ניתן להתחיל את המסלול מדרווין, אליס ספרינגס, או בטננט קריק, אם מגיעים בנסיעה מהחוף המזרחי. ניתן להגיע גם לאליס ספרינגס וגם לדרווין בטיסת פנים, או לחלופין בנסיעת אוטובוס ארוכה. ישנה גם רכבת הנוסעת בקו אדלייד – דרווין. במסלול זה מטיילים באאוטבק האוסטרלי ובצפון הטרופי.

מידע נוסף על המסלול, מזג אוויר ועונות

לרשימה מלאה של המקומות במסלול

רשימה זו מכילה נתונים נוספים על כל יעד.

מידע נוסף על המסלול

הסבר מורחב על המסלול המוצע ואיך לעשות אותו בצורה הטובה ביותר.

מידע על מזג אוויר באוסטרליה

מידע על העונה הטובה יותר והפחות טובה והמלצות מתי כדאי להגיע.

מסלולים נוספים באוסטרליה וביבשת

מסלולים אלטרנטיבים ליעד זה וליעדים נוספים ביבשת.

לדף הראשי של אוסטרליה

מידע רב על הערים, אטרקציות, מלונות, טיפים, תמונות ועוד....

מידע על העונות באוסטרליה ומתי מומלץ לטייל

אוסטרליה היא מדינה גדולה, מזג האוויר שונה מאיזור לאיזור ולכן ניתן לטייל בה במשך כל השנה.
בשל גודלה העצום של מדינת אוסטרליה ניתן לטייל בה במשך כל השנה. באיזור צפון אוסטרליה - מזג האוויר הוא חמים כל השנה. העונה הרטובה נמשכת מחודש נובמבר עד חודש מרץ. בעונה זו יורדים הרבה מאוד גשמים ולא מומלץ להגיע לכאן לטיול. העונה היבשה היא מחודש אפריל עד חודש אוקטובר. בחודשים אלו תוכלו להנות ממזג אוויר נח ונעים לטיולים. בדרום אוסטרליה – עונת הקיץ הם מחודש נובמבר עד מרץ ( ההפך מישראל ). תקופת הקיץ היא העונה המושלמת לטיול באיזור. בגלל גודלה של אוסטרליה זהו מקום אידיאלי לטיול, תוכלו להתחיל באיזור אחד בתקופת הקיץ ולהמשיך לאיזור השני בתקופת החורף.
עונות באוסטרליה
העונה
עונת ביניים
מחוץ לעונה
מקום \ חודש 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
צפון אוסטרליה
דרום אוסטרליה

רשימת המקומות לפי סדר המסלול כולל מידע

מה יש לעשות באליס ספרינגס

העיר הגדולה ביותר במרכז אוסטרליה, אליס ספרינגס (המכונה גם: "the alice"), צומחת מתוך המרחבים העצומים המקיפים אותה. העיר הינה מרכז של אומנות אבוריג’ינית, וישנן גלריות אומנות רבות ברחובות הראשיים המציגים דברי אומנות למכירה. המרכז העיר עובר נהר טוד היבש בדר"כ, ומצידו המערבי, כ-10 דקות נסיעה ממרכז העיר, נמצא פארק המדבר של אליס ספרינגס, בו אפשר לראות וללמוד על סוגי בעלי החיים והצמחייה האופייניים למדבר האוסטרלי.
בתור הישוב המרכזי באיזור, באליס ספרינגס ניתן למצוא סניפים של כל החברות האוסטרליות הגדולות - רשתות הסופרמרקט הגדולות (wooli's ו-coles), סניפים של כל הבנקים המרכזיים, רשתות מזון, וכו', דבר שהופך את אליס למקום טוב להתארגן לפני מסע נוסף צפונה או דרומה לאורך sturt highway.

כמה זמן להקדיש לאליס ספרינגס

מרכז העיר אינו גדול, ויומיים עד שלושה ימים צריכים להספיק להתארגנות, ולהשאיר מספיק זמן גם כדי לראות את העיר.

