החצי הצפוני של המסלול, שעובר במדינת קווינסלנד, מאופיין בעונה גשומה בין נובמבר לאפריל. בסוף המסלול ניתן לקחת טיסה בחזרה לנקודת במוצא, או להמשיך הלאה – אל מדינת ויקטוריה אם אתם מסיימים בסידני, או אל האאוטבק, אם אתם מסיימים בקיינס.

מידע נוסף על המסלול, מזג אוויר ועונות

לרשימה מלאה של המקומות במסלול

רשימה זו מכילה נתונים נוספים על כל יעד.

מידע נוסף על המסלול

הסבר מורחב על המסלול המוצע ואיך לעשות אותו בצורה הטובה ביותר.

מידע על מזג אוויר באוסטרליה

מידע על העונה הטובה יותר והפחות טובה והמלצות מתי כדאי להגיע.

מסלולים נוספים באוסטרליה וביבשת

מסלולים אלטרנטיבים ליעד זה וליעדים נוספים ביבשת.

לדף הראשי של אוסטרליה

מידע רב על הערים, אטרקציות, מלונות, טיפים, תמונות ועוד....

מידע על העונות באוסטרליה ומתי מומלץ לטייל

אוסטרליה היא מדינה גדולה, מזג האוויר שונה מאיזור לאיזור ולכן ניתן לטייל בה במשך כל השנה.
בשל גודלה העצום של מדינת אוסטרליה ניתן לטייל בה במשך כל השנה. באיזור צפון אוסטרליה - מזג האוויר הוא חמים כל השנה. העונה הרטובה נמשכת מחודש נובמבר עד חודש מרץ. בעונה זו יורדים הרבה מאוד גשמים ולא מומלץ להגיע לכאן לטיול. העונה היבשה היא מחודש אפריל עד חודש אוקטובר. בחודשים אלו תוכלו להנות ממזג אוויר נח ונעים לטיולים. בדרום אוסטרליה – עונת הקיץ הם מחודש נובמבר עד מרץ ( ההפך מישראל ). תקופת הקיץ היא העונה המושלמת לטיול באיזור. בגלל גודלה של אוסטרליה זהו מקום אידיאלי לטיול, תוכלו להתחיל באיזור אחד בתקופת הקיץ ולהמשיך לאיזור השני בתקופת החורף.
עונות באוסטרליה
העונה
עונת ביניים
מחוץ לעונה
מקום \ חודש 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
צפון אוסטרליה
דרום אוסטרליה

רשימת המקומות לפי סדר המסלול כולל מידע

מה יש לעשות בסידני

העיר הגדולה באוסטרליה והשער לדרום הפסיפיק. מרכז העיר הוא ה-
,CBD מרכז העסקים והמקום בו נמצא הסירקולר קי – המפרץ בין בית האופרה המפורסם והגשר של סידני. באיזור זה נמצאים הגנים הבוטניים, מוזיאונים וגלריות לאומנות, ברים ופאבים, מרכזי קניות, ואכסניות רבות.

סידני היא מקום מצוין להתחיל ממנו טיול באוסטרליה. ישנו מרכז מידע גדול לתיירים ברובע הרוקס, הרובע העתיק ביותר של סידני. בנוסף, בסידני נמצאות נציגויות של כל חברה אוסטרלית שאפשר לחשוב עליה, לכן אם רוצים להזמין טיסות-פנים, כרטיסים ('פאסים') שונים לאוטובוסים לכל רחבי אוסטרליה, או סתם לגבש תוכניות, זהו מקום טוב לעשות זאת. כמו כן, זהו מקום מומלץ עבור מי שמחפש לקנות או למכור רכב, וישנו שוק רכבים גדול באזור הקינגס קרוס.

נוח ביותר להגיע לאיזורים השונים של סידני, והאפשרויות כוללות רכבות תחתיות ועיליות, אוטובוסים ומעבורות. איזורים פופולאריים הם רובע בונדיי, המקום בו נמצא החוף המפורסם של סידני – חוף בונדיי, כמו גם לא מעט מטיילים ישראלים אחרים. בית חב"ד נמצא גם כן ברובע בונדיי.

חוף ידוע אחר הוא חוף מנלי, אשר ההגעה אליו נעשית באמצעות מעבורת, שיוצאת מסירקולר קי.
אורך השייט הוא כחצי שעה, כך שבמחיר כרטיס רגיל נהנים גם משייט במפרץ סידני. חוף מנלי גדול הרבה יותר מבונדיי, ומהווה אלטרנטיבה לצפיפות היחסית בחוף בונדיי.

כמה איזורי עניין נוספים כוללים את שכונת ניוטון ההיפית, שכונת לייכהארדט – איטליה הקטנה שבסידני, בעלת אוכלוסיית מהגרים איטלקים גדולה, צ'יינה-טאון, וכמו כן האיזורים שמצפון לבונדיי – איזור ווטסון ביי, ומדרום לה – שכונת קוג'י.

כמה זמן להקדיש לסידני

יש במה למלא שבוע עמוס. אם אתם מתכננים לקנות או למכור רכב בסידני, עדיף להקדיש שבועיים.

מה יש לעשות בההרים הכחולים

כשנעשה חם מדי באיזור סידני, הנמצאת על החוף, קיימת תמיד האפשרות לעלות אל איזור ההרים הכחולים. טיול פופולארי באיזור סידני, ההרים הכחולים מציעים נופים דרמטיים ומסלולי הליכה רבים. העיירה העיקרית באיזור, בה מרוכזים עיקר מקומות הלינה והאטרקציות היא קטומבה, וניתן להגיע אליה ברכבת ממרכז סידני.

