טיול של חודש ויותר במדינת מערב אוסטרליה. המסלול עובר ברובו לאורך חופה המערבי של אוסטרליה, למעט באזור קאריג'יני, שם הוא נכנס אל פנים היבשת. ניתן לסיים את המסלול בפרת', או להמשיך מפרת' עד לאספרנס, ומשם חזרה לפרת', או מזרחה לכיוון אדלייד.

מידע נוסף על המסלול, מזג אוויר ועונות

לרשימה מלאה של המקומות במסלול

רשימה זו מכילה נתונים נוספים על כל יעד.

מידע נוסף על המסלול

הסבר מורחב על המסלול המוצע ואיך לעשות אותו בצורה הטובה ביותר.

מידע על מזג אוויר באוסטרליה

מידע על העונה הטובה יותר והפחות טובה והמלצות מתי כדאי להגיע.

מסלולים נוספים באוסטרליה וביבשת

מסלולים אלטרנטיבים ליעד זה וליעדים נוספים ביבשת.

לדף הראשי של אוסטרליה

מידע רב על הערים, אטרקציות, מלונות, טיפים, תמונות ועוד....

מידע על העונות באוסטרליה ומתי מומלץ לטייל

אוסטרליה היא מדינה גדולה, מזג האוויר שונה מאיזור לאיזור ולכן ניתן לטייל בה במשך כל השנה.
בשל גודלה העצום של מדינת אוסטרליה ניתן לטייל בה במשך כל השנה. באיזור צפון אוסטרליה - מזג האוויר הוא חמים כל השנה. העונה הרטובה נמשכת מחודש נובמבר עד חודש מרץ. בעונה זו יורדים הרבה מאוד גשמים ולא מומלץ להגיע לכאן לטיול. העונה היבשה היא מחודש אפריל עד חודש אוקטובר. בחודשים אלו תוכלו להנות ממזג אוויר נח ונעים לטיולים. בדרום אוסטרליה – עונת הקיץ הם מחודש נובמבר עד מרץ ( ההפך מישראל ). תקופת הקיץ היא העונה המושלמת לטיול באיזור. בגלל גודלה של אוסטרליה זהו מקום אידיאלי לטיול, תוכלו להתחיל באיזור אחד בתקופת הקיץ ולהמשיך לאיזור השני בתקופת החורף.
עונות באוסטרליה
העונה
עונת ביניים
מחוץ לעונה
מקום \ חודש 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
צפון אוסטרליה
דרום אוסטרליה

רשימת המקומות לפי סדר המסלול כולל מידע

מה יש לעשות בדרווין

דרווין, הקרוייה על שם המדען צ’רלס דרווין, הוקמה כעיר הנמל הצפונית ביותר של אוסטרליה. כיום דרווין, אשר תושביה הגיעו מלמעלה מ-50 מדינות שונות, כולל גם אוכלוסיית אבוריג’ינית גדולה, מציאה למבקרים בה שלל פעילויות ואתרים לביקור, והיא מהווה בסיס מצויין לגלות ממנו את הפארקים הסמוכים לה, בייחוד קאקאדו וליצ’פילד.
מזג האוויר בדרווין הינו חם ולח במשך כל השנה, ולכן העובדה שמרכז העיר קטן וקומפקטי הופכת ההסתובבות בו לנוחה יותר. לדרווין יש טיילת יפה וירוקה, גנים בוטניים עשירים בצמחייה טרופית, ושוק מומלץ ביותר, המתקיים פעמיים בשבוע באיזור בדרווין הנקרא חוף מינדיל. השוק מתחיל לקראת השקיעה, ומתקיימות בו הופעות מוזיקה חיה (השוק נקרא: mindil beach sunset market).
לאמיצים שביניכם, אטרקציה חדשה יחסית בדרווין היא ‘מפרץ הקרוקוזאורוס’ - מעין אקווריום המכיל תניני מים מלוחים, בו ניתן להיכנס איתם למים בתוך כלוב. האקווריום נמצא במרכז העיר, בפינת הרחובות מיצ’ל ופיל.

כמה זמן להקדיש לדרווין

למרות שהיא איננה עיר גדולה מאוד, יש הרבה מה לעשות ולראות בדרווין, ומומלץ להקדיש לה יומיים ויותר.

מה יש לעשות בפארק לאומי ליצ’פילד

במרחק שעה וחצי נסיעה בלבד מדרוין, לא קשה להבין מדוע הפארק הלאומי ליצ’פילד מהווה טיול יום פופולרי לתושבי דרווין ולתיירים יחדיו. מסיבה זו, אם אתם מעדיפים לבקר בפארק כשהוא פחות צפוף, תגיעו באמצע השבוע, ובכך תימנעו מהמוני תושבי דרוין שמגיעים לשחות בפארק בסוף-השבוע. בפארק ארבעה מפלים יפים, וכמה מוקדים שונים של בריכות מים, בהן ניתן לשחות, במהלך העונה היבשה, ללא סכנה מתנינים.
האתרים המומלצים בפארק כוללים את buley rockholes, מפלי פלורנס, מפל טולמר (תצפית בלבד, ללא בריכת שחייה), ומפלי וואנגי. בנוסף ישנם טילי טרמיטים מגנטיים, הבנויים כך שיפנו לכיוון צפון, ויקלטו כמה שיותר מהשמש במהלך היום. כל האטרקציות בפארק מחוברות ביניהן בכביש סלול

כמה זמן להקדיש לפארק לאומי ליצ’פילד

מרבית המבקרים בפארק ליצ’פילד, תיירים ומקומיים, מבקרים בו למשך יום אחד, שבסופו הם חוזרים ממשיכים אל דרווין.

אפשרויות הגעה מדרווין לפארק לאומי ליצ’פילד

 • אפשרויות נוספות:   כ-120 ק”מ עד לכניסה לפארק. כשעה וחצי נסיעה. אין אוטובוסים, אך ישנם טיולים מאורגנים של יום מדרווין, או של יותר, בשילוב עם קאקאדו.

מה יש לעשות בקת’רין

קת'רין, עיירת-ספר גדולה, היא צומת הדרכים של איזור צפון אוסטרליה - יוצאים ממנה כבישים מערבה, אל איזור הקימברלי והחוף המערבי, צפונה אל דרוין, ודרומה אל אליס ספרינגס.
קרוב לעיירה נמצא פארק לאומי הנושא את שמה (katherine gorge), ובעיירה עצמה אפשר לציין את ‘בי"ס האוויר של קת’רין’ ואת ה-jurassic cycad gardens.
במרכז אוסטרליה ישובים וחוות רבים ומבודדים, אשר ברובם לא קיים בית-ספר. הפיתרון שנמצא הוא לימוד באמצעות הרדיו - והילדים באותם חוות וישובים מרוחקים לומדים את שיעורי בית הספר שלהם באמצעות האזנה לרדיו. קת'רין היא המקום ממנו משודר בי”ס זה, וניתן ללמוד עוד על כך, וגם לראות שיעור משודר, בבית-הספר של האוויר, אשר ממוקם בקת’רין ופתוח לקהל.
גני הציקאדים של עידן היורה הינם גנים בוטניים בקת'רין, אשר יוחדו לצמחי הציקאדים, אשר צמחו בכדור הארץ עוד מעידן היורה, ואופייניים גם לצמחייה הגדלה באיזור קת'רין.

כמה זמן להקדיש לקת’רין

יום עד יומיים יספיקו כדי לראות את נקודות העניין שיש בקת’רין.

אפשרויות הגעה מפארק לאומי ליצ’פילד לקת’רין

 • אוטובוס\שאטל:   קת'רין נמצאת במרחק של 320 ק"מ דרומית לדרווין, הלוקח כ-4 שעות נסיעה. 2 אוטובוסים יוצאים כל יום מדרווין ומגיעים לקת'רין לאחר 4 שעות.