מה יש לעשות בהרי מקדונל המערביים

רכס הרים שמשתרע מערבית לאליס ספרינגס. ניתן לטייל באיזור בקלות, בזכות כביש סלול שעובר עד glen helen. נקודות עניין לאורך הכביש כוללות ערוצים ונקיקים כמו סימפסון גאפ, ובריכות שחייה כמו ערוץ אורמיסטון, ערוץ גלן הלן, וערוץ גלן הלן.
שביל לרפינטה (larapinta trail) הוא שביל ארוך שיוצא מאליס ספרינגס, עובר בכל הנקודות שהוזכרו, ומסתיים בהר סונדר. עבור מי שמתעניין ללכת חלקים משביל זה יש להתייעץ לגבי מזג האוויר בתחנת המידע לתיירים באליס ספרינגס, ולדאוג לקחת הרבה מים.

כמה זמן להקדיש להרי מקדונל המערביים

תלוי מאוד בתוכניות שלכם למקום. אפשר לטייל כאן ביום עמוס וארוך אחד, או לתכנן לטייל ברגל 4 ימים או יותר בשביל הלרפינטה. בשביל לעבור ולראות את כל נקודות העניין לאורך הכביש, בלי למהר מדי, יומיים מלאים צריכים להספיק.

אפשרויות הגעה מאליס ספרינגס להרי מקדונל המערביים

 • אוטובוס\שאטל:   ישנם גם טיולי יום - של גרייהאונד (חברת האוטובוסים), וגם של חברות אחרות שיוצאות מאליס ספרינגס.
 • רכב שכור:   קיים כביש סלול היוצא מאליס ספרינגס מערבה, עד גלן הלן.
 • אפשרויות נוספות:   חברות שונות יוצאות מאליס ספרינגס לחצי יום טיול.

מה יש לעשות בקינגס קניון

קינגס קניון נחשב לאחד המראות היפים של מרכז אוסטרליה, והוא טיול פופולרי עבור אלו הנוסעים מאליס ספרינגס לפארק אולורו-קטה-ג’וטה (איירס רוק). ניתן להגיע למקום בעזרת כביש סלול, ויש בו מסלולי הליכה באורכים וברמות שונות. שביל kings creek walk מתאים גם למשפחות, אך מסלול kings canyon rim walk מציע מראות יפים בהרבה של הקניון.

כמה זמן להקדיש לקינגס קניון

חצי יום. גם המסלול הארוך לא לוקח יותר מכך.

אפשרויות הגעה מהרי מקדונל המערביים לקינגס קניון

 • רכב שכור:   נסיעה דרומה עד שמגיעים לכביש שיוצא מערבה לכיוון הפארק אולורו-קטה-ג’וטה. במהלך הנסיעה תראו שילוט לכביש שיוצא משם צפונה, לכיוון קינגס קניון.
 • אפשרויות נוספות:   אפשר לעשות את הדרך כחלק מטיול מאורגן.

מה יש לעשות בפארק לאומי אולורו-קטה-ג’וטה

ממוקם בלבה של אוסטרליה, הפארק הלאומי אולורו-קטה-ג’וטה מציע למבקרים יותר מאשר את אחד מסמליה הידועים ביותר, אולורו (איירס רוק). צורות הסלעים קטה-ג’וטה מרשימות באותה מידה, ולאיזור כולו חשיבות תרבותית עמוקה לבעליו המסורתיים האבוריג’ינים. ניתן לצאת למסלולי הליכה, אורכים או קצרים, מסביב לבסיסו של אולורו, או בין גבעות הסלע של קטה-ג’וטה. בנוסף, במקום נמצא מרכז מצויין אודות תרבותם של האבוריג’ינים, המכיל מידע רב ואף מציע סיורים מודרכים ברחבי הפארק.
הכניסה לפארק היא בתשלום, ומקנה כרטיס ל-3 ימים (שלאחריו ניתן לקנות כרטיס נוסף). מרבית המבקרים אינם נשארים במקום מעבר לשלושת הימים, וניתן להספיק ולחוות את הפארק בפרק זמן זה.
מכיוון שאסור ללון בתוך שטח הפארק, יולרה הוא האתר המספק את כל השירותים למבקרים שמגיעים למקום. אפשרויות הלינה מגוונות, וכוללות אתר קמפינג, אכסנייה, דירות מגורים, וחדרי מלון במגוון רמות ומחירים.

כמה זמן להקדיש לפארק לאומי אולורו-קטה-ג’וטה

כאמור לעיל, 3 ימים מספיקים למרבית המבקרים.

