במסלול זה מפורטים ערים, עיירות, פארקים ושאר מוקדים מעניינים בין שני הערים המקסימות מלבורן וסידני. מסלול זה יכול לקחת שבועיים שלושה ואפשר לעשות אותו בשבוע אם מתרכזים בשלושה ארבעה מוקדים בלבד בדרך.

מידע נוסף על המסלול, מזג אוויר ועונות

לרשימה מלאה של המקומות במסלול

רשימה זו מכילה נתונים נוספים על כל יעד.

מידע על מזג אוויר באוסטרליה

מידע על העונה הטובה יותר והפחות טובה והמלצות מתי כדאי להגיע.

מסלולים נוספים באוסטרליה וביבשת

מסלולים אלטרנטיבים ליעד זה וליעדים נוספים ביבשת.

לדף הראשי של אוסטרליה

מידע רב על הערים, אטרקציות, מלונות, טיפים, תמונות ועוד....

מידע על העונות באוסטרליה ומתי מומלץ לטייל

אוסטרליה היא מדינה גדולה, מזג האוויר שונה מאיזור לאיזור ולכן ניתן לטייל בה במשך כל השנה.
בשל גודלה העצום של מדינת אוסטרליה ניתן לטייל בה במשך כל השנה. באיזור צפון אוסטרליה - מזג האוויר הוא חמים כל השנה. העונה הרטובה נמשכת מחודש נובמבר עד חודש מרץ. בעונה זו יורדים הרבה מאוד גשמים ולא מומלץ להגיע לכאן לטיול. העונה היבשה היא מחודש אפריל עד חודש אוקטובר. בחודשים אלו תוכלו להנות ממזג אוויר נח ונעים לטיולים. בדרום אוסטרליה – עונת הקיץ הם מחודש נובמבר עד מרץ ( ההפך מישראל ). תקופת הקיץ היא העונה המושלמת לטיול באיזור. בגלל גודלה של אוסטרליה זהו מקום אידיאלי לטיול, תוכלו להתחיל באיזור אחד בתקופת הקיץ ולהמשיך לאיזור השני בתקופת החורף.
עונות באוסטרליה
העונה
עונת ביניים
מחוץ לעונה
מקום \ חודש 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
צפון אוסטרליה
דרום אוסטרליה

רשימת המקומות לפי סדר המסלול כולל מידע

מה יש לעשות במלבורן

מלבורן היא העיר השנייה בגודלה באוסטרליה, בהפרש קטן אחרי סידני, וידועה כרב-תרבותית במיוחד.

מתוחכמת וחלקלקה, עוקצנית ומחוספסת, מלבורן עוצבה בידי האוכלוסייה הדינמית שלה, המשלבת בין תרבויות מכל העולם. מרכז העיר בנוי מרחובות הבנויים במשבצות לאורך ולרוחב, וקל להתמצא בו בהליכה ברגל, או בנסיעה ברכבת החשמלית (ה-tram) העוברת בעיר.

מלבורן בנויה סביב מפרץ פיליפ. נהר היארה חוצה אותה, ומרכז העיר מלבורן נמצא בגדה הצפונית של הנהר, כ-5 ק"מ מן החוף עצמו. הארכיטקטורה בעיר משלבת בצורה נהדרת בין מבנים ויקטוריאניים מן המאה הקודמת – כמו תחנת הרכבת ברחוב פלינדרס, ומבנים המעוצבים בסגנון מודרני, כגון ה-federation square, שנמצא בדיוק מול אותה תחנת הרכבת, או בניין יורוקה (euroka) החדש והגבוה, והמרכז לאומנויות של מלבורן. תושבי העיר מתייחסים לספורט שלהם מאוד ברצינות, ולאורך השנה מתקיימים אירועי ספורט, ופסטיבלים ומופעי תרבות אחרים ברצף.

מעבר למרכז העיר, רובעים אחרים שיש לציין הינם st. Kilda – השכונה הצעירה ששוכנת לחוף הים, ה-docklands – שעברו חידוש בשנים האחרונות ונמצאים מעט מערבה ממרכז העיר, Chinatown ההיסטורית, ו'הרובע היווני', הקרוי כך לכבוד הקהילה היוונית הגדולה שהיגרה למלבורן, ונמצא ברחוב Lonsdale, בין רחובות Swanston ו-Russel.

