מטיילים עצמאית?

תנו למקצוענים לסגור לכם לינה, מדריכים, טיסות ותחבורה

מה יש לעשות ולראות

בשפה מקומית עתיקה, PAINE משמעו כחול, כלומר, אלו המגדלים הכחולים.
בין ארגנטינה וצ'ילה – פארק זה הוא גולת הכותרת של הטרקים: מבחינת אורכו, המסלולים המאתגרים, הנופים יוצאי הדופן וההתמודדות עם מזג האויר ההפכפך.
מגדלי גרניט שמזדקרים לגובה קרוב ל- 3000 מטר, קרחונים, אגמי מים צלולים, יערות, תצורות סלעים יחודיות, סופות שלג פתאומיות גם באמצע הקיץ, רוחות עזות וגם שמים כחולים – הם חלק מהחוויה של ההולכים בשמורת הטבע הגדולה.
השבילים ברורים ומסומנים במפות, המחולקות עם תשלום דמי הכניסה. הנהלת השמורה משתדלת לעקוב אחר המטיילים על ידי רישום פרטים מלאים של כל הנכנסים, כולל המסלול ומספר הימים שהמטייל מתכנן.
בתוך הפארק, במרכז, ניתן לשכור אהלים ושקי שינה באיכות טובה. גם מזון יבש ניתן להשיג בפארק, אבל המחירים גבוהים מאד. כדאי להצטייד בכל הדרוש כבר בפוארטו נטאלס, כולל דלק לבישול.
חשוב לדעת שיש להצטייד בלבוש חם מאד (כובע צמר, כפפות וכו'..) והגנה מגשם גם לתרמיל, כמו גם להצטייד בבגדים קלים לימים נעימים. נעלים ואוהל חשוב שיהיו מוגנים מחדירת מים. גם בשיא הקיץ גשם יכול להפתיע כמו גם שלג, והכי פחות נעימה היא הרוח החזקה שגם מורידה הטמפרטורות.
אחרי שאספתם כל המידע הדרוש והצטיידתם היטב בפוארטו נטאלס, לפניכם שלוש אפשרויות עקריות
של טרקים בפארק:
1) המסלול ההקפי – אורך 8-10 ימים, תלוי בקצב ובתנאי מזג האויר, הלינה בשטח בבקתות או באהלים.
2) מסלול ה- W - אורך 5 ימים הלינה בשטח.
3) מסלול הכוכב - מאפשר ללכת כל מסלולי ה- W או רק חלק מהם, כשבסוף כל יום חוזרים אל החניון הראשי בו יש אכסניות וקמפינג, כך שאין צורך לשאת כל הציוד אלא רק בגדים ומזון למשך היום. בשיטה זו המשא על הגב קל ובסופו של יום מגיעים אל מקלחת חמה ומיטה, אבל הולכים יותר שעות מאחר וצועדים כל המסלול חזרה.
בשיא העונה (דצמבר, ינואר, פברואר) חשוב להזמין מקומות לינה מראש. גם במהלך ההליכה כדאי להזמין מקום ברפוחיו – ביקתה - אחרת תאלצו לישון באוהל בחוץ. בחלק החניונים יש רק שטח להקמת אוהלים.
עבור מסלול הכוכב, יש מספר סוכנויות ואכסניות בפוארטו נטאלס, שיזמינו עבורכם מקום באחת מהאכסניות, כולל ארוחות שגם אותן יש להזמין מראש. יעזרו לכם בתכנון המסלול לכל יום, תוך הסבר על הקפו ואופיו. זו שיטה "דה-לוקס" לעשות את הטרקים, כשבסופו של כל יום מגיעים למקלחת חמה, מיטה מסודרת וארוחה חמה. בבקר מוגשת ארוחת בקר אבל ניתן גם להזמין ארוחה ארוזה לדרך, בעבור מי שמעונין לצאת מוקדם. התענוג כמובן יקר הרבה יותר, אבל בהחלט סביר, בעקר למטייל המבוגר יותר.

כמה זמן צריך?

עבור כל מסלול, הוסיפו לפחות יומיים, האחד להתארגנות לפני יציאה ולפחות אחד אחרי, לפני עזיבה מפוארטו נטאלס. לפעמים נדרש להמתין יותר, בגלל שאין מקום באוטובוס ליעד המבוקש.

כתבות על צ'ילה

סיפורי מסע על צ'ילה