אטרקציות מרכזיות כוללות את צורת הסלעים הקרויה ‘3 האחיות’, והנוף הנשקף מנקודת התצפית echo point הנמצאת בקטומבה. בנוסף ישנו רכבל בעל רצפת זכוכית, בגובה 270 מטר מעל רצפת העמק. כמה תחנות רכבת בודדות לפני קטומבה נמצאים מפלי Wentworth, וניתן לעצור ולצפות בהם בדרך הלוך, או בדרך חזרה לסידני.

כמה זמן להקדיש לההרים הכחולים

ניתן לטייל ב-blue mountains ביום אחד עמוס, ולהספיק לחזור בערב לסידני, אך כדאי יותר לתת יומיים-שלושה ימים למקום.

אפשרויות הגעה מסידני לההרים הכחולים

 • רכבת:   יש רכבת שיוצאת כל שעה (ולפעמים פחות) מתחנת הרכבת סנטרל, שבמרכז סידני. הנסיעה אורכת שעתיים, ועוצרת בדרך בתחנות שונות, כולל תחנת Wentworth falls, ובמרכז קטומבה.

מה יש לעשות בפורט מקווארי

פורט מקווארי נמצאת במרחק כמה שעות מסידני, ומהווה נקודת עצירה נוחה בדרך צפונה או דרומה.
בעיר מצויים כמה חופים טובים, ביניהם חוף פורט מקווארי, חוף המגדלור, וחוף העיר (town beach)

כמה זמן להקדיש לפורט מקווארי

מהווה נקודת עצירה מסידני בדרך צפונה. חצי יום עד יום יספיקו.

אפשרויות הגעה מההרים הכחולים לפורט מקווארי

 • אוטובוס\שאטל:   נסיעה של כ-7 שעות. האוטובוס יוצא מסידני מתחנת סנטרל סטיישן, בשעות הבוקר, ומגיע לפורט מקווארי בשעות הצהריים.
 • רכב שכור:   המרחק בין סידני לפורט מקווארי הוא 370 ק"מ, נסיעה של כ-4.5 שעות, ללא מקומות מיוחדים לעצור בהם בדרך.

מה יש לעשות בבלינג'ן ודוריגו

בלינג'ן, הנקראת בפי תושביה בלו (מבטאים כמו הלו) היא עיירה נינוחה מאוד, בעלת גלריות אומנות רבות. בסמוך אליה נמצא הפארק הלאומי דוריגו, איזור המוכרז כאתר מורשת עולמית, משום שבו קיימים יערות הגשם הדרומיים ביותר בעולם. הכביש מבלינג'ן לדוריגו הינו חלק מדרך הנקראת 'דרך המפלים', ולאורכה תוכלו לראות מפלים רבים. שניים מהמפלים הגדולים יותר בסביבה הם
Danger falls & Ebor falls

בפארק הלאומי דוריגו מסלולי הליכה קצרים ביער הגשם, וגם גשר מוגבה, ה-סקיי-ווק, המאפשר הליכה בגובה 70 מטר, מעל צמרות העצים. ה-סקיי-ווק פתוח תמיד, והכניסה אליו היא בחינם.

כמה זמן להקדיש לבלינג'ן ודוריגו

תלוי אם אתם מתכננים להסתובב בבלינג'ן, רק בפארק הלאומי דוריגו או בשניהם. אם אחד מהם – יום אחד, אם בשניהם – עדיף יומיים.

אפשרויות הגעה מפורט מקווארי לבלינג'ן ודוריגו

 • אוטובוס\שאטל:   כדאי להגיע רק אם יש רכב. אין אוטובוס ישיר מפורט מקווארי אל בלינג'ן. ניתן להגיע בשילוב של אוטובוסים – אחד שעוצר באורנגה, שקרובה לבלינג'ן, ונמצאת סמוך לחוף, ואוטובוס נוסף משם, אבל ללא רכב לא ניתן יהיה להגיע מבלינג'ן אל הפארק הלאומי הסמוך, דוריגו. אם מחליטים לוותר, פשוט ממשיכים מפורט מקווארי אל קופס הארבור.
 • רכב שכור:   נסיעה של 130 ק"מ, שלוקחת שעה וחצי עד שעתיים. נוסעים צפונה לאורך החוף עד עיירה שנקראת אורנגה, שם פונים מערבה לכיוון בלינג'ן, לדרך שנקראת דרך המפלים. לאחר הפנייה נשאר לנסוע 10 דקות עד שמגיעים לבלינג'ן. מבלינג'ן לפארק הלאומי דוריגו ממשיכים לנסוע באותו כביש, דרך המפלים, 20 דקות נוספות מערבה.

מה יש לעשות בקופס הארבור

מפורסמת בפסל 'הבננה הגדולה', שנמצא ביציאה הצפונית מהעיר, קופס הארבור היא עיירת הנופש המרכזית של החוף הצפוני בניו-סאות'-ווילס. העיירה, המוקפת ביערות גשם, מציעה מגוון פעילויות ואטרקציות, והיא בעלת רצועת חופים ארוכה.
מופעים של כלבי-ים ודולפינים נערכים מדי יום ליד הנמל, ב- pet porpoise pool oceanarium, וישנם סיורי צפייה בלווייתנים בעונה (מאי-נובמבר).