באזור ה-federation square נמצא מרכז המבקרים של מלבורן, בבניין הנראה כקוביית זכוכית. מתחת לבניין זה נמצאת קומה תת-קרקעית גדולה, ושם ניתן לברר מידע על כל המקומות, אירועים, ואטרקציות שיש למלבורן להציע.

כמה זמן להקדיש למלבורן

כמו כל הערים הגדולות באוסטרליה, ניתן להישאר בהן חודש ויותר מבלי להספיק לראות ולחוות את כל מה שיש. על מנת לאפשר מספיק זמן לבקר במרבית המקומות התיירותיים, כדאי להקדיש למלבורן 4-5 ימים.

מה יש לעשות בהאי פיליפ

טיול יום פופולארי ממלבורן, המושך אליו מעל ל-500,000 תיירים בכל שנה. האי פיליפ נמצא במרחק 90 דקות נסיעה בלבד ממלבורן, ומפורסם "במצעד הפינגווינים" שבו, שעולים אל החוף בכל ערב, לפני השקיעה. מלבד פינגווינים, ניתן לראות באי פיליפ גם כלבי ים, ולנסות לאתר קואלות על צמרות העצים.
כדאי להביא בגדים חמים בכל זמן בשנה, שכן הערבים באי פיליפ יכולים להיות קרירים.

כמה זמן להקדיש להאי פיליפ

מרבית המבקרים מגיעים לאי פיליפ כטיול יום, ואינם נשארים במקום יותר מיום אחד

אפשרויות הגעה ממלבורן להאי פיליפ

 • אוטובוס\שאטל:   ישנו קו אוטובוס יומי שיוצא ממלבורן, ומגיע עד cowes, העיירה הראשית באי פיליפ.
 • רכב שכור:   ברכב זו נסיעה של 140 ק"מ, הלוקחת כשעתיים

מה יש לעשות בפארק לאומי ווילסון פרום

פארק לאומי Wilson promontory, או 'the prom', כפי שהוא נקרא בחיבה ע"י המקומיים, מהווה את הנקודה הדרומית ביותר באוסטרליה (להוציא את האי טזמניה), מכיל יותר מ-80 ק"מ של מסלולי הליכה, חופים נפלאים וחיי בר רבים, והוא אחד מן הפארקים הלאומיים האהובים ביותר בכל אוסטרליה.
אוסטרלים ותיירים רבים מגיעים לפארק בכדי להקים אוהל סמוך לאחד החופים, או ללכת בשבילי ההליכה העוברים לאורך הפארק, ואתרי הקמפינג מתמלאים מהר מאוד. אם תגיעו לשם בזמן אחד החגים, דעו שכל אתרי הקמפינג יהיו מלאים, שכן הם מוזמנים, לעיתים חודשים מראש.
מסלולי הליכה מומלצים במיוחד כוללים את הטיפוס להר Oberon, המציע כמה מהנופים היפים ביותר בכל ויקטוריה. המסלול שעובר ב- Squeaky beach , ו-Lilly Pilly Gully Nature Walk המאפשר להתרשם ממגוון הצמחייה בפארק.

כמה זמן להקדיש לפארק לאומי ווילסון פרום

הזמן שתרצו לשהות במקום ישתנה לפי מה שתרצו לעשות כאן, ובאיזה מסלולים ללכת, וניתן להישאר גם יותר משבוע ולראות בכל יום מקומות חדשים. בכל מקרה, כדאי להישאר במשך יומיים לפחות.

אפשרויות הגעה מהאי פיליפ לפארק לאומי ווילסון פרום

 • אוטובוס\שאטל:   באוטובוס - ישנו אוטובוס שמתחבר בהמשך לרכבת שיוצא ממלבורן ומגיע ל-foster, שנמצאת בסמוך לפארק wilson promontory. מ-foster יש אוטובוס שמגיע עד לכניסה לפארק, אך פועל רק בסופי שבוע ובחגים. ניתן לברר גם ב-tourist information במלבורן אם ישנן דרכים נוספות להגיע לפארק ללא רכב.
 • רכב שכור:   יש צורך ברכב. הפארק ווילסון פרום נמצא במרחק 120 ק"מ ממלבורן, וקצת פחות משעתיים נסיעה.

