מטיילים עצמאית?

תנו למקצוענים לסגור לכם לינה, מדריכים, טיסות ותחבורה

מה יש לעשות ולראות

פארק לאומי קאריג'יני הוא אחד הגדולים במערב אוסטרליה, וגם אחד המרשימים שבהם. אחד היתרונות הגדולים של הפארק הוא הנגישות הרבה אל הנוף הפראי שבו. בפארק סלולים כבישים, וניתן לבקר בו עם רכב רגיל, אם כי גם ישנה אפשרות להצטרף לטיול 4X4 בפארק, בכדי לראות איזורים נוספים, נגישים פחות. הפארק מפורסם בערוצים העמוקים, אותם חצבו הנהרות העוברים בו, ובמפלי ובריכות המים. בפארק אין תנינים כלל, והשחייה במקום בטוחה.
האטרקציות העיקריות בפארק כוללות את ערוץ הנהר דיילס (dales gorge) – בו נמצאים מפלי fortescue היפים, עם בריכת מים מתחתם, כמו גם 2 בריכות נוספות – fern pool, ומסלול הליכה של 3 שעות שמוביל אל circular pool. ערוצים נוספים הם hancock gorge, weano gorge, ובריכת handrail הנמצאת בקרקעיתו, red gorge, ו-knox gorge. 2 נקודות תצפית יפות הן oxer lookout, המציע נוף של 360 מעלות הכולל 4 ערוצי נהר שונים, ו-joffre gorge lookout. בפארק קיים מרכז מבקרים, בו ניתן לקבל מידע על כל אחד מהמקומות הנ"ל.
אפשרות נוספת היא לוותר על קאריג'יני ולהמשיך בכביש מספר אחד לאורך החוף, דרך קראת'ה, ומשם לאקסמות'. בקראת'ה קיים שביל מורשת הנקרא ג'בוררה (jaburara heritage trail), היוצא בדיוק מאחורי מרכז המבקרים במקום. אורך השביל הוא כ-3.5ק"מ, ומציע נופים ותצפיות על האזור כולו.
הזמן המומלץ בקראת'ה הוא חצי יום עד יום אחד, והיא נמצאת 240 ק"מ מערבית לפורט הדלנד, וכ-3 שעות נסיעה. אוטובוס יוצא בצהריים מפורט הדלנד, ומגיע לאחר 3.5 שעות לקראת'ה.

כמה זמן צריך?

תלוי באופציות הלינה שלכם – האם יש לכם אוהל או לא. ישנם גם מקומות לינה נוספות בקרבת הפארק. אם תרצו ללון במקום אחר, תהיו מוגבלים ליום אחד בלבד בפארק. אחרת, יומיים-שלושה יספיקו כדאי לראות יותר מהמקומות.

ערים ומוקדים נוספים באוסטרליה

כתבות וסיפורי מסע על אוסטרליה