מה יש לעשות בפארק לאומי ערוץ קת’רין

הפארק הלאומי ניטמילוק (או בשמו האנגלי, katherine gorge), משתרע סביב ערוץ הנהר קת’רין - באיזור בו הנהר זורם בין צוקים משני צידיו. זהו אתר פופולרי לטיולי קאנו, אותם ניתן להשכיר במקום. בנהר חיים תניני מים מתוקים (fresh water crocodiles - freshie’s) - אשר אינם מסוכנים לבני אדם.

כמה זמן להקדיש לפארק לאומי ערוץ קת’רין

מרבית המגיעים לפארק מטיילים בו באמצעות סירות קאנו או קיאקים אותם ניתן להשכיר אך ורק בשעות היום, ולפיכך הזמן שניתן להישאר במקום מוגבל לחצי יום, עד החשיכה.

אפשרויות הגעה מקת’רין לפארק לאומי ערוץ קת’רין

 • רכב שכור:   30 ק”מ מקת’רין, ונסיעה קצרה בלבד.
 • אפשרויות נוספות:   ישנם טיולים מאורגנים שונים שכוללים גם נסיעה וחזרה לקת’רין.

מה יש לעשות בקאנאנארה

קאנאנארה הינה העיירה המרכזית במזרח הקימברלי, ומכרזת סביבה אטרקציות רבות. העיירה משמשת בסיס ליציאה לפארק הלאומי פורנו לולו (bungle bungle) הידוע בתצורות הנוף שבו. ממזרח לעיר נמצא אגם ארג'יל העצום, ובצמוד אליו גם מכרה היהלומים ארג'יל, הגדול ביותר באוסטרליה, ואחד הגדולים בעולם.
בעיירה עצמה אווירה של עיירת-ספר אמיתית, ואכן איזור הקימברלי הוא איזור המיושב (מאוד) בדלילות, ומאופיין בין היתר בחוות בקר המשתרעות על פני אלפי קילומטרים רבועים. במרחק קצר ממרכז העיירה נמצאת הנקודה הגבוהה באיזור הנקראת Kelly's knob, המציעה תצפית על העיירה והאזור, כמו גם מקום מצוין לצפות בשקיעות השמש. במרחק קצר מן העיירה (ניתן להגיע גם בהליכה) נמצא הפארק mirima (העמק החבוי), הנקרא לעיתים mini-bungle, המתאפיין בתצורות נוף הדומות לאלו של הפארק פורנו לולו, אך קטנות יותר, ומהווה אלטרנטיבה טובה למי שאינו מעוניין לצאת לסיור או לטיסה מעל הפארק פורנו לולו עצמו.
הפארק הלאומי פורנולולו, אתר מורשת עולמית, נמצא דרומית-מערבית לקאנאנארה, והגישה אליו היא ברכב 4X4 או בטיסה בלבד. ניתן לצאת לסיורים מאורגנים היוצאים מקאנאנארה עצמה. הפארק מציע מסלולי הליכה בין תצורות הסלעים הייחודיות שבו, כמו גם אתרי קמפינג.
ממערב לקאנאנארה יוצא כביש הנהר גיב (gibb river road) – דרך לא סלולה ל-4X4 בלבד, היוצאת מאזור קאנאנארה אל תוך הקימברלי, ומשכת כ-660 ק"מ, עד לאזור ברום, סמוך לאוקיינוס ההודי. הדרך אינה עוברת בסמוך לשום יישוב, ולא מומלץ לטייל בה באופן עצמאי, אך ניתן לצאת לטיולים מאורגנים במסלול זה. בעונה הגשומה הדרך מוצפת ובלתי עבירה.

כמה זמן להקדיש לקאנאנארה

מאחר שקאנאנארה יכולה לשמש כבסיס לטיול בכל המקומות הקרובים אליה, יתכן שידרשו לפחות 3 ימים בקאנאנארה. אם אתם מתעניינים בפחות מקומות בסביבה, יספיק גם יום אחד כדי לראות את העיירה עצמה.

אפשרויות הגעה מפארק לאומי ערוץ קת’רין לקאנאנארה

 • אוטובוס\שאטל:   יש אוטובוס יומי שיוצא כל צהריים מקת’רין, ומגיע לקאנאנארה לאחר 4 וחצי שעות. בדרך עוברים מן הטריטוריה הצפונית למדינת מערב אוסטרליה, ויש לזכור לכוון את השעונים אחורה. כמו כן, על מנת למנוע חדירת מזיקים ונגיפים למדינת מערב אוסטרליה, קיים במעבר הגבול מכס האוסר על הכנסת פירות, ירקות, אגוזים, וכל אוכל שיכול להכיל מזיקים בתוכו. אוכל משומר או מבושל מותר להכניס (תראו את ההוראות המדויקות במעבר הגבול. מי שיגיע לטזמניה יתקל באותו סיפור בכניסה לטזמניה).
 • רכב שכור:   המרחק מקת’רין לקאנאנארה הוא קצת יותר מ-500 ק”מ לאורך כביש מספר 1, נסיעה של כ-5 שעות.

מה יש לעשות באגם ארג'יל

מזרחית לקאנאנארה נמצא אגם ארג'יל, אגם המים המתוקים הגדול ביותר באוסטרליה, המכסה שטח של 900 ק"מ רבועים, ושוכן בתוך נוף שלא השתנה זה מיליארד שנים. ישנן חברות המציעות שייט באגם, היוצאות מהאגם עצמו, כמו גם מקאנאנארה.
באגם חיים כמה עשרות אלפי תניני מים מתוקים (הזן הקטן יותר והלא מזיק לבני אדם, אם כי יש להיזהר תמיד), ונחשב למקום מצוין לדייג של דגי ברמונדי. אחד הדברים הבולטים ביותר עבור המבקרים באגם הוא השקט באיזור, ואם מגיעים למקום, ולא עושים רעש בעצמינו, ניתן לחוות איך נשמע שקט מוחלט לגמרי – ללא אף רעש רקע משום סוג. חוויה יוצאת דופן בהחלט!
לא רחוק מאגם ארג'יל נמצא מכרה היהלומים ארג'יל. ניתן לערוך סיור יומי במכרה, שהוא אחד ממכרות היהלומים הגדולים ביותר בעולם, אשר מפיק 20 מיליון קאראט יהלומים בכל שנה, והינו המקור הגדול בעולם ליהלומים ורודים נדירים, אשר נפוצים בו במיוחד, ולמעשה כמעט כל היהלומים הורודים הקיימים בעולם, מקורם במכרה זה.

כמה זמן להקדיש לאגם ארג'יל

חצי יום, או בדרך אל קאנאנארה, או בטיול שיוצא ממנה בבוקר, וחוזרים אליה עוד באותו יום.

אפשרויות הגעה מקאנאנארה לאגם ארג'יל

 • רכב שכור:   מרחק נסיעה קצר בלבד מקאנאנארה, ניתן להגיע למקום בבוקר, לחזור בערב לקאנאנארה, ועדיין ישאר יום ארוך לבלות באגם.

מה יש לעשות בפיצרוי קרוסינג

פיצרוי קרוסינג נמצאת על גדות נהר הפיצרוי האדיר (לפחות בעונה הגשומה), אך במקום בטוח מפני הצפות בעונה הגשומה.
בעיירה עצמה אין אטרקציות מיוחדות, אך ניתן לצאת ממנה לגלות את נהר הפיצרוי, את ערוץ גיקי (Geikie gorge national park), שנמצא 18 ק"מ בלבד מן העיירה, וניתן לצאת לשייט בן שעה,הכולל גם הסברים על המקום, ועל חשיבותו התרבותית לאבוריג'ינים.
ערוצי נהר אחרים שנמצאים במרחק גישה מפיצרוי קרוסינג הם tunnel creek national park, וגם windjana gorge national park.