כמה זמן להקדיש לקופס הארבור

יום אחד יספיק כדי לראות את העיירה. אם אתם עושים את המסלול בכיוון ההפוך (כלומר מצפון לדרום) ומתכננים לעצור לנפוש שם, כדאי להוסיף עוד יום-יומיים.

אפשרויות הגעה מבלינג'ן ודוריגו לקופס הארבור

 • אוטובוס\שאטל:   למי שמגיע מפורט מקווארי ישירות לקופס הארבור, ישנו אוטובוס שיוצא בצהריים, ומגיע לאחר 3:15 שעות.
 • רכב שכור:   בלינג'ן קרובה מאוד לקופס הארבור, ונמצאת במרחק של 35 ק"מ ממנה בלבד, או נסיעה של כחצי שעה. מפורט מקווארי לקופס הארבור מדובר על נסיעה של 150 ק"מ.

מה יש לעשות בביירון ביי

ביירון, עיירת היפים ציורית המלאה בגלריות, חנויות, ואווירה מיוחדת, נמצאת בנקודה המזרחית ביותר באוסטרליה. לעיירה חוף גלישה מצויין, וניתן לראות בו תמיד גולשים מתחילים, כמו גם מנוסים יותר. בשנים האחרונות, אמנים רבים מצאו את מקום מגורם בעיירה, דבר התורם לאופי יוצא הדופן של המקום.
מטיילים רבים נמשכים אל החופים והגלים, כמו גם אל אופיו השונה של המקום. מומלץ לבקר גם בקייפ ביירון, בה נמצא מגדלור מרשים, ותצפית על הנוף. בעונה ניתן לראות גם לווייתנים. מזג האוויר נעים במשך כל השנה, וגם בחורף הטמפרטורות מתקרבות ל-20 מעלות.

כמה זמן להקדיש לביירון ביי

תלוי רק בכם. יש כאלו שנשארים יום, וכאלו שנשארים חודש, וטוענים שגם זה לא הספיק.

אפשרויות הגעה מקופס הארבור לביירון ביי

 • אוטובוס\שאטל:   יוצא 3 פעמים ביום מקופס הארבור לכיוון ביירון ביי, נסיעה של כ-4.5 שעות.
 • רכב שכור:   230 ק"מ, נסיעה ברכב של כ-3.5 שעות.

מה יש לעשות בגולד קוסט

הריביירה של קווינסלנד, רצועת חופים הנמצאת דרומית לבריסביין, ומהווה את אחד מאזורי הנופש הידועים והפופולאריים ביותר של קווינסלנד ושל אוסטרליה בכלל. העיירה הראשית היא surfers paradise וכמו ששמה מרמז, המקום מהווה אתר גלישת גלים מצוין. למי שמחפש אדרנלין מחוץ למים, ישנם במקום גם 5 פארקי שעשועים שונים.(theme parks)
מרכז העניינים בסרפרס פרדייס הוא הטיילת לאורך החוף והאזור סביבה. בעיר מרכזי קניות, מסעדות, פאבים, חנויות מזכרות, בר 'המינוס 5’, העשוי כולו קרח (גם הכוסות מהן שותים), ואטרקציות נוספות מכל סוג - מכדורים פורחים, ועד טיולי סנפלינג בהרים הקרובים.
עבור תרמילאים, סצנת הלילה בגולד קוסט פעילה ביותר, והצוות במקומות הלינה השונים דואג שיהיה מה לעשות בכל לילה.

כמה זמן להקדיש לגולד קוסט

בשביל לעבור ולראות מספיק יום אחד, מי שרוצה 'להיתקע' ירצה בוודאי יותר.

אפשרויות הגעה מביירון ביי לגולד קוסט

 • אוטובוס\שאטל:   4 אוטובוסים ביום, נסיעה של כשעה.
 • רכב שכור:   מרחק של 90 ק"מ, כשעה נסיעה. בדרך מביירון ביי לגולד קוסט עוברים משטח מדינת ניו-סאות'-ויילס למדינת קווינסלנד.

מה יש לעשות בבריזבן

עיר הבירה של קווינסלנד, והעיר השלישית בגודלה באוסטרליה, מציעה אווירה ידידותית של ישוב קטן, טיילת יפה לאורך הנהר שעובר בה, חוף ים מלאכותי כפיצוי על כך שאין לעיר חוף ים משלה, גנים בוטניים טרופיים, ובתי קפה רבים, בהם ניתן ליהנות מהשמש, שזורחת במשך רוב ימי השנה.

בריסביין תמיד נראתה כאחיינית הפחות טובה של סידני ומלבורן. אבל בשנים האחרונות, שינתה את תדמיתה והפכה לאחד המקומות המועדפים לחיות בהם עבור האוסטרלים, תודות לכך ששמרה על אווירה של קהילה קטנה בעיר גדולה, מזג האוויר הסובטרופי, המקומיים החביבים, ואפשרויות הבילוי הרבות הכוללות מגוון בתי קפה, וגלריות לאומנות.

כמה זמן להקדיש לבריזבן

יום או יומיים. אם אתם רוצים לבקר בכמה מוזיאונים, ובאתרים שנמצאים מחוץ למרכז העיר – כנראה שתעדיפו 3-5 ימים לשם כך.

אפשרויות הגעה מגולד קוסט לבריזבן

 • אוטובוס\שאטל:   2 אוטובוסים ביום, נסיעה של שעה ורבע.
 • רכב שכור:   כ-80 ק"מ ושעה נסיעה.

