ספרים מדריכים ומפות

מגוון ספרים ומפות על סנטיאגו, בעברית ובאנגלית.

מה יש לעשות ולראות

עיר הבירה, העיר העתיקה ביותר והגדולה בצ'ילה, יושבת במעין מכתש ענקי מכותר בהרי האנדים הגבוהים. המראה מרהיב במיוחד בעקר בחורף, כשכל הפסגות עטורות שלג, אלא שהמיקום המיוחד גורם לזיהום האויר "לחנוק" העיר. סאנטיאגו סובלת מזיהום אויר תמידי בגלל אותם הרים גבוהים הסוגרים עליה. יחד עם זאת, היא נוחה להתמצאות, בטוחה לתייר הרבה יותר מבואינוס איירס אבל יקרה ממנה.
זו עיר מודרנית, סואנת, המשמרת במרכזה את מורשת העבר לצד מידרחוב שוקק חיים, מסעדות ובתי קפה יוקרתיים. הרבה מוזיאונים מענינים בעיר ואת עקר ההיסטוריה ניתן לראות בככר הראשית
PLAZA DE ARMAS על הבנינים המרהיבים מסביב לרחבה הענקית. פארק ענק משתרע לאורך הנהר ריו מפוצ'ו שבאחד מקטעיו נמצא הבנין המרהיב של המוזיאון לאומנות.
בעיר יש תחבורה צבורית נוחה ויעילה באוטובוסים ורכבת תחתית, וכמובן מוניות.
במרכז העיר מזדקרת גבעה – סרו סנטה לוסיה – המהווה גן ירוק בלב העיר כמו גם יריד אומנים ודוכני מזכרות. מעבר לנהר מפוצ'ו ניצבת גבעה גבוהה יותר – סרו סן קריסטובל. אל הפיסגה ניתן להגיע ברכבת כבלים (פוניקולאר) והמראה מרהיב במיוחד בשעת שקיעה.
בסאנטיאגו ובכל צ'ילה, יש מספר רשויות המספקות מידע לתיירים ורצוי לבקר בשתיים לפחות. CONAF אחראית על כל הפארקים הלאומיים והמידע הנחוץ ליוצאים לטרקים, כולל מפות. בלשכת המידע העירונית בבנין CASA COLORADA ברחוב 860 MERCED, בקושי מבינים שם אנגלית... SERNATUR הוא משרד ממשלתי, דוברים בו אנגלית ויספקו מידע גם על שאר חלקי המדינה.
מה יש לעשות בעיר?
לטייל בעיר בין הככרות המעוטרות בפסלים מרהיבים, בפארק הירוק FORESTAL, וחובה להגיע אל הככר המרכזית פלאסה-דה-ארמס. מוזיאונים נפלאים בעיר אך אם אין זמן מומלץ לבקר לפחות ב- CASA COLORADA שהוא בנין העיריה העתיק. לבקר בשוק האמנים שבגבעה CERRO SANTA LUCIA וכמובן לעלות אל ראש הגבעה הגבוהה ביותר CERRO SAN CRISTOBAL. אחד האתרים המענינים בעיר הוא ביתו של המשורר PABLO NERUDA, המהווה מוזיאון מרתק על חיו ופעלו. סיורים מודרכים שם גם באנגלית.
מספר רחובות הפכו למידרחוב שוקקי חיים שכייף לשוטט בהם.
מה יש לעשות מסביב לעיר?
כדאי לצאת מהמכתש בו שקועה סנטיאגו באוטובוס של שעתיים אל עיר החוף ואלפראיזו VALPARAISO.

כמה זמן צריך?

יום יומיים מספיקים להכיר רוב העיר, אלא אם כן רוצים להקדיש זמן להכרות עמוקה יותר ולשוטט במוזאונים והאתרים המענינים.

כתבות על צ'ילה

סיפורי מסע על צ'ילה