כמה זמן להקדיש לפיצרוי קרוסינג

בעיירה עצמה אין אטרקציות מיוחדות, והזמן שתרצו להקדיש למקום תלוי במקומות הקרובים שתרצו לראות. לשם כך יום-יומיים קרוב לוודאי יספיקו.

אפשרויות הגעה מאגם ארג'יל לפיצרוי קרוסינג

 • אוטובוס\שאטל:   ישנו אוטובוס יומי שיוצא אחה"צ מקאנאנארה, ומגיע בלילה, לאחר כ-7.5 שעות, לפיצרוי קרוסינג. מדובר בחלק מהקו הלילי מקאנאנארה לברום.
 • רכב שכור:   מרחק של 650 ק”מ בין קאנאנארה לפיצרוי קרוסינג, 6-7 שעות נסיעה.
 • אפשרויות נוספות:   קל לתפוס טרמפים מכיוון שיש רק כביש אחד, ואף אחד לא באמת מגיע כדי להשתקע בקימברלי, אפשר לבדוק באכסניות לגבי מטיילים עם רכב. כל מי שנמצא עם רכב נוסע או לקת’רין, או לברום.

מה יש לעשות בברום

ברום נחשבת לאחד מיעדי הנופש הפופולאריים ביותר במערב אוסטרליה. היא העיירה הגדולה באיזור, ומהווה גם את השער המערבי אל איזורי הפרא של הקימברלי. בעיירה עצמה ישנם מוקדי עניין רבים, ובמרחק כמה קילומטרים בודדים ממרכז העיר נמצא חוף כייבל (cable beach), שנבחר כמעט מדי שנה לאחד מחמשת החופים היפים באוסטרליה.
כלכלת ברום התבססה בעבר על דייג של פנינים, אשר נמצאו במספרים גדולים סמוך לחופיה. בעיירה קהילה אסייתית גדולה, שהגיעה בזמנו בעקבות הפנינים, וכיוון שהצלילה הייתה אז מסוכנת בהרבה מהיום, רבים מהם איבדו את חייהם בפעילות זו. למעשה, ניתן למצוא בעיר בית קברות יפני, בו קבורים אותם צוללים חסרי מזל.
בעיירה מתקיימים שווקים בימי שבת בבוקר, ובגלריות ניתן להתרשם ממגוון רחב של אומנות אבוריג'ינית. מרכז העיר קטן, ונוח להסתובב בו ברגל. גם האקלים בברום הוא טרופי, וחמים בכל השנה.
חוף כייבל, שנקרא כך על שום כבל התקשורת שמונח מתחת לים, ומחבר בין אוסטרליה ואינדונזיה בנקודה זו, נמתח לאורך 22 ק"מ. זהו אתר פופולארי בקרב תושבי ברום ותיירים כאחד, והמים בו חמימים לאורך כל השנה. באיזור החודשים נובמבר-אפריל קיימת סכנת מדוזות, כמו בכל חופי צפון אוסטרליה בתקופה זו. החוף ידוע גם בטיולי הגמלים שערכים במקום כל ערב, בזמן השקיעה.
תופעה נוספת הייחודית לברום ולעוד כמה עיירות במערב אוסטרליה, נקראת 'המדרגות לירח' (staircase to the moon), וניתן לצפות בה רק בחודשים מסויימים בשנה (בדר"כ בין מאי ואוקטובר), ורק בכמה ימים בכל חודש. התופעה נוצרת למעשה ממשטחי הבוץ שמתגלים בשעת שפל ונמצאים לחופה המזרחי של פרת', וכך בזמן המתאים ניתן לראות את השתקפות הירח על המים שבמשטחים המשתרעים עד האופק, כך שהדבר דומה למדרגות אור שמגיעות עד הירח.

כמה זמן להקדיש לברום

בתור עיר נופש טרופית מהטובות באוסטרליה, כמעט כל מי שמגיע לברום ירצה להישאר בה יותר מהזמן הדרוש כדי רק לראות את המקום. לשם כך יספיקו יומיים-שלושה, אך כאמור, יתכן שתרצו להאריך את שהותכם כאן.

אפשרויות הגעה מפיצרוי קרוסינג לברום

 • אוטובוס\שאטל:   האוטובוס הלילי יוצא בלילה מפיצרוי, ומגיע לאחר כ-5.5 שעות לברום, מוקדם בבוקר.
 • רכב שכור:   400 ק”מ עד לברום, או 4 שעות נסיעה.

מה יש לעשות בפורט הדלנד

פורט הדלנד, כפי ששמה מעיד, הינה עיר נמל ומכרות גדולה. ישנו מרכז מבקרים במכרה המתכת הגדול, וקיימת גם נקודת תצפית על האזור הקראת koombana lookout. פורט הדלנד היא עיירה נוספת בה ניתן לצפות בתופעת 'המדרגות לירח' בתאריכים מסוימים בשנה. זהו גם המקום בו מתפצל מן כביש מספר 1, שממשיך לאורך החוף, הכביש הממשיך דרומה אל פנים היבשת.

כמה זמן להקדיש לפורט הדלנד

נקודת עצירה בלבד, ואין אטרקציות המצדיקות שהייה של יותר מכמה שעות במקום.

אפשרויות הגעה מברום לפורט הדלנד

 • אוטובוס\שאטל:   אוטובוס יומי שיוצא בבוקר, ומגיע בצהריים, לאחר 7.5 שעות נסיעה, לפורט הדלנד.
 • רכב שכור:   נסיעה ארוכה ומשעממת, ללא אף נקודת ישוב אמיתית בדרך. 610 ק”מ מברום לפורט הדלנד, 6-7 נסיעה.

מה יש לעשות בקאריג'יני

פארק לאומי קאריג'יני הוא אחד הגדולים במערב אוסטרליה, וגם אחד המרשימים שבהם. אחד היתרונות הגדולים של הפארק הוא הנגישות הרבה אל הנוף הפראי שבו. בפארק סלולים כבישים, וניתן לבקר בו עם רכב רגיל, אם כי גם ישנה אפשרות להצטרף לטיול 4X4 בפארק, בכדי לראות איזורים נוספים, נגישים פחות. הפארק מפורסם בערוצים העמוקים, אותם חצבו הנהרות העוברים בו, ובמפלי ובריכות המים. בפארק אין תנינים כלל, והשחייה במקום בטוחה.
האטרקציות העיקריות בפארק כוללות את ערוץ הנהר דיילס (dales gorge) – בו נמצאים מפלי fortescue היפים, עם בריכת מים מתחתם, כמו גם 2 בריכות נוספות – fern pool, ומסלול הליכה של 3 שעות שמוביל אל circular pool. ערוצים נוספים הם hancock gorge, weano gorge, ובריכת handrail הנמצאת בקרקעיתו, red gorge, ו-knox gorge. 2 נקודות תצפית יפות הן oxer lookout, המציע נוף של 360 מעלות הכולל 4 ערוצי נהר שונים, ו-joffre gorge lookout. בפארק קיים מרכז מבקרים, בו ניתן לקבל מידע על כל אחד מהמקומות הנ"ל.
אפשרות נוספת היא לוותר על קאריג'יני ולהמשיך בכביש מספר אחד לאורך החוף, דרך קראת'ה, ומשם לאקסמות'. בקראת'ה קיים שביל מורשת הנקרא ג'בוררה (jaburara heritage trail), היוצא בדיוק מאחורי מרכז המבקרים במקום. אורך השביל הוא כ-3.5ק"מ, ומציע נופים ותצפיות על האזור כולו.
הזמן המומלץ בקראת'ה הוא חצי יום עד יום אחד, והיא נמצאת 240 ק"מ מערבית לפורט הדלנד, וכ-3 שעות נסיעה. אוטובוס יוצא בצהריים מפורט הדלנד, ומגיע לאחר 3.5 שעות לקראת'ה.