מה יש לעשות בנוסה

נוסה שוכנת באיזור הנקרא the sunshine coast, המציע אלטרנטיבה שקטה ורגועה יותר לגולד קוסט מדרום לו. עיירה קטנה בעלת חוף גלישה טוב וגולשים רבים, המציעה אווירה ים-תיכונית שלווה. בסמוך לעיירה ישנו פארק פופולרי, המציע מסלולי הליכה ונופים יפים של העיירה.
רחוב הקניות הראשי, רחוב האסטינגס, הינו מדרחוב רחב, בעל בתי קפה מגוונים, חנויות מעצבים, ומסעדות אשר ניתן לסעוד בהן מתחת לצל העצים הרבים שברחוב, והוא מקום בילוי פופולארי לתיירים אוסטרלים ותיירי חוץ כאחד.

כמה זמן להקדיש לנוסה

בתור עיירה קטנה, יום-יומיים יספיקו כדי לראות אותה.

אפשרויות הגעה מבריזבן לנוסה

 • אוטובוס\שאטל:   2 אוטובוסים ביום, המגיעים לנוסה לאחר כשעתיים עד 3 שעות.
 • רכב שכור:   150 ק"מ, ושעתיים נסיעה.

מה יש לעשות בהרווי ביי

כמקום הגישה העיקרי אל פרייז’ר איילנד, הרווי ביי מלאה תמיד באווירה צעירה ומלאת חיים. מוקד המשיכה של הרווי ביי הוא כלל אינו בעיירה עצמה, אם כי בסביבתה. המקום מהווה נקודת גישה נוחה אל פרייז’ר איילנד הפופולארי, ויוצאות ממנה מעבורות אל האי בכל יום. בנוסף, בעונה (מיולי עד נובמבר) הרווי ביי נחשבת לאחד המקומות הטובים באוסטרליה, וגם בעולם, לצפייה בלווייתנים מסוג humpback, וזאת משום שהאזור הסמוך לעיירה מהווה נקודת עצירה קבועה במסלול הנדידה של הלווייתנים, בדרכם דרומה למימי אנטרקטיקה.

כמה זמן להקדיש להרווי ביי

בעיירה עצמה אין הרבה מה לעשות, יום-יומיים יספיקו לרוב האנשים.

אפשרויות הגעה מנוסה להרווי ביי

 • אוטובוס\שאטל:   יוצא מנוסה 3 פעמים ביום, כ-4 שעות נסיעה.
 • רכב שכור:   150 ק"מ, כשעתיים נסיעה.

מה יש לעשות בפרייזר איילנד

האי, אשר הינו אתר מורשת עולמית, עשוי כולו מחול, ולכן אידיאלי לטיולי ה-4X4 הפופולאריים כל כך בקרב המטיילים בו. באי גדלים יערות גשם, והוא מציע חופים ארוכים, אשר השחייה בהם לא מומלצת (המים קרים, ויש סכנה מכרישים במקום), אך אגמי המים המתוקים הרבים הפזורים במרכזו מהווים פיצוי הולם ביותר לכך. הידוע ביותר בין אגמים אלו הוא אגם מקנזי, בעל מימיו הצלולים.
אגמים נוספים הם אגם וואבי, בעל דיונת חול הגובלת לאחד מצידיו, ויער אקליפטוסים הגובל בחלקיו האחרים, אגם ביראבין, ורבים נוספים. באחד מחופי האי מצוי שלדה של ספינה ה-maheno שעלתה על שרטון באי, וכמו כן נחלים רבים.
מקום גישה נוסף אל האי הינו מ-rainbow beach, ישוב קטן הנמצא דרומית להרווי ביי.

כמה זמן להקדיש לפרייזר איילנד

תלוי בטיול אותו אתם מזמינים – יש כאלו של יום, יומיים, שלושה או יותר.

אפשרויות הגעה מהרווי ביי לפרייזר איילנד

 • הפלגה:   מעבורות יוצאות כמה פעמים ביום מ-urangan שנמצא קרוב לעיר עצמה, ובתדירות רבה יותר גם מנקודה דרומית מעט יותר הנקראת river heads.

מה יש לעשות במקאי

העיר המרכזית באיזור, מקאי מוקפת בשדות קנה הסוכר המאפיינים את האזור כולו.
בעיר גנים בוטניים, ומרינה חדשה, אך סביר שהיא תשעמם אותך לאחר יום אחד.
האטרקציות האמיתיות נמצאות מערבית למקאי, בפארק הלאומי יונגלה.

כמה זמן להקדיש למקאי

עד יום אחד – בעיר אין אטרקציות מיוחדות.

אפשרויות הגעה מפרייזר איילנד למקאי

 • אוטובוס\שאטל:   אוטובוס יוצא פעם ביום מהרווי ביי למקאי, נסיעה שלוקחת 11 שעות. ישנו גם אוטובוס נוסף שיוצא פעם ביום לרוקהאמפטון, ולאחר כמה שעות ממשיך מרוקהאמפטון למקאי. נקודות עצירה אפשריות בדרך: גלאדסטון, רוקהאמפטון.
 • רכב שכור:   כ-720 ק"מ, ובערך 8 שעות נסיעה, תלוי כמובן בעצירות בדרך.