מה יש לעשות באומאו

שוכנת בין גבעות מתגלגלות, אומאו היא נקודת הכניסה הדרומית אל אזור ה-high country – האזור ההררי של ויקטוריה, ונמצאת לאורך כביש ה-great alpine. בחורף הכביש עלול להיות חסום בגלל שלג, ויש לברר זאת לפני שיוצאים לדרך. העיירה הוקמה במאה ה-19 בגלל קרבתה למכרות הזהב שבסביבה, אך כיום גרים בה כ-300 תושבים בלבד.
יש הרבה מה לעשות בסביבת אומאו – לפי עונת השנה – דייג, סקי, טיולי 4X4, שבילי הליכה וכו'. במהלך השנה מתקיימים בעיירה אירועים כגון הרודאו של אומאו, שנערך בכל שנה בזמן ה-Easter, מלווה למחרת במשחק פולו מסורתי. בנוסף, מתקיימים מרוצי סוסים בחודש מרץ, במסגרת ה-alpine discovery festival, ופתיחה חגיגית לעונת הסקי בחודש יוני, במסגרת פסטיבל ה-winter wonderland.

כמה זמן להקדיש לאומאו

אומאו היא נקודת עצירה נוחה סדרך הארוכה מן החוף אל ההרים. ניתן להישאר כן לילה אחד, או אף יומיים ויותר מכך, אולם יום אחד יספיק למרבית המבקרים.

אפשרויות הגעה מפארק לאומי ווילסון פרום לאומאו

 • אוטובוס\שאטל:   לא קיים קו ישיר בין הפארק הלאומי ווילסון פרומונטורי (או העיירה foster הקרובה) ובין אומאו. יש לקחת אוטובוס ל-bairnsdale, עיר גדולה הנמצאת קרוב לחוף הים צפונית מזרחית משם, ולהמשיך משם באוטובוס לאומאו.
 • רכב שכור:   ברכב מדובר בנסיעה של 300 ק"מ, האורכת כ-4 שעות.

מה יש לעשות בהר ביוטי

העיירה mt beauty שוכנת בעמק פורה, למרגלות הפסגה הגבוהה ביותר בויקטוריה – הר bogong.
העיירה עומדת בשמה, והיא בעלת נופים יפים בעיירה עצמה, ובסביבתה. המבקרים מגיעים למקום בשביל כל אותן פעילויות האופייניות לאזור ההררי – טיולים ברגל, רכיבה על סוסים, טיפוס הרים, דייג, ועוד.
אירועים מיוחדים בלוח השנה של mt beauty כוללים פסטיבל מוזיקה הנערך בחודש אפריל, מרוץ סקי בחודש אוגוסט, ואליפות רכיבה על אופני הרים – הנערכת כל שנה באוקטובר או בנובמבר.

כמה זמן להקדיש להר ביוטי

בשל שפע הפעילויות בסביבה, ניתן להישאר יום אחד או אף שבוע – על פי העניין בכך.

אפשרויות הגעה מאומאו להר ביוטי

 • אוטובוס\שאטל:   חברת האוטובוסים המקומית omeo bus lines (האתר שלה הוא http://www.omeobus.com.au/) פועלת באזור זה. בהמשך הדרך, ההתניידות באלפים האוסטרלים אינה נוחה בתחבורה ציבורית ואינה מאפשרת להגיע למקומות המעניינים, ולכן מומלץ להצטרף אל מישהו עם רכב העושה את המסלול, או לחילופין ניתן להצטרף לטיול מאורגן.
 • רכב שכור:   המרחק לרכב הוא 120 ק"מ, הלוקח כשעה וחצי.

מה יש לעשות בברייט

ממוקמת קרוב להר hotham ולהר buffalo, ברייט היא עיירת נופש פופולארית במשך כל השנה, אך בסתיו היא יפה במיוחד. ברייט מלאה בעצים רחבי עלים, אשר עליהם מאדימים בשלכת, ורחובות שלמים הופכים לצבועים בזמן הסתיו (זאת ביגוד לרוב המקומות באוסטרליה – בהם צומחים עצים ירוקי-עד). העיירה מוקפת בהרים, וקרוב למרכז העיר עובר נחל ה-ovens הקטן – ברייט היא עיירת נופש קטנה בעלת אווירה של כפר אלפיני.
הר buffalo הסמוך מציע גם הוא מסלולי הליכה רבים, כמו גם טיפוס, שבילים לאופני הרים, וסקי בחורף.