כמה זמן להקדיש לקאריג'יני

תלוי באופציות הלינה שלכם – האם יש לכם אוהל או לא. ישנם גם מקומות לינה נוספות בקרבת הפארק. אם תרצו ללון במקום אחר, תהיו מוגבלים ליום אחד בלבד בפארק. אחרת, יומיים-שלושה יספיקו כדאי לראות יותר מהמקומות.

אפשרויות הגעה מפורט הדלנד לקאריג'יני

 • רכב שכור:   כ-400 ק”מ אל פנים היבשת אל הפארק הלאומי קאריג’יני, 4-5 שעות נסיעה. יש צורך ברכב בכדי לטייל בקאריג'יני.

מה יש לעשות באקסמות'

ברוכים הבאים אל חוף האלמוגים של מערב אוסטרליה, איזור של חופים יפים ושוניות אלמוגים הנמתח מאקסמות' דרומה. אם החלום שלך הוא לשחות בגן-עדן תת-ימי של אלמוגים, דגים צבעוניים, דולפינים, מנטה-ריי וצבי ים, כל זה במי הטורקיז מהצלולים ביותר בעולם – אקסמות' היא בשבילך.
אקסמות' שוכנה בקצה פארק לאומי הנקרא cape range national park, שניתן לצאת אליו לטיולי 4X4. לאורף החוף של הפארק, ובמרחק קצר מאקסמות' נמצאים שרשרת של חופים, שאחד מהם – מפרץ הטורקיז, מופיע כמעט בכל אתר או חוברת המפרסמים את מערב אוסטרליה, וכמו במקרה של ברום, מדובר באחד החופים היפים ביותר באוסטרליה.
אקסמות' מהווה גם את המקום הטוב באוסטרליה, ואחד מהטובים בעולם, לטיולי שחייה עם כרישי לוויתן. כרישי לוויתן הם דגים ולא לוויתנים, אך מדובר בדג הגדול בעולם. כרישי לוויתן אינם מסוכנים, וניזונים מפלנקטון בלבד. ישנם מקומות מעטים בעולם בהם ניתן לצפות בדגים ענקיים אלו, אך לאקסמות' הם מגיעים באופן קבוע בכל שנה, בין החודשים אפריל ויוני.

כמה זמן להקדיש לאקסמות'

תלוי מאוד בפעילויות שתרצו לעשות ובזמן שיש לכם. אפשר להספיק לצאת לסיור אחד או שניים ולהסתובב בעיירה ביומיים עמוסים, אך קרוב לוודאי שתעדיפו להקדיש לאקסמות' כ-4 ימים.

אפשרויות הגעה מקאריג'יני לאקסמות'

 • אוטובוס\שאטל:   האוטובוס מקראת’ה לאקסמות’ לוקח 7 שעות נסיעה, מגיע בלילה.
 • רכב שכור:   מקאריג’יני: 580 ק”מ, 6-7 שעות נסיעה. יש צורך ברכב. מקראת’ה: 550 ק”מ, כ-6 שעות נסיעה.

מה יש לעשות בקורל ביי

לשונית האלמוגים נינגאלו נהנית ממוניטין של אחד מגני-העדן הימיים האחרונים בעולם. השונית, שלא נפגעה מפיתוח, היא בית למאות מינים של דגים וצבי ים, דולפינים, מנטה-ריי, לווייתנים, וכרישי-לוויתן המגיעים לשונית בחלק מן השנה. אחד מיתרונותיה הנוספים של השונית, הוא שבניגוד לשוניות האלמוגים האחרות באוסטרליה, על מנת להגיע אל שונית זו כל מה שאתה צריך הוא לצעוד כמה צעדים מהחוף. קורל ביי היא כפר אקולוגי קטן, היושב במקום בו השונית נוגעת בחוף, ומהווה את נקודת הגישה הנוחה ביותר אל נינגאלו.

בגלל הקרבה של השונית, קורל ביי היא מקום מצוין לשנירקול, וניתן לראות מגוון רחב של דגים במרחק קצר מהחוף. בכדי לצפות ולשחות עם דברים גדולים יותר – לווייתנים, מנטה-ריי, פרות ים, או כרישי לווייתן, יש צורך לקחת סיור של אחת החברות היוצאות מקורל ביי.

כמה זמן להקדיש לקורל ביי

כמו עם אקסמות', תלוי מאוד במה תרצו לעשות כאן ולאילו פעילויות לצאת יומיים עד ארבעה ימים דרושים כדי ליהנות מן המקום בקצב רגוע. מי שיאהב את המקום במיוחד אולי ירצה להישאר אף יותר מכך.

אפשרויות הגעה מאקסמות' לקורל ביי

 • אוטובוס\שאטל:   אוטובוס: אוטובוס פעם ביום, בערב, נסיעה של שעתיים עד קורל ביי.
 • רכב שכור:   מאקסמות’: שעה וחצי נסיעה,

מה יש לעשות בקרנארבון

קרנארבון היא עיירה חקלאית קטנה, הנהנית מאקלים סוב-טרופי, ומוקפת במטעי בננות נרחבים, בהם היא ידועה. נקודות עניין כוללות 2 blowholes – rockypool ו-chinaman's pool – צורות סלעים טבעיות, בהם המים משפריצים עד לגובה של 20 מטרים. בנוסף ישנו מסלול הליכה בעיר באורך 3 ק"מ העובר מהנמל ועד למרכז העיר.

כמה זמן להקדיש לקרנארבון

נקודת עצירה בדרך דרומה / צפונה. חצי-יום עד יום אחד.

אפשרויות הגעה מקורל ביי לקרנארבון

 • אוטובוס\שאטל:   נסיעת לילה, יוצא קצת אחרי חצות, ומגיע לאחר 3 שעות לקרנרבון.
 • רכב שכור:   כ-200 ק”מ, וכשעתיים נסיעה.

מה יש לעשות בדנהם

דנהם היא העיירה המרכזית באתר המורשת העולמי שארק ביי. נקודות העניין העיקריות באיזור שארק ביי, אל כולן ניתן להגיע בקלות מדנהם, הן בריכת המלין, שבה נמצאים הסטרומטוליטים – צורות חיים עתיקות שהיו נפוצות על פני כדור הארץ לפני 3.5 מיליארד שנים. אטרקציה נוספת הינה חוף של (צדפה) – shell beach – חוף המורכב לא מגרגרי חול, אלא ממיליוני צדפים קטנים, המקנים לחוף מראה לבן בוהק. הצדפים מגיעים עד לעומק 10 מטרים, ולאורך של 120 ק"מ של החוף.
דנהם עצמה היא עיירה שלווה, המציעה חופי רחצה, מסעדות וחנויות. ניתן להצטרף לבילוי העיקרי של התושבים, ולהטיל עימם חכה במזח, לצאת לתצפית ב-eagle bluff, הנקודה הגבוהה ביותר באיזור, או לגלות את החיים בימיים בפארק, באקווריום של דנהם שנקרא ocean park.

כמה זמן להקדיש לדנהם

יום עד יומיים. אין הרבה אטרקציות מיוחדות בדנהם, והיא משמשת לתיירים בעיקר כנקודת גישה אל מונקי מיה ושאר המקומות באזור שארק ביי.