מה יש לעשות באיירלי ביץ'

עיירת נופש, לתיירים כמו גם לעשירי אוסטרליה, המחזיקים יאכטות רבות במעגן.
ארלי ביץ’ היא עיירה קטנה, המתבססת רובה ככולה על עסקי התיירות. יתרונה הגדול הוא במיקום שלה, בסמוך לאיי הוויטסאנדייז.
הרחוב הראשי מלא בפאבים, ברים, ואכסניות תרמילאים, ונדמה שתמיד ישנו מקום עם מסיבה.
מרבית התיירים שעוברים כאן יוצאים לשייט-יום אחד וממשיכים הלאה, כאילו כדי לצאת ידי חובה, אך למרות שמחירי טיולי השייט לאיים השונים התייקרו בשנים האחרונות, ישנם איים רבים, יפים, ושנים זה מזה בקבוצת איי הוויטסאנדייז.

כמה זמן להקדיש לאיירלי ביץ'

בתור עיירה קטנה, יום אחד מספיק כדי לראות אותה. כנראה שאלו האיים, הנופים והמסיבות שגורמים לרוב המבקרים להישאר יותר מכך.

אפשרויות הגעה ממקאי לאיירלי ביץ'

 • אוטובוס\שאטל:   יוצא כמה פעמים ביום, נסיעה של שלוש שעות.
 • רכב שכור:   220 ק"מ, כשלוש שעות נסיעה.

מה יש לעשות בוויט סנדיי

גן-עדן של חופים ושוניות אלמוגים. קבוצת איי הוויטסאנדייז מורכבת מ-74 איים שונים, ברבים מהם מלונות 5-כוכבים. סיור החובה, שכל החברות שפועלות מארלי ביץ’ יוצאות אליו, הוא השייט אל חוף whitehaven, שנבחר פעמים רבות לאחד מהחופים היפים בעולם, והוא גולת הכותרת של האיים.
איים נוספים אליהם יוצאים טיולי שייט כוללים גם את האי south molle, ובו מסלולי הליכה ואתר נופש, האי hook ושוניות האלמוגים שלחופיו, והאיים hamilton ו - haymanעם מלונות מפוארים. למי שמעוניין בכך, ניתן ללמוד לצלול באיים, בקורס של כמה ימים (מקום טוב אחר ללמוד בו צלילה הוא בעיר קיינס, שנמצאת צפונית יותר לאיי הוויטסאנדייז).

כמה זמן להקדיש לוויט סנדיי

ניתן לשהות במקום משייט של יום אחד, ועד מספר ימים לביקור במספר איים, או עבור קורס צלילה – הכל תלוי במה שאתם מתכננים לעשות במקום.

אפשרויות הגעה מאיירלי ביץ' לוויט סנדיי

 • הפלגה:   ספינות בגדלים שונים יוצאות מארלי ביץ' לאיים השונים. פרטים אפשר למצוא בכל חנות בארלי ביץ' שמוכרת כרטיסים לשיט כזה (כלומר בערך בכל חנות בארלי ביץ'...)

מה יש לעשות בטאונסוויל

שונית האלמוגים מצד אחד, ושטחי האאוטבק היבשים מן הצד השני, טאונסביל שוכנת באיזור יבש יחסית לאקלים הטרופי יותר מדרום לה ומצפון לה, ולכן מתאפיינת בימי שמש רבים, אך גם בנוף יבש יותר. בטאונסביל ממוקמים ה-reef HQ, אקווריום ענק, ומרכז החקר של שונית המחסום הגדולה. הטיילת של טאונסביל היא מקום פופולרי, ואפשר ליהנות בה מנופים של האי מגנטיק, ומן הבריזה המגיעה מהים.
בסמוך לטאונסביל נמצא billabong sanctuary, פארק בעלי חיים, הנמצא 17 ק”מ דרומית לטאונסביל (תראו שילוט לאורך הכביש), בו ניתן להאכיל קנגרו, להחזיק קואלה, ולצפות בהאכלת תנינים, ובקזוארי - עוף אוסטרלי נדיר, הדומה ליען. הכניסה היא בתשלום.

כמה זמן להקדיש לטאונסוויל

מרבית המטיילים בעיר נשארים יום עד יומיים, וממהרים למגנטיק איילנד.

אפשרויות הגעה מוויט סנדיי לטאונסוויל

 • אוטובוס\שאטל:   יוצא 3 פעמים ביום, משך הנסיעה הוא 4 וחצי שעות.
 • רכב שכור:   270 ק"מ, 3.75 שעות נסיעה.

מה יש לעשות במגנטיק איילנד

האי מגנטיק, הידוע גם בשם קיצור ‘מגי’ (maggie), נמצא סמוך לטאונסביל. מחצית מהאי הוא שטח פארק לאומי, בו חיים וואלאבים ( wallabies), פוסומים, דובי קואלה ומיני ציפורים רבים. רשת שבילים טובה באי מאפשרת להגיע למפרצים קטנים רבים, ובדרך אליהם לאתר דובי קואלה על העצים.
שם האי נובע מכך שקפטן קוק, שגילה את האי בשנת 1770, חשב שלאי יש כוח מגנטי שגרם למצפנים שלו לא לפעול כראוי. בדיקות שנעשו מאוחר יותר הוכיחו שאין הדבר נכון, אך השם נשאר.

כמה זמן להקדיש למגנטיק איילנד

האי קטן, ויומיים מספיקים כדי לראות אותו.

אפשרויות הגעה מטאונסוויל למגנטיק איילנד

 • הפלגה:   ע"י מעבורת מ-townsville. נמצאת קרוב למרכז העיר, ליד jupiters casino. המעבורת יוצאת וחוזרת 19 פעמים ביום. השייט עד לאי נמשך 20 דקות בלבד.

