מגוון עבודות בצ'ילה

הדרך הטובה לממן את הטיול וגם להינות

מה יש לעשות ולראות

בנוה מדבר בגובה 2500 מטר, באיזור שלא יורד בו גשם אף פעם, על גבול מדבר המלח של צ'ילה, בלב נוף מהמם שבו שולטים כל הצבעים למעט ירוק - שוכנת העיירה השקטה המהווה בסיס לטיולים מרתקים בסביבה.
המקום יקר, אבל כל צ'ילה יקרה מארגנטינה, ולמרות זאת ניתן למצא אכסניות במחיר סביר כמו גם מסעדות ובתי קפה במחיר הגיוני. האוירה תיירותית מאד, יחד עם זאת אפשר להנות משלווה אין סופית. הנוף מסביב כולל הרי געש המתנשאים ל- 6000 מטר.
רוב החיים מתרכזים ברחוב הראשי ובככר פלאסה דה ארמס. הרחוב גדוש במשרדי נסיעות המציעים טיולים מכל סוג לסביבה המרתקת. רצוי מאד לעשות סקר שוק, אפילו להתמקח על מחיר ולשמוע המלצות או השמצות של מטיילים אחרים. בעיר אין סניף בנק (נכון ל 2007) אבל יש שני כספומטים, לפעמים לא פעילים בגלל הפסקת חשמל או ששכחו למלא כסף...
הרחובות הצרים אינם סלולים ורוב הבניה נעשית מחומר מקומי כשהצבע השולט הוא חום בהיר כצבע האדמה.
העיירה זוכה לפיתוח מואץ לכן יש לצפות לשיכלולים בכל תחום, מרגע כתיבת שורות אלו.
על כך תקבלו תשובות בתחנת המידע לתיירים שבככר, בסוכנויות הרבות שברחוב הראשי, באכסניה וכמובן ממטיילים אחרים. השפע הוא עצום: לאוהבי רכיבת שטח יש אינסוף מרחבים, לאוהבי לכת הרבה אתרים. אל הגייזרים הגבוהים בעולם ב- TATIO, 4300 מטר, מומלץ לקחת טיול מאורגן (שיכלול ארוחת בקר בשטח) שיוצא ב- 4 בבקר !! אפשר גם לשכור רכב אבל הדרך קשה והנהיגה הלוך כולה בחושך. יש טיול אל האגמים שבגובה 4200 מטר. חוויה מיוחדת היא צפיה בשקיעה מדהימה בעמק הירח, לשם אפשר להגיע בטיול מאורגן, רכב שכור ואפילו אופניים (בתנאי שתצטיידו בפנסים לרכיבה חזרה).
לראות 3 סוגי פלמינגו בשמורת המלח CHAXA צ'קסה, לבקר ב- SALAR DE ATACAMA ולראות כיצד מפסלים ובונים רהיטים מגושי מלח. מי שמוכן להשקיע יגיע לרחצה במעיינות החמים PURITAMA.
מספר חברות מוציאות טרקים אל פסגות הרי געש בסביבה (זהירות, הגובה רב!!), חלקם בתוך בוליביה – הספורט יעלה הרבה כסף.
הרבה חברות מוציאות טיול לסלאר דה אויוני בבוליביה, שמסתיים שם בעיירה אויוני. הטיול אורך 3 ימים, המחיר יקר אבל זה אופן להגיע לבוליביה ובדרך לראות את הסלאר.

כמה זמן צריך?

כדי למצות משהו מהתופעות וההרפתקאות דרושים ימים אחדים. אם הכיס לא מאפשר בלוי ממושך, כדאי לפחות להקדיש יום לביקור בגייזרים המדהימים TATIO .

כתבות על צ'ילה

סיפורי מסע על צ'ילה