כמה זמן להקדיש לברייט

האזור סביב העיירה הוא מוקד לפעילויות רבות במשך כל השנה. קיאקים, אופני הרים, כדורים פורחים, סקי ועוד. כך שמבקרים רבים נשארים כאן מספר ימים. לפי התוכניות שלכם, תוכלו להחליט האם להעביר כאן יום רגוע, או חצי שבוע עמוס בפעילויות.

אפשרויות הגעה מהר ביוטי לברייט

 • רכב שכור:   מרחק של כ-30 ק"מ ונסיעה קצרה בלבד.

מה יש לעשות באלבורי

העיר אלבורי, השוכנת לגדות נהר ה-murray הגדול, היא הישוב המרכזי לאורך נהר ה-murray, ובעלת אווירה כפרית נינוחה. באלבורי מבני מורשת שמורים רבים, ופארקים וגינות פזורים ברחבי העיר. כמו כן נמצאת במקום גלריית אומנות גדולה, מוזיאון והיא נחשבת כמקום מצוין עבור דייג וגולף.

כמה זמן להקדיש לאלבורי

מי שאינו מתכנן לדוג או לשחק גולף במקום, ימצא שיום-יומיים מספיקים לגלות את האזור.

אפשרויות הגעה מברייט לאלבורי

 • רכב שכור:   כ-100 ק"מ הלוקחים כשעה וחצי של נסיעה.

מה יש לעשות בת'רדבו

ת'רדבו, הנמצאת בגובה 1370 מטרים, בסמוך להר Kosciuszko הנקודה הגבוהה באוסטרליה. בחורף ת'רדבו מציעה את מסלולי הסקי הארוכים ביותר באוסטרליה, ומן הטובים ביותר. בקיץ, אז הטמפרטורה מגיעה לרוב עד 20 מעלות בלבד, ת'רדבו מציעה מפלט מן החום הכבד בשאר אוסטרליה. רכבל מעלה את הנוסעים בו 600 מטרים, ומביא אותם לשביל הליכה קל, בן 6 קילומטרים, אל פסגת הם Kosciuszko משם כמובן יש נופים ב-360 מעלות. ישנם גם סיורים מודרכים אל הפסגה.
פסטיבלים ואירועים מתרחשים בת'רדבו בכל העונות. כמה מן הפופולאריים שבהם הינם פסטיבל הבלוז הגדול שחל בינואר, בפברואר יוצא מת'רדבו מרוץ האופניים העובר במקטעים שונים מתר'דבו עד לחוף הים. במרץ מתקיים פסטיבל מוזיקת קאנטרי, ובחודש מאי חל פסטיבל ג'אז גדול, בו מופיעים מעל 100 אומנים.

כמה זמן להקדיש לת'רדבו

ניתן להישאר יום-יומיים בלבד, או יותר מכך, לפי הזמן שיש לכם והתוכניות למקום.

אפשרויות הגעה מאלבורי לת'רדבו

 • רכב שכור:   הדרך לת'רדבו עוברת בהרים גבוהים וכתוצאה מכך הנסיעה איטית יותר. המרחק מאלבורי לת'רדבו הוא 230 ק"מ, והנסיעה בהם אורכת מעט יותר מ-3 שעות.

מה יש לעשות בג'ינדביין

לאחר הירידה מן ההרים אל גובה נמוך יותר, מגיעים אל ג'ינדביין – הנחשבת לשער הכניסה המזרחי אל אזור ההרים הגבוהים. סמוך לעיירה נמצא אגם ג'ינדביין המלאכותי – אתר פופולארי ביותר בקיץ ובימים חמים – אז ניתן לשחות באגם, לצאת לשייט במימיו, ואף לדוג. נקודת תצפית יפה במיוחד על האגם הוא מקום בשם waste point lookout.
ג'ינדביין הוקמה בשנות ה-60, אך מאז הועתקה לשטח קרוב, וגבוה יותר. אתר העיירה המקורית נמצא למעשה מתחת למימיו של אגם ג'ינדביין, שנוצר כאשר הציפו במים את העמק בו שכנה העיירה בעבר.

