ביטוח נסיעות החל מ-1.70 $ ליום

ביטוח נסיעות לחו"ל הזול והמקיף ביותר לצ'ילה

מה יש לעשות ולראות

כשמה "הדרך הדרומית" אורכה כ-1200 ק"מ מפוארטו מונט שבצפון עד Villa O'Higgins שבדרום בסמיכות לפארק הקרחונים. רובה היא דרך עפר שהתנועה בה דלילה מאד כמו גם הישובים.
רק המהדרין ובעלי הזמן יעברו את כולה מקצה לקצה. הקטע הקלאסי אותו מרבים לעבור, הוא כ- 1000 ק"מ. גישה נוחה היא דוקא מצד ארגנטינה, במעבר מ- TREVELIN אל FUTALEUFU שבצד צ'ילה, וחזרה מ CHILE CHICO לארגנטינה.
את המסלול ניתן לעבור:
א) בטרמפים - כאשר יש מספיק זמן וסבלנות לסמוך על רכב מזדמן ויצר הרפתקנות. השיטה דוקא בטוחה ומאפשרת הכרות קרובה עם המקומיים והרבה חוויות בלתי צפויות.
ב) ברכב שכור – הרוב שוכרים בברילוצ'ה, חלק שוכרים רכב כבר בפוקון ומשלבים הטיול עם איזור האגמים. חברות ההשכרה הטובות, יספקו מפות לדרך עם ציון אתרים ראויים לתשומת לב וסוג פעילות אפשרי. אין חשש לטעות בדרך, כי היא אחת ויחידה שמובילה דרומה. אליה וקוץ בה – החזרת רכב בדרום כרוכה בקנס גבוה כ- 750 דולר, לכן כדאי למצוא צוות שמעונין לנסוע צפונה.
ג) בתחבורה צבורית – אפשרי אבל יש לבדוק בכל ישוב זמני יציאת האוטובוס בכיוון המבוקש.
ד) טיול מאורגן - עד כמה שידוע לי, טיול מאורגן יוצא רק מברילוצ'ה. החווה הישראלית ONDA AZUL שעל יד אל בולסון מארגנת את המיניבוס. יש להם מסעדה בברילוצ'ה בשם SESAMO ברחוב ELFLEIN 56, ושם מנהל המקום, אבי, מקבל הרשמה למיניבוס.
זאת אופציה לא זולה במיוחד אבל נותנת פתרון מצויין לכל מי שלא מוצא שותפים לרכב, או שאיננו רוצה להתמודד עם ניווט בדרכים, בעיות טכניות ברכב, חיפוש לינה, מציאת האטרקציות וכו'... כל הדרך עוברת בנופים מדהימים, בהרי האנדים, בעמקים, לאורך נהרות ואגמים.
עלות הטיול נעה סביב 800 פזו לאדם, כולל נסיעות, אוטובוס ומדריך.
האטרקציות העקריות שבדרך: הליכה בפארק QUEULAT אל "הקרחון התלוי". עליה אל CERRO CASTILLO (סרו קסטיו) משולבת בחלקה רכיבה על סוסים וחלקה ברגל. מי שזמנו בידו יכול לעלות כל העליה התלולה ברגל. גם אם קשה - המאמץ שוה את המראות. אחר כך נוסעים לאורך "האגם הירוק" ו- "יער העצים המתים" שהוא מראה סוראליסטי: העצים הקרחים שנראים כפסלים, מתו כתוצאה מהר געש שפלט אפר רעיל שחלחל לאדמה עם המים. אחר כך מגיעים אל אגם קררה שבו אפשר להפליג אל מערות השיש. בהמשך הנסיעה מזרחה, חוצים הגבול לארגנטינה, שם מתחלף שם האגם ללגו בואינוס איירס. מנקודת הסיום אפשר לחזור במיניבוס לברילוצ'ה, או להמשיך באוטובוס אחר לאל צ'לטן.

כמה זמן צריך?

הטיול המאורגן אורך 5 ימים. ניתן לסיימו בחזרה לברילוצ'ה או להמשיך דרומה לאל צ'לטן. ברכב שכור ניתן להקדיש יותר זמן לאתרים נוספים שבדרך. אבל אפשר לסיים את כל הדרך בשלושה ימים בלי להתעקב יותר מדי. בתחבורה צבורית תלויים בלוח זמנים. ובטרמפים – הכל פתוח . . .

כתבות על צ'ילה

סיפורי מסע על צ'ילה