אפשרויות הגעה מקרנארבון לדנהם

 • אוטובוס\שאטל:   יוצא בלילה, ומגיע בבוקר, לאחר 4.5 שעות.
 • רכב שכור:   330 ק”מ, כ-4 שעות נסיעה.

מה יש לעשות במונקי מיה

למרות כל מה שיש לעשות באיזור דנהם, האטרקציה המפורסמת ביותר באיזור שארק ביי נמצאת במונקי מיה. ניתן להגיע למקום בקלות מדנהם, או להישאר לישון כאן (למרות שלאחר הצהריים, כשכל האוטובוסים עוזבים – אין הרבה מה לעשות במקום).
מונקי מיה ידועה בגלל הדולפינים, שמגיעים באופן קבוע בכל יום אל החוף, כדי לקבל כמה דגים. ניתן לעמוד במרחק מטרים בודדים ולצפות בהם, ובכל יום בוחרים אדם או שניים להאכיל אותם בעצמו. במקום נמצאת גם קהילת שקנאים גדולים ודי אדישים לבני אדם.

כמה זמן להקדיש למונקי מיה

יום אחד בלבד, אין מה לעשות כאן ביותר זמן מכך.

אפשרויות הגעה מדנהם למונקי מיה

 • אוטובוס\שאטל:   אוטובוס יוצא לפחות פעמיים ביום, נסיעה קצרה.
 • רכב שכור:   כ-20 ק”מ בלבד מדנהם.

מה יש לעשות בקלבארי

עיירת נופש נוספת לאורך החוף המערבי של אוסטרליה.
קלבארי מציעה למבקריה אקלים נעים בכל השנה ופעילויות נופש רבות – שיט מפרשיות, גלישת רוח, דיג, שחייה, סקי מים, חתירה בקיאקים, צפייה בלווייתנים ועוד. המבקרים במקום בין יולי לנובמבר יכולים ליהנות גם מיותר מ-800 סוגי פרחי בר הפורחים בעונה זו.
פעילות נוספת האפשרית במקום היא סנד-בורדינג – כמו סנו-בורדינג, שנעשית על חול במקום על שלג.

כמה זמן להקדיש לקלבארי

העיירה עצמה נינוחה וכיפית, אך לא גדולה במיוחד. יום-יומיים כאן יתאימו לרוב האנשים.

אפשרויות הגעה ממונקי מיה לקלבארי

 • אוטובוס\שאטל:   מדנהם יוצא אוטובוס בלילה, ומגיע אחרי 5 שעות לקלבארי, בבוקר.
 • רכב שכור:   380 ק”מ, 4-5 שעות נסיעה.

מה יש לעשות בפארק לאומי קלבארי

העיירה קלבארי עצמה נעימה מאוד, אך מי שירצה לגוון את כל הנוף הירוק יוכל לעשות זאת הפארק הלאומי קלבארי, המציע מסלולי הליכה ותצפיות רבות. הנהר מורצ'יסון עובר בפארק, והמסלול שעובר לאורכו מציע נופים יפים.
נקודת תצפית טובות הן hawks head lookout, מסלע בולט הנמצא גבוה מעל הנהר. מסלול ה-loop הינו המסלול הארוך ביותר, באורף של 8 ק"מ (מסלול מעגלי), ומסתיים ב'חלון לטבע' – צורת סלע עם 'חלון' טבעי שנוצר בתוכה. בין החודשים יולי ונובמבר הפארק מלא בפרחי בר הפורחים בעונה זו.

כמה זמן להקדיש לפארק לאומי קלבארי

יום אחד מלא. הפארק לא גדול, וניתן לעבור בין הנקודות השונות בו בזמן קצר יחסית.

אפשרויות הגעה מקלבארי לפארק לאומי קלבארי

 • רכב שכור:   הפארק נמצא קרוב מאוד לעיירה קלבארי, צריך רכב.

מה יש לעשות בג'רלדטון

עיירת דייג, ג'רלדטון נהנית גם היא ממזג-אוויר נוח בכל השנה, ומהווה מקום טוב במיוחד לגלישת גלים, גלישת רוח, צלילה ודייג. בעיירה ישנה מרינה חדשה, בה ממוקם גם מוזיאון מדינת מערב אוסטרליה. בעיירה גם כנסייה בעלת מראה מעניין – קתדרלת פרנסיס חאבייר הקדוש, ואנדרטה יפה לאוניית חיל הים האוסטרלי 'סידני', שטבעה בסמוך לג'רלדטון בשנת 1941.

כמה זמן להקדיש לג'רלדטון

נקודת מעבר. ניתן להישאר כאן רק חצי-יום עד יום אחד אם אתם ממהרים, או להאריך את השהות ליומיים-שלושה נוחים יותר.

אפשרויות הגעה מפארק לאומי קלבארי לג'רלדטון

 • אוטובוס\שאטל:   אוטובוס יוצא מוקדם בבוקר, ומגיע לאחר כשעתיים לג’רלדטון.
 • רכב שכור:   150 ק”מ, כשעתיים.

מה יש לעשות בסרוואנטס

במרחק 250 ק"מ בלבד מפרת', סרוואנטס ומדבר הפינאקלס הם אתרים שחבל לפסוח עליהם, ומהווים נקודת עצירה מצוינת ללילה, אז אפשר לראות את המדבר המיוחד ואת הצללים הנוצרים בעת שקיעת השמש, כשמרבית מבין המוני האנשים שמגיעים לכאן כל יום כבר עזבו.
הנוף דמוי-הירח של המקום (במיוחד בשעת לילה) נוצר בעזרת אלפי הסלעים המוזרים המזדקרים מתוך האדמה, ונעים בין גובה של סנטימטרים בודדים ועד לכמה מטרים. סרוואנטס היא העיירה הקרובה ביותר למדבר הפינאקלס, ומכך מהווה את נקודת השירות המרכזית של המקום.

כמה זמן להקדיש לסרוואנטס

טיול יום מפרת', או נקודת עצירה נוספת בדרך. כל מי שמגיע לכאן מגיע לחצי יום עד יום מלא.

אפשרויות הגעה מג'רלדטון לסרוואנטס

 • אוטובוס\שאטל:   אוטובוס יוצא בבוקר, ומגיע בצהריים, לאחר כ-3 שעות.
 • רכב שכור:   260 ק”מ, 3-4 שעות.

מה יש לעשות בפרת'

פרת' היא עיר הבירה של מדינת מערב אוסטרליה, והמקום שבו חיים מרבית תושבי המדינה. למעשה, כ-75% מתושבי מערב אוסטרליה מתגוררים בפרת', וקשה להאשים אותם.
העיר, הנהנית מימי שמש במשך רוב השנה, בנויה לאורך נהר הסוואן (swan), והיא בעלת חופים מצוינים ותנאי גלישה טובים. פרת' לא נראית סואנת וצפופה כמו עיר בגודלה, וחלק מן העניין ודאי נעוץ בעובדה שזו עיר הבירה המבודדת ביותר העולם. העיר הגדולה הקרובה ביותר היא אדלייד, הנמצאת במרחק כמה אלפי קילומטרים, ולמעשה פרת' קרובה יותר לסינגפור מאשר לסידני, הנמצאת במרחק של כ-4,000 ק"מ ממנה.
פרת' ידועה באופייה הנינוח והלא-רשמי, ותושביה של פרת' בחרו להשאיר את העבודה הקשה לתושבי סידני ומלבורן בחוף המזרחי. כל יום, בסביבות 6 בערב, מרכז העיר של פרת' מתרוקן לחלוטין, כאשר כל העובדים עוזבים את מקום עבודתם בדרכם למקום מגוריהם בפרברים. מרכז העיר נשאר ריק עד שעות הערב, אז הוא מתמלא מחדש באנשים היוצאים לבלות, אם כי חיי הלילה בפרת' סוערים הרבה פחות מאשר בערים הגדולות בחוף המזרחי. בפרת' מוזיאונים מצוינים וגלריות לאומנות, מסעדות, בתי קפה וברים רבים, וגנים בוטניים מן הגדולים באוסטרליה - הקינגס פארק, שצופה על מרכז העיר, ונמצא במרחק הליכה ממנה. גם ההתניידות בעיר נוחה במיוחד, עם 3 קווי אוטובוסים בצבעים שונים (הנקראים בראשי תיבות CAT, וניתן לזהותם בקלות בעזרת ציור החתול על האוטובוס) המציעים נסיעה חינם במשך כל היום, לתיירים כמו לתושבים.
שני החופים המרכזיים בפרת' הם cottesloe ו-scarborough. צמוד לצפון העיר נמצא עמק הסוואן (כמו שם הנהר), ובו יקבים רבים. במרכז העיר יש חנויות רבות לאורך שני הרחובות Murray ו-hay. צפונית למרכז העיר נמצאת שכונת Northbridge, שכונה צעירה בעלת אוכלוסייה גדולה של סטודנטים ואומנים.