כמה זמן להקדיש לג'ינדביין

בעיירה עצמה אין אטרקציות מיוחדות, ויום-יומיים מומלצים בכדי ליהנות מן המקום.

אפשרויות הגעה מת'רדבו לג'ינדביין

 • רכב שכור:   הדרך לג'ינדביין עוברת כבר בירידה מן ההרים הגבוהים, ו-35 הק"מ המפרידים בין ת'רדבו וג'ינדביין עוברים מהר.

מה יש לעשות בקומה

קומה היא העיר המרכזית באזור ה-snowy mountains, אזור ההרים הגבוהים של מדינת ניו-סאות'-ויילס. קומה היא גם המקום בו נמצא ה-snowy mountains scheme – פרויקט שאפתני להפקת חשמל הידרו-אלקטרי, שמשך אליו אלפי עובדים מרחבי העולם בסוף שנות ה-40, והפך את קומה למרכז אזורי גדול.
לזכר אותם עובדים, נמצאת בעיר "שדרת הדגלים" (avenue of flags) שדרה בה מונפים דגלי המדינות של כל אותם עובדים שהגיעו מרחבי העולם לעבוד על הפרויקט. העיר היא בעלת אופי נעים, אך חסרת אטרקציות מיוחדות.

כמה זמן להקדיש לקומה

יום אחד יספיק כדי לראות את העיר

אפשרויות הגעה מג'ינדביין לקומה

 • אוטובוס\שאטל:   אוטובוסים יוצאים על מספר פעמים ביום.
 • רכב שכור:   מרחק של 60 ק"מ, ופחות משעה נסיעה.

מה יש לעשות בקנברה

עיר הבירה האוסטרלית תוכננה והוקמה על מנת להכריע את הויכוח הארוך בין סידני ומלבורן לגבי זהות הבירה האוסטרלית. מוקפת בגבעות, קנברה היא עיר נעימה, בעלת רחובות רחבים, ירוקים ונקיים. בעיר נמצא אגם בורלי גריפין, אגם מלאכותי גדול. כעיר הבירה, בקנברה נמצאים המוזיאון האוסטרלי הלאומי, זוכה הפרסים והמומלץ ביותר, הגלריה הלאומית, בניין הפרלמנט החדש בעל העיצוב המרשים, ושדרת הזיכרון, היוצאת מבניין הפרלמנט, ושלאורכה נמצאים אנדרטאות זיכרון למלחמות העיקריות בהם השתתפו החיילים האוסטרלים.
כיוון שקנברה אינה עיר גדולה כמו מלבורן או סידני, היא נשארה מוקפת ביערות האיקליפטוסים בהם בנו אותה. למעשה, ה'בוש' כל כך קרוב לעיר עד כי זוהי הבירה היחידה באוסטרליה בה ניתן לראות מדי פעם קנגורו מקפץ בתוך העיר. אזור שלא נמצא במפת התיירים, אך הוא מעניין ביותר הוא רובע השגרירויות החדש – בו מרוכזים בנייני השגרירויות באוסטרליה. כל בניין נבנה כך שישקף את הסגנון האדריכלי של הארץ שאותה הוא מייצג. כך ניתן במרחק קצר לעבור ולראות את סגנון הבנייה הדרום אפריקני בשגרירות דרום אפריקה, את המבנה דמוי-המקדש של שגרירות תאילנד, ומבנים מעניינים בשגרירויות הודו, טורקיה, סין ועוד.

כמה זמן להקדיש לקנברה

למרות שמטיילים רבים נוטים לפסוח עליה, כדאי להקדיש לקנברה לפחות יומיים-שלושה, שכן יש הרבה מה לעשות ולראות. קנברה אינה גדולה כלל כמו מלבורן או סידני, ואינה דורשת חודש שלם בכדי לראות את כל מה שיש בה, עם זאת, ניתן למלא שבוע עמוס בפעילות בקנברה עצמה בלבד.

אפשרויות הגעה מקומה לקנברה

 • אוטובוס\שאטל:   אוטובוסים יוצאים על מספר פעמים ביום.
 • רכב שכור:   110 ק"מ בלבד מפרידים בין קומה לעיר הבירה. הנסיעה אורכת כשעה וחצי.

