מה יש לעשות ולראות

ברום נחשבת לאחד מיעדי הנופש הפופולאריים ביותר במערב אוסטרליה. היא העיירה הגדולה באיזור, ומהווה גם את השער המערבי אל איזורי הפרא של הקימברלי. בעיירה עצמה ישנם מוקדי עניין רבים, ובמרחק כמה קילומטרים בודדים ממרכז העיר נמצא חוף כייבל (cable beach), שנבחר כמעט מדי שנה לאחד מחמשת החופים היפים באוסטרליה.
כלכלת ברום התבססה בעבר על דייג של פנינים, אשר נמצאו במספרים גדולים סמוך לחופיה. בעיירה קהילה אסייתית גדולה, שהגיעה בזמנו בעקבות הפנינים, וכיוון שהצלילה הייתה אז מסוכנת בהרבה מהיום, רבים מהם איבדו את חייהם בפעילות זו. למעשה, ניתן למצוא בעיר בית קברות יפני, בו קבורים אותם צוללים חסרי מזל.
בעיירה מתקיימים שווקים בימי שבת בבוקר, ובגלריות ניתן להתרשם ממגוון רחב של אומנות אבוריג'ינית. מרכז העיר קטן, ונוח להסתובב בו ברגל. גם האקלים בברום הוא טרופי, וחמים בכל השנה.
חוף כייבל, שנקרא כך על שום כבל התקשורת שמונח מתחת לים, ומחבר בין אוסטרליה ואינדונזיה בנקודה זו, נמתח לאורך 22 ק"מ. זהו אתר פופולארי בקרב תושבי ברום ותיירים כאחד, והמים בו חמימים לאורך כל השנה. באיזור החודשים נובמבר-אפריל קיימת סכנת מדוזות, כמו בכל חופי צפון אוסטרליה בתקופה זו. החוף ידוע גם בטיולי הגמלים שערכים במקום כל ערב, בזמן השקיעה.
תופעה נוספת הייחודית לברום ולעוד כמה עיירות במערב אוסטרליה, נקראת 'המדרגות לירח' (staircase to the moon), וניתן לצפות בה רק בחודשים מסויימים בשנה (בדר"כ בין מאי ואוקטובר), ורק בכמה ימים בכל חודש. התופעה נוצרת למעשה ממשטחי הבוץ שמתגלים בשעת שפל ונמצאים לחופה המזרחי של פרת', וכך בזמן המתאים ניתן לראות את השתקפות הירח על המים שבמשטחים המשתרעים עד האופק, כך שהדבר דומה למדרגות אור שמגיעות עד הירח.

כמה זמן צריך?

בתור עיר נופש טרופית מהטובות באוסטרליה, כמעט כל מי שמגיע לברום ירצה להישאר בה יותר מהזמן הדרוש כדי רק לראות את המקום. לשם כך יספיקו יומיים-שלושה, אך כאמור, יתכן שתרצו להאריך את שהותכם כאן.

ערים ומוקדים נוספים באוסטרליה

כתבות וסיפורי מסע על אוסטרליה