כמה זמן להקדיש לפרת'

כמו בערים הגדולות בחוף המזרחי, קשה להגדיר זמן מומלץ לשהות בפרת'. ניתן לשהות כאן חודש בלי לראות את כל מה שיש לראות, אך בכל מקרה לא כדאי להקדיש לעיר פחות מ-3 ימים.

אפשרויות הגעה מסרוואנטס לפרת'

 • אוטובוס\שאטל:   האוטובוס יוצא בצהריים, ומגיע לפרת’ אחה”צ, לאחר 3 שעות.
 • רכב שכור:   250 ק”מ, 3-4 שעות

מה יש לעשות בפרימנטל

פרימנטל היא עיר הנמל של פרת', ומקום ששווה לבקר בו בזכות עצמו. פרימנטל, או פריאו (freo) כפי שנהוג לכנות אותה, היא מקום תוסס ורב-תרבותי, היושבת בפתח נהר הסוואן. רבים מהבתים בה זכו לשימור, ומדגימים כיצד נראתה עיר הנמל במאה ה-19. בפרימנטל מצא המוזיאון הימי של מערב אוסטרליה, כמו גם הכלא הראשון במערב אוסטרליה, שהפך גם הוא למוזיאון. בשווקים של פרימנטל ניתן למצוא חפצי אומנות שונים, רובם עבודת-יד, תכשיטים, ומוצרי מזון טריים.
נדמה שבפרימנטל תמיד יש פסטיבל כלשהו, אך אירועים שכדאי לשים לב אליהם במיוחד הם פסטיבל אומנות הרחוב של פרימנטל, שמתקיים כל שנה באיזור פסח (יש לברר תאריכים מדויקים), פסטיבל הבלוז של החוף המערבי בחודש מרץ, שבוע המורשת – במאי או ביוני, ופסטיבל פרימנטל שמתקיים בנובמבר.

כמה זמן להקדיש לפרימנטל

פרימנטל היא מקום קטן יחסית ויום אחד יספיק כדאי לראות אותה. מי שיאהב את האווירה יבחר להישאר יותר.

אפשרויות הגעה מפרת' לפרימנטל

 • אוטובוס\שאטל:   מרחק נסיעה קצרה. יש מספר אוטובוסים שמגיעים לפרימנטל. בנוסף, אחד הקווים של ה-CAT (הקו הצהוב) יוצא ממרכז פרת' לפרימנטל וחזרה במשך כל היום.
 • רכב שכור:   נסיעה קצרה מאוד

מה יש לעשות בהאי רוטנסט

האי רוטנסט נמצא במרחק שיט מעבורת קצר בלבד מפרת'. אפשרות מצוינת לטיול יום מפרת', לאי אסורה הכניסה למכוניות, וההתניידות היא ברגל או באופניים, דבר שמוסיף לאווירת החופשה. למי שמעדיף להישאר פחות פעיל, ישנו גם אוטובוס שעושה סיבוב באי. לאי 63 חופים שונים לבחור מהם, כך שתמיד ניתן למצוא חוף שלא יהיה צפוף מדי.
יש מגוון פעילויות שניתן לבחור מהם, הכוללות חתירה בקיאק, צלילה, גלישת גלים, דייג, וגולף וכמו כן ניתן לצאת גם להליכות מודרכות באי או לטיסות נוף. לאי יש גם מוזיאון משלו – מוזיאון רוטנסט. למטיילים באי יש סיכוי טוב לפגוש בו את ה-quokka – חיית כיס הנראית קצת כמו קנגורו קטן, ונדירה יחסית על היבשה, אך נפוצה למדי באי עצמו.

כמה זמן להקדיש להאי רוטנסט

האי קטן, ויום עד יומיים יספיקו כדי לראות את כולו.

אפשרויות הגעה מפרימנטל להאי רוטנסט

 • הפלגה:   מעבורות יוצאות מפרת’ עצמה, כמו גם מפרימנטל. המעבורות מגיעות אחרי 25 דקות מפרימנטל, ואחרי שעה וחצי מפרת’. ישנן גם מעבורות מהירות יותר, שפועלות רק בחלק מהשנה. מידע מעודכן אודותן ניתן למצוא ב: http://www.rottnestfastferries.com.au/ http://www.rottnestexpress.com.au/

מה יש לעשות ביורק והעמק אבון

העמק אבון נמצא מזרחית לפרת', ומציע נוף של גבעות ירוקות ונחלים, שהזכירו למתיישבים האנגלים הראשונים את נוף ארצם באנגליה. יורק הייתה ההתיישבות הראשונה במערב אוסטרליה, שלא על חוף הים, ב-1831, וזכתה לשימור של רבים ממבניה, הבנויים בסגנון המאה ה-19. בספטמבר נערך במקום פסטיבל ג'אז.
העיירה נורת'ם (northam) היא מקום נוסף שניתן לבקר בו בעמק אבון, ונהר האבון זורם במרכז העיירה. בנורת'ם, שידועה גם בגנים שברחבי העיר, נמצא מרכז המבקרים של העמק אבון.

כמה זמן להקדיש ליורק והעמק אבון

יום אחד עד יומיים הכוללים גם ביקור בנורת'ם.

אפשרויות הגעה מהאי רוטנסט ליורק והעמק אבון

 • אוטובוס\שאטל:   ישנם 2 אוטובוסים יומיים מפרת’ ליורק, משך הנסיעה כשעה וחצי.
 • רכב שכור:   מרחק של 100 ק”מ מפרת ליורק, ושעה וחצי נסיעה.

מה יש לעשות במנדורה

מנדורה היא תחנת עצירה נעימה בדרך דרומה מפרת'. האזור לאורך הנהר וקרוב לחוף הומה תמיד באנשים ופעילות. ניתן להתרשם במנדורה גם מתעלות המים המלאכותיות, ההופכות שכונות שלמות לרחובות הבנויים על המים.

כמה זמן להקדיש למנדורה

נקודת עצירה דרומית לפרת'. כמה שעות עד חצי יום.

