ביטוח נסיעות החל מ-1.70 $ ליום

ביטוח נסיעות לחו"ל הזול והמקיף ביותר לאוסטרליה

מה יש לעשות ולראות

מלבורן היא העיר השנייה בגודלה באוסטרליה, בהפרש קטן אחרי סידני, וידועה כרב-תרבותית במיוחד.

מתוחכמת וחלקלקה, עוקצנית ומחוספסת, מלבורן עוצבה בידי האוכלוסייה הדינמית שלה, המשלבת בין תרבויות מכל העולם. מרכז העיר בנוי מרחובות הבנויים במשבצות לאורך ולרוחב, וקל להתמצא בו בהליכה ברגל, או בנסיעה ברכבת החשמלית (ה-tram) העוברת בעיר.

מלבורן בנויה סביב מפרץ פיליפ. נהר היארה חוצה אותה, ומרכז העיר מלבורן נמצא בגדה הצפונית של הנהר, כ-5 ק"מ מן החוף עצמו. הארכיטקטורה בעיר משלבת בצורה נהדרת בין מבנים ויקטוריאניים מן המאה הקודמת – כמו תחנת הרכבת ברחוב פלינדרס, ומבנים המעוצבים בסגנון מודרני, כגון ה-federation square, שנמצא בדיוק מול אותה תחנת הרכבת, או בניין יורוקה (euroka) החדש והגבוה, והמרכז לאומנויות של מלבורן. תושבי העיר מתייחסים לספורט שלהם מאוד ברצינות, ולאורך השנה מתקיימים אירועי ספורט, ופסטיבלים ומופעי תרבות אחרים ברצף.

מעבר למרכז העיר, רובעים אחרים שיש לציין הינם st. Kilda – השכונה הצעירה ששוכנת לחוף הים, ה-docklands – שעברו חידוש בשנים האחרונות ונמצאים מעט מערבה ממרכז העיר, Chinatown ההיסטורית, ו'הרובע היווני', הקרוי כך לכבוד הקהילה היוונית הגדולה שהיגרה למלבורן, ונמצא ברחוב Lonsdale, בין רחובות Swanston ו-Russel.

באזור ה-federation square נמצא מרכז המבקרים של מלבורן, בבניין הנראה כקוביית זכוכית. מתחת לבניין זה נמצאת קומה תת-קרקעית גדולה, ושם ניתן לברר מידע על כל המקומות, אירועים, ואטרקציות שיש למלבורן להציע.

כמה זמן צריך?

כמו כל הערים הגדולות באוסטרליה, ניתן להישאר בהן חודש ויותר מבלי להספיק לראות ולחוות את כל מה שיש. על מנת לאפשר מספיק זמן לבקר במרבית המקומות התיירותיים, כדאי להקדיש למלבורן 4-5 ימים.

ערים ומוקדים נוספים באוסטרליה

כתבות וסיפורי מסע על אוסטרליה