מה יש לעשות במישן ביץ'

רצועת חוף של 14 ק”מ הגובלת ביער הגשם, וחלק מה-great green way. מישן ביץ’ הינה בעצם רצף עיירות קטנות הבנויות בתוך יער הגשם. זהו גם אחד המקומות האחרונים בו אפשר לראות את הקזוארי (עוף אוסטרלי נדיר הדומה ליען) בטבע.
ה- great green way פרטים באתר www.greatgreenwaytourism.com) ) זהו כביש הנמתח מטאונסביל בדרום לקיינס בצפון, העובר ברובו בתוך שטחי פארקים, ומכיל כמה מהנופים היפים ביותר בכל אוסטרליה. זהו האזור הגשום ביותר באוסטרליה, ובו צומחים יערות גשם, וניתן לראות עשרות מפלים לאורכו.
בסמוך לכביש אל מישן ביץ’ נמצאים מפלי מים רבים, שהגישה אליהם נוחה. כמה מפלים גדולים בסמוך לקטע זה של הכביש בין טאונסביל למישן ביץ הם - jourama falls דרומית לעיירה אינגהאם, wallaman falls, שנמצאים קצת רחוק מהכביש הראשי, אבל שווים את זה, במיוחד אם אתם נמצאים שם בעונה הגשומה, ו-murray falls דרומית לעיירה tully. לאורך הכביש ישנה גם תצפית על האי הינצ’ינברוק, אי עצום הנמצא קרוב מאוד ליבשה.

כמה זמן להקדיש למישן ביץ'

כדי לחוות את המקום נדרשים לפחות יומיים-שלושה, אם כי יש גם כאלו שנשארו חודש שלם.

אפשרויות הגעה ממגנטיק איילנד למישן ביץ'

 • אוטובוס\שאטל:   3 אוטובוסים ביום, הזמן הלוקח להגיע מטאונסביל למישן ביץ' הוא 3.5 שעות.
 • רכב שכור:   230 ק"מ, כ-3 שעות נסיעה.

מה יש לעשות בדאנק איילנד

שייט קצר בלבד ממישן ביץ’, באי טרופי זה ישנו אתר נופש גדול. ניתן להגיע ליום אחד, ולמי שרוצה - קיימת גם האפשרות לקמפינג על האי. ישנם מסלולי הליכה ביער הגשם, ומן הנקודה הגבוהה באי (271 מטר) קיימת תצפית יפה על האי ולכיוון מישן ביץ’ והיבשה.
לאלו הבאים ליום, ניתן לשלם (רק מעט יותר מן השייט בלבד) גם עבור כניסה למתקני אתר הנופש. ישנן אפשרויות רבות לספורט ימי באי - שייט מפרשיות, חתירה בקיאקים, סקי מים, ועוד.

כמה זמן להקדיש לדאנק איילנד

לרוב יום אחד, אלא אם אתם מתכוונים ללון באי – באתר הנופש או בקמפינג.

אפשרויות הגעה ממישן ביץ' לדאנק איילנד

 • הפלגה:   יש כמה חברות שעושות את השייט בין מישן ביץ' והאי דאנק. השייט לוקח כ-20 דקות כיוון.

מה יש לעשות בקיירנס

מרכז הצפון הטרופי של קווינסלנד, בקיינס יש כל מה שתייר יכול לרצות. אינספור מקומות לינה בכל תקציב, מסעדות, בתי קפה, סצנת לילה הטובה בקווינסלנד, וטיולים מאורגנים מגוונים - פעילויות מים מכל סוג בשונית הגדולה ממזרח לקיינס, חופים נהדרים מצפון, מפלי מים וגבעות ירוקות במערב, ויער גשם מדרום - בקיינס אף פעם לא משעמם.
מכיוון שאין לה חוף ים טוב - מדוזות קטלניות במשך חצי מהשנה, וגאות ושפל שמשאירים לעיתים שטחי בוץ עצומים איפה שהיה פעם החוף - הקימו בקיינס תחליף, ועל יד החוף, במרכז קיינס, נמצאת הלגונה (בריכה ענקית), בה אפשר לשחות או לשבת על החול כל השנה - גאות או שפל.
מרכז העיר קומפקטי למדי, וניתן להגיע לכל מקום ברגל, ודי מהר (למרות שאף אחד לא ממהר בקיינס). בעיר אווירה של נופש תמידי, ונדמה שכולם תמיד רגועים ושמחים.

כמה זמן להקדיש לקיירנס

מכיוון שיש בה כל כך הרבה אפשרויות לפעילויות שונות, כדאי לתכנן 3-4 ימים לקיינס, ולהתאים זאת לפי התוכניות של מה שאתם רוצים לעשות בסביבה.

אפשרויות הגעה מדאנק איילנד לקיירנס

 • אוטובוס\שאטל:   יוצא פעם ביום, שעתיים נסיעה. תחנות בדרך: babinda boulders, 7 ק"מ מהעיירה babinda. יש שילוט מן העיירה אל המקום.
 • רכב שכור:   146 ק"מ, שעתיים ורבע נסיעה.

מה יש לעשות בקורנדה

יעד פופולארי ביותר כטיול יום מקיינס, ובכך טמון גם החסרון שלו, הוא ממוסחר מדי.
אבל למרות זאת, בקורנדה פועל שוק אמנים צבעוני, והדרך לשם - באמצעות ה-skyrail ואו ה-scenic railway - מפצה על מסחור-היתר. ב-3:30 כל התיירים נעלמים בדרכם חזרה לקיינס, המקומיים תופסים את מקומם ברחובות, וניתן להרגיש את קסם המקום שמשך את כל אותם תיירים לפה מלכתחילה.