אפשרויות הגעה מיורק והעמק אבון למנדורה

 • אוטובוס\שאטל:   מפרת’ דרומה - חברת האוטובוסים "גרייהאונד" לא פועלת, במקומם פועלת חברת האוטובוסים transwa ופירוט לגבי האוטובוסים מתייחס אליהם בחלק זה של אוסטרליה. 2 אוטובוסים יומיים, אחד בבוקר ואחד בצהריים, נסיעה של שעה ועשרים.
 • רכב שכור:   70 ק”מ, כשעה נסיעה דרך הפרברים הדרומיים של פרת’

מה יש לעשות בבונבורי

בונבורי, העיר הגדולה באיזור שמדרום לפרת', נמצאת 200 ק"מ דרומית לה. עיר נמל תוססת עם היסטוריה ימית עשירה, בונבורי ידועה כבירת התרבות והבידור באיזור דרום-מערב המדינה, ויש בה גם מסעדות, בתי-קפה וברים רבים. מפרץ העיר, מפרץ קומבנה, הוא ביתם של יותר מ-100 דולפינים, ובעיר נמצא מרכז המחקר לדולפינים, שמציע גם פעילויות שונות איתם, מהחוף ומסירה היוצאת לים.

כמה זמן להקדיש לבונבורי

יום אחד עד יומיים.

אפשרויות הגעה ממנדורה לבונבורי

 • אוטובוס\שאטל:   2 אוטובוסים ביום - בוקר וצהריים, שעה וחמישים נסיעה.
 • רכב שכור:   107 ק”מ, כמעט שעה וחצי נסיעה.

מה יש לעשות בבאסלטון

ידועה בעיקר במזח שלה, באורך 2 הק"מ, ובמימי הטורקיז של מפרץ גיאוגרף (geographe), באסלטון מציעה אווירה נעימה ונבחרה פעמיים לעיר התיירות המובילה במערב אוסטרליה. המזח הוא מזח העץ הארוך ביותר בחצי הכדור הדרומי, וניתן ללכת לאורכו, כמו גם לרדת למצפה התת-מימי שנמצא מתחתיו.
העיר מציעה פעילות מים מכל סוג, וכמו כן יש בה גם מרכז אומנויות חדש. בחודשים ספטמבר-נובמבר פרחי הבר פורחים בכל האזור. בינואר מתקיים בעיירה פסטיבל החוף של באסלטון, בפברואר נערכת תחרות שחייה מסביב למזח, ובאוקטובר מתקיים פסטיבל הקומדיה.
מן הצד השני של מפרץ גיאוגרף נמצאת העיירה דונסבורו (dunsborough), המציעה חופי רחצה יפים, ולהקות דולפינים המגיעים לעיתים אל החוף.

כמה זמן להקדיש לבאסלטון

באסלטון אינה מקום גדול, ויום אחד עד יומיים מומלצים.

אפשרויות הגעה מבונבורי לבאסלטון

 • אוטובוס\שאטל:   אוטובוס יוצא פעמיים ביום, 45 דקות נסיעה.
 • רכב שכור:   60 ק”מ, קצת פחות משעה

מה יש לעשות במרגרט ריבר

מרגרט ריבר התפתחה מעיירת גלישה ישנונית, למרכז איזורי ליין טוב, אוכל טוב, ונופים נהדרים, ואיזור מרגרט ריבר נחשב לעצירת חובה בכל טיול במערב אוסטרליה. היצע האזור כולל למעלה מ-60 יקבים, יערות קארי (karri) גבוהים, חופי גלישה מצויינים, 3 מערות מרשימות, אוכל טוב ויין מצוין. בנוסף, ניתן לסייר במפעלים לייצור שוקולד ולייצור גבינה, לצאת למסלולי הליכה או רכיבה על אופניים ביערות הסמוכים.
באיזור הסמוך למרגרט ריבר עובר 'הטרק מכף לכף' (cape to cape track), מסלול הליכה בן 135 ק"מ העובר מכף נטורליסט, ליד דונסבורו, ומסתיים בכף לווין, ליד אוגוסטה. הטרק עובר בין מפרצים קטנים ויערות, ומכיוון שהוא עובר כל כך קרוב לכביש, ניתן לבחור לעשות כל קטע באיזה אורך שרוצים מן הטרק.

כמה זמן להקדיש למרגרט ריבר

יומיים מספיקים לבקר במרגרט ריבר, אך רבים יעדיפו להישאר יותר מכך, ולשהות במקום 4-5 ימים.

אפשרויות הגעה מבאסלטון למרגרט ריבר

 • אוטובוס\שאטל:   2 אוטובוסים ביום, משך הנסיעה הוא שעה ורבע.
 • רכב שכור:   50 ק”מ, כשלושת-רבעי שעה נסיעה.

מה יש לעשות באוגוסטה

אוגוסטה נמצאת דרומית למרגרט ריבר, ליד cape leeuwin, בעלת המגדלור שמופיע על תמונות רבות של האיזור, במקום בו נפגשים האוקיינוס ההודי והאוקיינוס הדרומי. העיירה בנויה על שפך נהר ה-Blackwood, אחד הנהרות הגדולים במערב אוסטרליה, וניתן לצאת לשיט בנהר. כמו כן, ניתן לצאת לשיט צפייה בלווייתנים בעונה. במקום קיים מוזיאון המציג את ההיסטוריה של המקום.

כמה זמן להקדיש לאוגוסטה

ניתן להספיק לבקר באוגוסטה ובסביבה ביום אחד ארוך, אך כדאי יותר להקדיש לכך לפחות יומיים.

אפשרויות הגעה ממרגרט ריבר לאוגוסטה

 • אוטובוס\שאטל:   2 אוטובוסים ביום, חצי שעה נסיעה בלבד.
 • רכב שכור:   כ-45 ק”מ, וחצי שעה נסיעה.

מה יש לעשות בפמברטון

פמברטון, המתבססת על תעשיית העץ, מבססת על היערות שסביבה גם את גורם המשיכה העיקרי לתיירים. בסמוך לפמברטון נמצאים מספר מספר פארקים לאומיים, בהם גדלים עצי karri, marri, ו-jarrah, עד לגובה של 90 מטרים. שביל ה-ביבולמון (bibbulmun), שנמתח לאורך 1,000 ק"מ – מן הגבעות הסמוכות לפרת' ועד לאלבאני בדרום, עובר בפמברטון עצמה, וניתן לצאת ממנה – לכיוון צפון או דרום, ליום הליכה אחד או יותר.
אטרקציות מיוחדות באיזור פמברטון כוללות את עץ ה-Gloucester. זהו עץ בגובה 72 מטרים הנמצא בפארק לאומי Gloucester עליו אפשר לטפס באמצעות סולם שהותקן עליו. פארק נוסף המצא בסמוך הוא beedelup national park, בו זורמים מפלי בידלופ, ומציע מסלולי הליכה באורכים שונים.

כמה זמן להקדיש לפמברטון

כדאי להקדיש לפחות יומיים לפמברטון כדי לראות גם את סביבתה. אם תרצו להוסיף כמה ימי הליכה לאורך שביל הביבולמון, יש להוסיף זמן.

אפשרויות הגעה מאוגוסטה לפמברטון

 • אוטובוס\שאטל:   אוטובוס יוצא פעם ביום. משך הנסיעה הוא קצת יותר שעתיים.

מה יש לעשות באלבאני

לאלבאני עבר עשיר, והיא למעשה אחת העיירות הראשונות שהוקמו במערב אוסטרליה. העיירה הוקמה כבסיס לציד לווייתנים, ושימשה גם ככלא גדול לאסירים שהובאו אליה. ניתן ללמוד עוד על ההיסטוריה של אלבאני, ולראות רבים מן הבניינים שנשארו מהתקופה, בסיור לאורך שביל amity, שאורך כ-30 דקות. כיום באלבאני כבר לא צדים לווייתנים, אך ניתן לצאת לסיורי צפייה בלווייתנים בעונה.
העיירה היא נקודת הסיום, או ההתחלה, של טרק bibbulmun, היוצא מאזור פרת'. כמה קילומטרים דרומית לאלבאני, לאורך המפרץ שלה, נמצאים צורות הסלעים הנקראים the gap, ו-natural bridge, שנוצרו בעקבות שחיקת המים. תחנת צייד הלווייתנים הפכה למוזיאון, הנקרא whale world, וניתן לבקר בו. שביל הליכה נוסף עובר בחוות-הרוח של אלבאני, חווה של טורבינות רוח המספקות 75% מצריכת החשמל של אלבאני, השביל נקרא interpretation trail, ונחשב לפופולארי במיוחד.