אפשרויות הגעה מקינגס קניון לפארק לאומי אולורו-קטה-ג’וטה

 • רכב שכור:   הדרך מאליס ספרינגס לוקחת 4-5 שעות נסיעה, בהם עוברים 430 ק”מ.

מה יש לעשות בטננט קריק ו’גולות השטן

תחנת עצירה בדרך מאליס ספרינגס צפונה (או בדרך דרומה אל אליס ספירנגס). טננט קריק ממוקמת 500 ק”מ צפונית לאליס, ו-1,000 ק”מ דרומית לדרוין. מעט דרומית לטננט קריק נמצאות אתר ‘גולות השטן’ (‘devil’s marbles), היכן שתופעה גיאולוגית גרמה להיווצרות סלעים גדולים בצורות עגולות המפוזרים בשטח.

כמה זמן להקדיש לטננט קריק ו’גולות השטן

תחנות עצירה בדרך מאליס ספרינגס צפונה או מדרווין דרומה, כמה שעות עד לילה אחד לכל מקום.

אפשרויות הגעה מפארק לאומי אולורו-קטה-ג’וטה לטננט קריק ו’גולות השטן

 • אוטובוס\שאטל:   יוצא פעם ביום, חלק מהקו מאליס ספרינגס לדרווין. משך הנסיעה הוא 6.5 שעות.
 • רכב שכור:   קצת יותר מ-500 ק”מ, ו-5-6 שעות של נסיעה, בלי הרבה נקודות עצירה בדרך (חוץ מאתר ‘גולות השטן’, שכאמור נמצא מעט דרומית לטננט קריק).

מה יש לעשות במטאראנקה

תחנת עצירה פופולרית נוספת בדרך צפונה דרומה בין אליס ספרינגס ודרוין, הודות לבריכה התרמית החמה הנמצאת במקום. הבריכה מעוטרת מסביבה בעצי דקל, ומהווה נקודת התרעננות אידיאלית.

כמה זמן להקדיש למטאראנקה

אין הרבה מה לעשות חוץ מהבריכות התרמיות. כמה שעות עד חצי יום.

אפשרויות הגעה מטננט קריק ו’גולות השטן למטאראנקה

 • אוטובוס\שאטל:   יוצא פעם ביום, בשעות הלילה, חלק מהנסיעת לילה בין אליס ספרינגס לדרווין. משך הנסיעה עד למטאראנקה הוא 7 שעות.
 • רכב שכור:   570 ק”מ, וכ-6.5 שעות נסיעה.

מה יש לעשות בקת’רין

קת'רין, עיירת-ספר גדולה, היא צומת הדרכים של איזור צפון אוסטרליה - יוצאים ממנה כבישים מערבה, אל איזור הקימברלי והחוף המערבי, צפונה אל דרוין, ודרומה אל אליס ספרינגס.
קרוב לעיירה נמצא פארק לאומי הנושא את שמה (katherine gorge), ובעיירה עצמה אפשר לציין את ‘בי"ס האוויר של קת’רין’ ואת ה-jurassic cycad gardens.
במרכז אוסטרליה ישובים וחוות רבים ומבודדים, אשר ברובם לא קיים בית-ספר. הפיתרון שנמצא הוא לימוד באמצעות הרדיו - והילדים באותם חוות וישובים מרוחקים לומדים את שיעורי בית הספר שלהם באמצעות האזנה לרדיו. קת'רין היא המקום ממנו משודר בי”ס זה, וניתן ללמוד עוד על כך, וגם לראות שיעור משודר, בבית-הספר של האוויר, אשר ממוקם בקת’רין ופתוח לקהל.
גני הציקאדים של עידן היורה הינם גנים בוטניים בקת'רין, אשר יוחדו לצמחי הציקאדים, אשר צמחו בכדור הארץ עוד מעידן היורה, ואופייניים גם לצמחייה הגדלה באיזור קת'רין.

כמה זמן להקדיש לקת’רין

יום עד יומיים יספיקו כדי לראות את נקודות העניין שיש בקת’רין.

אפשרויות הגעה ממטאראנקה לקת’רין

 • אוטובוס\שאטל:   יוצא פעם ביום, הנסיעה נמשכת כשעה.
 • רכב שכור:   מרחק של 100 ק”מ בלבד, כשעה נסיעה.