כמה זמן להקדיש לקורנדה

לרוב מדובר ביום אחד, יציאה בבוקר מקיינס וחזרה אחה"צ.

אפשרויות הגעה מקיירנס לקורנדה

 • אוטובוס\שאטל:   בחלק מימי השבוע יוצא אוטובוס בבוקר לקורנדה, 45 דקות.
 • רכבת:   יתכן שהרבה יותר נוח מאוטובוס יהיה להגיע באמצעות הרכבת מקיינס לקורנדה, שעוברת בהרים, יוצאת כל יום פעמיים בבוקר מקיינס, וחוזרת פעמיים בצהריים. אפשרות נוספת, ואולי מעניינת יותר, היא לעשות את הדרך באמצעות רכבל, שעולה מקיינס לקורנדה (ה-skyrail), הוא יוצא כל רבע שעה מהבוקר עד הצהריים.
 • אפשרויות נוספות:  

מה יש לעשות בפיצרוי איילנד

האי פיצרוי ממוקם קרוב לקיינס, ועקב כך הפך לטיול יום פופולרי. האי מציע חופים יפים, והוא מוקף כמעט כולו בשוניות אלמוגים, דבר ההופך אותו מצוין לשנירקול. האי הררי, ויש בו 2 מסלולי הליכה שמציעים תצפיות מרהיבות על הסביבה. הנקודה הפופולארית ביותר באי היא nudey beach, כנמצאת כשעה בלבד מן המלון שבאי.

כמה זמן להקדיש לפיצרוי איילנד

על פי רוב, מדובר בטיול יום היוצא מקיינס.

אפשרויות הגעה מקורנדה לפיצרוי איילנד

 • אפשרויות נוספות:   טיול יום מקיינס. האי נמצא יחסית קרוב ליבשה, והדרך לוקחת 45 דקות. אפשר לברר פרטים על השייט בסוכנויות תיירות שמפוזרות בקיינס.

מה יש לעשות בגרין איילנד

האי גרין הוא אי שנוצר משונית אלמוגים, ולפיכך הוא שטוח לחלוטין ומגיע לגובה כמה מטרים בלבד. האי מוקף בשונית אלמוגים המגיעה עד החוף ממש, וניתן לשנרקל בו בקלות.
גם האי גרין הוא יעד פופולרי לטיול יום מקיינס, וניתן לשהות בו חצי יום, או יום שלם.

כמה זמן להקדיש לגרין איילנד

על פי רוב, מדובר בטיול יום היוצא מקיינס.

אפשרויות הגעה מפיצרוי איילנד לגרין איילנד

 • אפשרויות נוספות:   טיול יום נוסף, חברות רבות מוציאות ספינות לאי, שייט של 45 דקות. אפשר לברר פרטים בסוכנויות התיירות שמפוזרות בקיינס.

מה יש לעשות בפאלם קוב

ממש צפונית לקיינס ישנה רצועת חופים הנמתחת לאורף 26 ק”מ, הידועים כחופים הצפוניים של קיינס. החופים נחשבים מצויינים, והפכו למרכז נופש וספא נוסף באיזור. כמה חופים ידועים בינם palm trinity beach, ו-ellis beach.

כמה זמן להקדיש לפאלם קוב

ישנם מקומות לינה רבים, אך לרוב הם יקרים מאוד. לכן, מבקרים רבים עוברים כאן לפחות מיום, בדרכם ליעד אחר בצפון.

אפשרויות הגעה מגרין איילנד לפאלם קוב

 • רכב שכור:   לא ממש עיירה, ולכן גם אין אוטובוס שעוצר שם. למי שיש רכב כדאי לא לדלג על החופים הצפוניים של קיינס – palm cove, trinity beach, ellis beach, שנחשבים לחופים מצויינים. נמצאים כ-25 ק"מ ממרכז קיינס.

מה יש לעשות בפורט דוגלאס

בדומה לארלי ביץ’, ואף יותר מכך, פורט דאגלאס היא עיירת נופש יוקרתית, ונדמה שכל עשירי אוסטרליה מחזיקים בה בתי נופש. בעיירה עצמה אין אטרקציות מיוחדות, אך היא מהווה בסיס מצויין לטייל באיזור - ובדרך מקיינס אליה נמצא קניון mossman. במקום יש מסלול הליכה היקפי, העובר בין העצים העתיקים, בריכות המתאימות לרחצה, וסלעים ענקיים, השקועים למחצה במים הצלולים.
מקום נוסף שכדאי לבקר בו, למי שלא נמאס לו עדיין מחופים, הוא הצמוד לפורט דאגלאס, four mile beach, אחד החופים היפים במדינה. מן העיירה עצמה ישנה תצפית יפה על החוף.

כמה זמן להקדיש לפורט דוגלאס

יום-יומיים יספיקו כדי להתרשם מן העיירה. עבור אלו המתכננים לצאת לטיולים לשונית מפורט דאגלאס ולא מקיינס, יש להוסיף זמן בהתאם.

אפשרויות הגעה מפאלם קוב לפורט דוגלאס

 • אוטובוס\שאטל:   2 אוטובוסים יומיים יוצאים מקיירנס, אחד יוצא בבוקר והשני בצהריים. משך הנסיעה בין שעה וחצי לשעתיים וחצי.
 • רכב שכור:   70 ק"מ מקיירנס וכשעה נסיעה.