כמה זמן להקדיש לאלבאני

יש הרבה מה לעשות באלבאני ובאזורה, וכדאי לשהות במקום יומיים-שלושה.

אפשרויות הגעה מפמברטון לאלבאני

 • אוטובוס\שאטל:   אוטובוס יוצא פעם ביום, שעתיים נסיעה.
 • רכב שכור:   120 ק”מ, כשעה ורבע של נסיעה.

מה יש לעשות ברכס סטירלינג

רכס הרי סטירלינג ממוקמים כ-90 ק"מ צפונית לאלבאני.
ישנן אינספור אפשרויות למסלולי הליכה שונים בהרים, אך ללא ספק המסלול המפורסם ביותר הוא bluff knoll, הר המתנשא לגובה של כ-1,100 מטרים בלבד, אך מהווה את הפסגה הגבוהה ביותר במערב אוסטרליה.
הטיפוס אליו הוא קשה, אך לוקח כמה שעות בלבד. מי שמגיע לפסגה זוכה לנוף של 360 מעלות של כל רכס סטירלינג, ואך מעבר לכך.

כמה זמן להקדיש לרכס סטירלינג

תלוי בכמה מסלולי הליכה תרצו לעשות כאן. יום אחד מספיק כדי לראות את הפארק מן הכביש, ולצאת נניח למסלול לפסגת bluff knoll. אם תרצו לעשות מסלולים נוספים, יש לקחת בחשבון זמן נוסף.

אפשרויות הגעה מאלבאני לרכס סטירלינג

 • רכב שכור:   יש צורך ברכב כדי לטייל ברכס סטירלינג, הנמצא כשעה וחצי נסיעה מאלבאני.

מה יש לעשות באספרנס

אספרנס מרוחקת מאלבאני יותר מאשר פרת', אך הנסיעה אליה שווה את הזמן. האטרקציה העיקרית של אספרנס היא חופיה, גם אלו של העיירה עצמה, וגם אלו של פארק cape le-grand הנמצא מעט מזרחית מן העיירה. ניתן לצאת מאספרנס לנסיעה בכביש מעגלי שנקרא great ocean drive, ועובר לאורך החופים הסמוכים.
מומלץ לא לפספס את הפארק cape le-grand, אשר מכסה שטח של מספר חופים שונים, בגווני תכלת וטורקיז. בדיחה ידועה היא שהחופים בפארק כל-כך יפים, עד שאפילו הקנגורו הגיעו אליהם מן המדבר. בפארק אכן ניתן לראות לעיתים קנגורו מסתובבים בחופים.

כמה זמן להקדיש לאספרנס

כ-3 ימים. בעיירה עצמה מספיקים יום-יומיים, אך יש להוסיף יום מלא עבור הפארק cape le-grand.

אפשרויות הגעה מרכס סטירלינג לאספרנס

 • אוטובוס\שאטל:   אוטובוס יוצא מאלבני לאספרנס בימים שני וחמישי בלבד. האוטובוס יוצא לקראת צהריים, ומגיע כעבור 6.5 שעות. מאספרנס מדובר בנסיעה קצרה של חצי שעה לפארק קייפ-לה-גרנד. ללא רכב ניתן להצטרף לטיולים היוצאים לפארק.
 • רכב שכור:   מרחק 480 ק”מ, וכ-5.5 שעות נסיעה מאלבאני.

מה יש לעשות בקלגורלי

עיירת מכרות הזהב קלגורלי נמצאת צפונית לאספרנס, והיא הישוב הגדול ביותר באאוטבק האוסטרלי (עוקפת במעט את אליס ספרינגס). קלגורלי הוקמה לפני כמאה שנה בתקופת הבהלה לזהב, והמכרות בה עדיין פעילים. מכרה סופר-פיט הענק, באורך 3.5 ק"מ, ורוחב של 1.5 ק"מ הוא מראה מרשים בהחלט. עומקו של המכרה הוא כגובהו של האולורו, וההיקף גם הוא דומה.
בקלגורלי נמצא מרכז המבקרים של 'הדוקטור המעופף' – המתאר את פעילות הרופאים המוטסים שמספקים שירותי רפואה לכל העיירות המבודדות במדבר האוסטרלי, אשר אין שום מרפאה בשטחן. האירוע המרכזי בלוח השנה של קלגורלי הוא מרוץ הסוסים XXXX gold kalgoorlie cup – הנערך כל ספטמבר, ומושך קהל מכל האזור.

כמה זמן להקדיש לקלגורלי

לקלגורלי אופי מיוחד, וכדאי להקדיש לפחות יומיים למקום בכדי להכיר אותו.

אפשרויות הגעה מאספרנס לקלגורלי

 • אוטובוס\שאטל:   אוטובוס יוצא מאספרנס 3 פעמים בשבוע, משך נסיעה כ-5 שעות
 • רכב שכור:   390 ק”מ, ו-4.5 שעות נסיעה מאספרנס ו-600 ק”מ ו-7.5 שעות נסיעה מפרת’

מה יש לעשות בפרת'

להתארגן להמשך המסלול תלוי היכן פניכם מועדות

כמה זמן להקדיש לפרת'

חצי יום עד יומיים בהמתנה לטיסה, אוטובוס ליעד הבא

אפשרויות הגעה מקלגורלי לפרת'

 • אוטובוס\שאטל:   אוטובוס יוצא פעם ביום, בבוקר או בצהריים, משך נסיעה כ-7.5 שעות
 • רכב שכור:   600 ק”מ ו-7.5 שעות נסיעה כאמור לפרת’

מידע נוסף על המסלול

החוף המערבי הינו מיושב ומתוייר פחות מן החוף המערבי, אך בדר"כ מי שמטייל בו לא מתאכזב.
החוף המערבי של אוסטרליה נראה פחות 'כאוסטרליה הקלאסית' ויותר 'כאוסטרליה עם טוויסט'. לא תמצאו כאן את יערות האיקליפטוס הנרחבים שמשתרעים על פני שטחים נרחבים ממזרח היבשת, אך כן תמצאו כאן את יערות איקליפטוס מזן שונה – עצי הקארי – זן איקליפטוס שהינו העץ השלישי בגובהו בעולם. לא תמצאו כאן את שונית המחסום הגדולה, אך כן את שונית נינגאלו, הקטנה הרבה יותר, אך גם נגישה יותר, ויפה לא פחות. לא תמצאו כאן את סידני הנוצצת או את מלבורן הקוסמופוליטית, אך כן את פרת', בירת מערב אוסטרליה, בעלת סגנון חיים ייחודי.
ניתן לטייל במסלול לאורך כל השנה, מלבד בחלקים הצפוניים ביותר שלו – אזור הקימברלי – שם הכבישים נוטים להיות מוצפים בעונה הגשומה, שנשכת מנובמבר עד אפריל. אם אתם מטיילים שם בתקופה זו, יש להתעדכן במצב הכבישים.
המסלול לאורך החוף המערבי לוקח לפחות חודש אחד, אך כדאי להקדיש לו לפחות חודש וחצי עד חודשיים. אם אתם רוצים לקצר את משך הזמן, ניתן לוותר על החלק מדרום לפרת', או לחילופין להשתמש בטיסות פנים, שכן המרחקים בין נקודות מסוימות גדולים.