מה יש לעשות בפארק לאומי ערוץ קת’רין

הפארק הלאומי ניטמילוק (או בשמו האנגלי, katherine gorge), משתרע סביב ערוץ הנהר קת’רין - באיזור בו הנהר זורם בין צוקים משני צידיו. זהו אתר פופולרי לטיולי קאנו, אותם ניתן להשכיר במקום. בנהר חיים תניני מים מתוקים (fresh water crocodiles - freshie’s) - אשר אינם מסוכנים לבני אדם.

כמה זמן להקדיש לפארק לאומי ערוץ קת’רין

מרבית המגיעים לפארק מטיילים בו באמצעות סירות קאנו או קיאקים אותם ניתן להשכיר אך ורק בשעות היום, ולפיכך הזמן שניתן להישאר במקום מוגבל לחצי יום, עד החשיכה.

אפשרויות הגעה מקת’רין לפארק לאומי ערוץ קת’רין

 • רכב שכור:   30 ק”מ מקת’רין, ונסיעה קצרה בלבד.
 • אפשרויות נוספות:   ישנם טיולים מאורגנים שונים שכוללים גם נסיעה וחזרה לקת’רין.

מה יש לעשות בדרווין

דרווין, הקרוייה על שם המדען צ’רלס דרווין, הוקמה כעיר הנמל הצפונית ביותר של אוסטרליה. כיום דרווין, אשר תושביה הגיעו מלמעלה מ-50 מדינות שונות, כולל גם אוכלוסיית אבוריג’ינית גדולה, מציאה למבקרים בה שלל פעילויות ואתרים לביקור, והיא מהווה בסיס מצויין לגלות ממנו את הפארקים הסמוכים לה, בייחוד קאקאדו וליצ’פילד.
מזג האוויר בדרווין הינו חם ולח במשך כל השנה, ולכן העובדה שמרכז העיר קטן וקומפקטי הופכת ההסתובבות בו לנוחה יותר. לדרווין יש טיילת יפה וירוקה, גנים בוטניים עשירים בצמחייה טרופית, ושוק מומלץ ביותר, המתקיים פעמיים בשבוע באיזור בדרווין הנקרא חוף מינדיל. השוק מתחיל לקראת השקיעה, ומתקיימות בו הופעות מוזיקה חיה (השוק נקרא: mindil beach sunset market).
לאמיצים שביניכם, אטרקציה חדשה יחסית בדרווין היא ‘מפרץ הקרוקוזאורוס’ - מעין אקווריום המכיל תניני מים מלוחים, בו ניתן להיכנס איתם למים בתוך כלוב. האקווריום נמצא במרכז העיר, בפינת הרחובות מיצ’ל ופיל.

כמה זמן להקדיש לדרווין

למרות שהיא איננה עיר גדולה מאוד, יש הרבה מה לעשות ולראות בדרווין, ומומלץ להקדיש לה יומיים ויותר.

מה יש לעשות בפארק לאומי ליצ’פילד

במרחק שעה וחצי נסיעה בלבד מדרוין, לא קשה להבין מדוע הפארק הלאומי ליצ’פילד מהווה טיול יום פופולרי לתושבי דרווין ולתיירים יחדיו. מסיבה זו, אם אתם מעדיפים לבקר בפארק כשהוא פחות צפוף, תגיעו באמצע השבוע, ובכך תימנעו מהמוני תושבי דרוין שמגיעים לשחות בפארק בסוף-השבוע. בפארק ארבעה מפלים יפים, וכמה מוקדים שונים של בריכות מים, בהן ניתן לשחות, במהלך העונה היבשה, ללא סכנה מתנינים.
האתרים המומלצים בפארק כוללים את buley rockholes, מפלי פלורנס, מפל טולמר (תצפית בלבד, ללא בריכת שחייה), ומפלי וואנגי. בנוסף ישנם טילי טרמיטים מגנטיים, הבנויים כך שיפנו לכיוון צפון, ויקלטו כמה שיותר מהשמש במהלך היום. כל האטרקציות בפארק מחוברות ביניהן בכביש סלול

כמה זמן להקדיש לפארק לאומי ליצ’פילד

מרבית המבקרים בפארק ליצ’פילד, תיירים ומקומיים, מבקרים בו למשך יום אחד, שבסופו הם חוזרים ממשיכים אל דרווין.