מה יש לעשות בג'רויס ביי

ג'רויס ביי, כ-3 שעות נסיעה מסידני, ידוע כאזור של חופים לבנים, מים צלולים, ויערות שמגיעים עד קו החוף ממש. האוסטרלים טוענים שהחופים של ג'רויס ביי הם הלבנים בעולם, ואין דרך טובה יותר לגלות זאת מלבדוק בעצמכם. האזור הוא אתר נופש ידוע, ומופיע על גלויות רבות. אם ראיתם תמונה של קנגורו עומד ליד חוף הים – מרבית הסיכויים שהתמונה צולמה או בג'רויס ביי, או באספרנס (שבמדינת מערב אוסטרליה).
ניתן לצאת לשייט לצפייה בדולפינים במשך כל השנה, ולצפייה בלווייתנים בעונת הנדידה. בנוסף, ישנם גם טיולי חתירה בקיאקים.

כמה זמן להקדיש לג'רויס ביי

יום-יומיים.

אפשרויות הגעה מקנברה לג'רויס ביי

 • אוטובוס\שאטל:   אוטובוסים יוצאים לשם כל יום.
 • רכב שכור:   נסיעה של 250 ק"מ עד לחוף הים שבמדינת ניו-סאות'-ווילס, הלוקחת קצת יותר מ-3 שעות נסיעה.

מה יש לעשות בסידני

העיר הגדולה באוסטרליה והשער לדרום הפסיפיק. מרכז העיר הוא ה-
,CBD מרכז העסקים והמקום בו נמצא הסירקולר קי – המפרץ בין בית האופרה המפורסם והגשר של סידני. באיזור זה נמצאים הגנים הבוטניים, מוזיאונים וגלריות לאומנות, ברים ופאבים, מרכזי קניות, ואכסניות רבות.

סידני היא מקום מצוין להתחיל ממנו טיול באוסטרליה. ישנו מרכז מידע גדול לתיירים ברובע הרוקס, הרובע העתיק ביותר של סידני. בנוסף, בסידני נמצאות נציגויות של כל חברה אוסטרלית שאפשר לחשוב עליה, לכן אם רוצים להזמין טיסות-פנים, כרטיסים ('פאסים') שונים לאוטובוסים לכל רחבי אוסטרליה, או סתם לגבש תוכניות, זהו מקום טוב לעשות זאת. כמו כן, זהו מקום מומלץ עבור מי שמחפש לקנות או למכור רכב, וישנו שוק רכבים גדול באזור הקינגס קרוס.

נוח ביותר להגיע לאיזורים השונים של סידני, והאפשרויות כוללות רכבות תחתיות ועיליות, אוטובוסים ומעבורות. איזורים פופולאריים הם רובע בונדיי, המקום בו נמצא החוף המפורסם של סידני – חוף בונדיי, כמו גם לא מעט מטיילים ישראלים אחרים. בית חב"ד נמצא גם כן ברובע בונדיי.

חוף ידוע אחר הוא חוף מנלי, אשר ההגעה אליו נעשית באמצעות מעבורת, שיוצאת מסירקולר קי.
אורך השייט הוא כחצי שעה, כך שבמחיר כרטיס רגיל נהנים גם משייט במפרץ סידני. חוף מנלי גדול הרבה יותר מבונדיי, ומהווה אלטרנטיבה לצפיפות היחסית בחוף בונדיי.

כמה איזורי עניין נוספים כוללים את שכונת ניוטון ההיפית, שכונת לייכהארדט – איטליה הקטנה שבסידני, בעלת אוכלוסיית מהגרים איטלקים גדולה, צ'יינה-טאון, וכמו כן האיזורים שמצפון לבונדיי – איזור ווטסון ביי, ומדרום לה – שכונת קוג'י.

כמה זמן להקדיש לסידני

יש במה למלא שבוע עמוס. אם אתם מתכננים לקנות או למכור רכב בסידני, עדיף להקדיש שבועיים.

אפשרויות הגעה מג'רויס ביי לסידני

 • אוטובוס\שאטל:   ישנם אוטובוסים המקשרים בינהם.
 • רכב שכור:   נסיעה של 200 ק"מ לאורך החוף. הנסיעה לוקחת בין שעתיים לשלוש שעות, בהתאם לתנועה.