיל שביל האוברלנד טרק, העובר בתוך הפארק ומסתיים ליד אגם st claire. לאיזור הר קריידל היסטוריה מעניינת עליה ניתן ללמוד במקום. כמו כן, ישנם אינספור מסלולי הליכה, ממסלולים של שעה בלבד, לכאלו של יום שלם, או כמה ימים, במקרה של טרק האוברלנד.

מסלולים פופולאריים כוללים את המסלול המקיף את אגם dove, הלוקח כשעה עד שעתיים. מסלול העולה אל פסגת הר קריידל, הלוקח כ-6-8 שעות, מסלול המקיף את אגם crater הסמוך הנמשך כשעתיים, והמסלול המכושף (enchanted walk), הנמשך כ-20 דקות בלבד. טרק האוברלנד, הנמשך כ-6 ימים יחיד עם המסלולים המתפצלים ממנו, נעשה פופולארי כל-כך, עד שבשנים האחרונות נאלצו להגביל את המסלול להליכה מכיוון צפון לכיוון דרום בלבד (היום אי אפשר להתחיל את הטרק באגם st claire, אלא בהר קריידל בלבד). בנוסף החלו לגבות דמי הליכה, עבור השימוש בבקתות (בדומה לנעשה בטרקים בפופולאריים בניו זילנד).

כמה זמן להקדיש לפארק קריידל מאונט

יום אחד עד 4 ימים, תלוי בכמה זמן יש לכם ובשבילים בהם תרצו ללכת. אלו המתכוונים ללכת בטרק האוברלנד ודאי ירצו לקצר את השהות כאן, אך יש לקחת בחשבון כ-6 ימים של הליכה בטרק.

אפשרויות הגעה מסטרהאן לפארק קריידל מאונט

 • אוטובוס\שאטל:   האוטובוס יוצא מסטרהאן בימים מסוימים בלבד בבוקר, ומגיע ל-cradle mountain כעבור 4 שעות.
 • רכב שכור:   מרחק של כ-150 ק”מ ושעתיים נסיעה.

מה יש לעשות בשפילד

שפילד, הנמצאת לרגליו של הר רולנד, ידועה גם 'כעיירת ציורי הקיר', על שום ציורי הקיר הרבים, המספרים את סיפורה של צפון-מערב טזמניה, מעטרים את בתי העץ הבנויים בעיירה, והופכים למעין גלריה באוויר הפתוח. בכל שנה מתקיים במקום פסטיבל ציורי קיר. בכלל, נראה כי המתיישבים החלוצים אהבו את האזור, ועיירות נוספות באזור נושאות שמות כמו גן-עדן (paradise), והארץ המובטחת (promised land). ניתן גם לעלות ברגל להר רולנד, המציע נופים של כל האזור.

כמה זמן להקדיש לשפילד

כחצי יום יספיק בכדי להסתובב בעיירה, שאינה גדולה.

אפשרויות הגעה מפארק קריידל מאונט לשפילד

 • אוטובוס\שאטל:   באוטובוס מדובר על נסיעה של כשעה אחת.
 • רכב שכור:   שפילד נמצאת במרחק 35 ק"מ בלבד מפארק הר קריידל, והנסיעה אליה עורכת כחצי שעה.

מסלולים נוספים בטזמניה וביבשת

עוד מסלולים בטזמניה

מסלולים נוספים ביבשת