מה יש לעשות ולראות

פארק לאומי גרמפיאנס הינו פארק המיוער כולו ביערות איקליפטוס בעל שטח עצום, והוא נחשב לאחד מאתרי הטבע המרהיבים ביותר בכל מדינת ויקטוריה. בעל שפע ומגוון של צמחיה ובעלי חיים, צורות סלעים ייחודיות, אומנות אבוריג'ינית, מסלולי הליכה ומסלולי טיפוס – תמיד יהיה מה לעשות בו.
הולס גאפ (halls gap) היא העיירה הראשית סמוך לשטח הפארק, ומקום ממנו בוחרים מרבית המבקרים לגלות את שטח הפארק. בעיירה יש מסעדות, בתי קפה, מגוון אפשרויות לינה, כמו גם חברות המציעות טיולים מסוגים שונים בשטח הפארק. מקום טוב להתחיל בו את הביקור באזור הוא בבניין ה-brambuk המרשים, שנמצא כ-2.5 ק"מ דרומית להולס גאפ. הבניין, שזה בפרס התיירות של מדינת ויקטוריה בשנת 2009 – בה נפתח, מציע מידע אודות הפארק ותרבות האבוריג'ינים שחיו במקום, וכל זאת במבנה בעל ארכיטקטורה מרשימה.
בשנת 2006 נשרפו חלק גדול מהיערות בפארק, כחלק מגל השריפות הגדול שהיכה אז בויקטוריה – אך כיום הצמחייה התחדשה, והפארק מציע שוב את אותם נופים. חלק ממסלולי הליכה הפופולאריים הם briggs bluff – מסלול יום המציע נופים של אזור צפון הפארק, מפלי מקנזי – כשעה הליכה עד למפלי המים הגדולים ביותר בפארק הגרמפיאנס, 'the balconies', 'the pinnacle', ועוד. ניתן למצוא מידע על המסלולים הנ"ל במרכז המבקרים שבהולס גאפ.

כמה זמן צריך?

2-5 ימים, לפי הזמן שיש לכם וכמה מסלולי הליכה או טיפוס שברצונכם לעשות

ערים ומוקדים נוספים באוסטרליה

כתבות וסיפורי מסע על אוסטרליה