מה יש לעשות בקייפ טרייבוליישן

המקום בו שני אתרי מורשת עולמית נפגשים - שונית המחסום הגדולה, ויער הגשם דיינטרי של צפון אוסטרליה, שמגיע בנקודה זו ממש עד לחוף הים. עצי דקל שצומחים באלכסון על חוף הים, שוניות אלמוגים, והרבה שמש - כולם נמצאים בקייפ טריבוליישן, הידועה בכינוי "קייפ טריב".
יער הגשם הצומח בקייפ טריב הוא העתיק ביותר על פני כדור הארץ. כאן גם מסתיים הכביש הסלול, וממשיך צפונה כדרך 4X4 בלבד. מטיילים רבים מגיעים לכאן כטיול יום מקיינס או מפורט דאגלאס, אך כדאי להישאר יותר, ובמקום יש אתרי קמפינג, אכסניות, ומקומות לינה נוספים עבור אלו שבחרו להישאר.

כמה זמן להקדיש לקייפ טרייבוליישן

תלוי רק ברצון המבקרים, אך יומיים-שלושה יספיקו לראות את המקום.

אפשרויות הגעה מפורט דוגלאס לקייפ טרייבוליישן

 • אוטובוס\שאטל:   באוטובוס מפורט דאגלאס: 2 אוטובוסים יומיים, שעתיים נסיעה. ניתן גם להגיע באוטובוס מקיינס: 2 אוטובוסים יומיים, בין 3.5 ל-4.5 שעות נסיעה.
 • רכב שכור:   85 ק"מ מפורט דאגלאס, כשעה וחצי נסיעה.

מה יש לעשות באת'רטון טייבולנד

רמות את’רטון, המתנשאות עד לגובה של כ-1,000 מטרים, נמצאות דרומית-מערבית לקיינס, ומציעות מישורים ירוקים, יערות, אגמים, ומפלי מים. נקודות מומלצות לעצירה כוללות את העיירות ravenshoe, mareeba, lake barrine, lake tinaroo, ו-3 המפלים הנמצאים ליד העיירה milla milla - הכוללים את מפלי מילה-מילה הידועים, מפלי זילי, ומפלי אלינג’ה.
ניתן לנסוע בין כל העיירות וחזרה לקיינס גם ביום, אבל דווקא קצב טיול איתי מאפשר לגלות את העיירות הקטנות וליהנות מן המקום.

כמה זמן להקדיש לאת'רטון טייבולנד

רצוי להקדיש יומיים-שלושה לאיזור כדי ליהנות ממה שיש לו להציע, אף כי אפשר למהר ולחזור לקיינס כבר לאחר יום וחצי.

אפשרויות הגעה מקייפ טרייבוליישן לאת'רטון טייבולנד

 • רכב שכור:   כדאי לעשות עם רכב (המסלול באיזור עובר בין הרבה עיירות קטנות). אם אין לכם רכב, ישנה אפשרות לשכור רכב ליומיים, שיספיקו לראות את המקום במהירות, או לברר אם ישנם אנשים במקום הלינה שלכם שמתכננים לטייל באזור עם רכב. ברכב, המסלול עובר מקיינס, דרך babinda למפלי milla milla, משם דרך את'רטון ואגם barrine חזרה לקיינס – כ-300 ק"מ, וכ-4 שעות נסיעה. עם זאת, מומלץ לחלק את הדרך ליומיים לפחות, משום שיש הרבה מה לראות באיזור.

מידע נוסף על המסלול

החוף המזרחי של אוסטרליה הוא כנראה מה שאתם חושבים עליו כשאתם חושבים על אוסטרליה. חופים, קנגרו, קואלה, עוד חופים, גולשים, שונית המחסום הגדולה, סידני, ועוד חופים וגולשים. כל אלה אכן נמצאים בכמות גדולה במסלול הזה, בנוסף ליערות גשם, איים טרופיים, ובצפון גם הרים מהגבוהים באוסטרליה.
אפשר "להתחבר" למסלול הזה אם אתם מגיעים מדרום אל סידני, או מצפון אל קיינס, וכמובן להמשיך מקיינס מערבה או מסידני דרומה אל מסלולים נוספים.
את המעבר בין הנקודות במסלול ניתן לעשות באוטובוסים, שהם בעלי תדירות טובה, או ברכב, אם יש לכם כזה. ההתייחסות לאוטובוסים בפירוט דרכי ההגעה ממקום למקום במסלול היא לחברת greyhound, שהיא החברה הגדולה באזור זה. כמובן שישנן גם חברות מקומיות קטנות יותר. ניתן לרכוש כרטיסים מסוגים שונים ('pass') – חופשי חודשי, לפי קילומטרים, וכו'.
כדאי להקדיש לפחות חודש למסלול, ואם יש לכם זמן אז חודשיים. אם אתם רוצים לקצר, ניתן להתחיל את המסלול מבריסביין במקום מסידני, ולעשות רק את החלק של מדינת קווינסלנד – מבריסביין עד קיינס.
החצי הצפוני של המסלול, שעובר במדינת קווינסלנד, מאופיין בעונה גשומה בין נובמבר לאפריל. בסוף המסלול ניתן לקחת טיסה בחזרה לנקודת במוצא, או להמשיך הלאה – אל מדינת ויקטוריה אם אתם מסיימים בסידני, או אל האאוטבק, אם אתם מסיימים בקיינס.
אם אתם מתחילים במרכז אוסטרליה או במערב אוסטרליה ומגיעים מאוחר יותר לקיירנס ולא לסידני, אפשר כמובן לעשות את המסלול הפוך.