אפשרויות הגעה מדרווין לפארק לאומי ליצ’פילד

 • אפשרויות נוספות:   כ-120 ק”מ עד לכניסה לפארק. כשעה וחצי נסיעה. אין אוטובוסים, אך ישנם טיולים מאורגנים של יום מדרווין, או של יותר, בשילוב עם קאקאדו.

מה יש לעשות בפארק לאומי קאקאדו

פארק קאקאדו, המשתרע על שטח עצום, הזהה לשטחה של ישראל כולה, הינו אחד המקומות המוכרים באוסטרליה ואחד מסמליה. הפארק הוא אתר מורשת עולמית, אחד מכמה אתרים בודדים בעולם המוכרז כאתר מורשת עולמית בקטגוריית טבע ותרבות אנושית גם יחד. הפארק ידוע באוכלוסיית התנינים הגדולה החיה בו, ויש להיזהר בנוגע לכניסה למים בשטח הפארק.
מלבד תנינים, הפארק מהווה בית גידול למאות סוגי ציפורים, וניתן לשאת לטיולי שייט מאורגנים, ממוקדים שונים בפארק, על מנת לצפות במגוון בעלי החיים. כמו בכל איזור צפון אוסטרליה, השנה מתחלקת גם כאן ל-2 עונות עיקריות: היבשה והגשומה, וקאקאדו נראה שונה לחלוטין בעונה הגשומה, אז שטחים עצומים בו נשארים מוצפים לאורך העונה כולה. בעונה הגשומה רוב הכבישים בפארק אינם עבירים, ויש לברר על כך מראש.
מוקד משיכה נוסף של קאקאדו הוא באתרים השונים בו בהם השתמרו ציורי קיר בני אלפי שנים, ואף עשרות אלפי שנים, של האבוריג’ינים שחיו אז בשטח הפארק.

כמה זמן להקדיש לפארק לאומי קאקאדו

הפארק הלאומי קאקאדו גדול מאוד בשטחו, ולא כדאי לטייל בו למשך יום אחד בלבד. כדאי להקדיש לפארק יומיים עד 5 ימים, לפי העניין שלכם וכמות הזמן העומדת לרשותכם.

אפשרויות הגעה מפארק לאומי ליצ’פילד לפארק לאומי קאקאדו

 • אוטובוס\שאטל:   ישנם גם אוטובוסים מדרווין ל-cooinda שבפארק. הנסיעה לוקחת 4.5 שעות
 • רכב שכור:   יש לפארק 2 כניסות - הצפונית קרובה יותר לדרווין, הכניסה הדרומית קרובה למי שמגיע מכיוון קת’רין. אפשר להיכנס מהדרומית ולצאת מהצפונית, ולהמשיך לדרווין, או להגיע קודם לדרוין, ואז לנסוע לפארק דרך הכניסה הצפונית. 245 ק”מ מדרווין ל- jabiru שבלב הפארק, כ-3 שעות נסיעה, ו-285 ק”מ מקת’רין ל-jabiru, כ-3.5 שעות.
 • אפשרויות נוספות:   אפשרות הגעה כחלק מטיולים מאורגנים.

מידע נוסף על המסלול

מטיילים רבים בוחרים להמשיך מערבה מקיינס לכיוון הטריטוריה הצפונית של אוסטרליה, לטייל לאורך מסלול זה, ולהמשיך ממנו דרומה אל אדלייד ומלבורן, במה שקרוי 'מסלול ה-d'. לחילופין, ניתן להמשיך מדרווין מערבה אל החוף המערבי של אוסטרליה.
ניתן לטייל במסלול בכל עונה, אם כי עונת הקיץ (דצמבר – פברואר) היא התקופה הפחות נעימה בשנה, והטמפרטורות בעונה זו מגיעות אל מעל ל-40 מעלות בצל במקומות מסוימים. אם אתם בוחרים לטייל דווקא בעונה זו, דאגו להתגונן מהשמש ולהרבות בשתייה.
רוב נקודות המסלול נמצאות לאורך כביש סטורט – החוצה את אוסטרליה מצפון לדרום ומחבר את דרווין ואדלייד, והגישה אליהן נוחה באמצעות תחבורה ציבורית. למי שמגיע עם רכב – בעבר לא הייתה קיימת הגבלת מהירות בכבישי הטריטוריה הצפונית, אך כיום המהירות מוגבלת, כמו בשאר הכבישים באוסטרליה.