ספרים מדריכים ומפות

מגוון ספרים ומפות על קאנאנארה, בעברית ובאנגלית.

מה יש לעשות ולראות

קאנאנארה הינה העיירה המרכזית במזרח הקימברלי, ומכרזת סביבה אטרקציות רבות. העיירה משמשת בסיס ליציאה לפארק הלאומי פורנו לולו (bungle bungle) הידוע בתצורות הנוף שבו. ממזרח לעיר נמצא אגם ארג'יל העצום, ובצמוד אליו גם מכרה היהלומים ארג'יל, הגדול ביותר באוסטרליה, ואחד הגדולים בעולם.
בעיירה עצמה אווירה של עיירת-ספר אמיתית, ואכן איזור הקימברלי הוא איזור המיושב (מאוד) בדלילות, ומאופיין בין היתר בחוות בקר המשתרעות על פני אלפי קילומטרים רבועים. במרחק קצר ממרכז העיירה נמצאת הנקודה הגבוהה באיזור הנקראת Kelly's knob, המציעה תצפית על העיירה והאזור, כמו גם מקום מצוין לצפות בשקיעות השמש. במרחק קצר מן העיירה (ניתן להגיע גם בהליכה) נמצא הפארק mirima (העמק החבוי), הנקרא לעיתים mini-bungle, המתאפיין בתצורות נוף הדומות לאלו של הפארק פורנו לולו, אך קטנות יותר, ומהווה אלטרנטיבה טובה למי שאינו מעוניין לצאת לסיור או לטיסה מעל הפארק פורנו לולו עצמו.
הפארק הלאומי פורנולולו, אתר מורשת עולמית, נמצא דרומית-מערבית לקאנאנארה, והגישה אליו היא ברכב 4X4 או בטיסה בלבד. ניתן לצאת לסיורים מאורגנים היוצאים מקאנאנארה עצמה. הפארק מציע מסלולי הליכה בין תצורות הסלעים הייחודיות שבו, כמו גם אתרי קמפינג.
ממערב לקאנאנארה יוצא כביש הנהר גיב (gibb river road) – דרך לא סלולה ל-4X4 בלבד, היוצאת מאזור קאנאנארה אל תוך הקימברלי, ומשכת כ-660 ק"מ, עד לאזור ברום, סמוך לאוקיינוס ההודי. הדרך אינה עוברת בסמוך לשום יישוב, ולא מומלץ לטייל בה באופן עצמאי, אך ניתן לצאת לטיולים מאורגנים במסלול זה. בעונה הגשומה הדרך מוצפת ובלתי עבירה.

כמה זמן צריך?

מאחר שקאנאנארה יכולה לשמש כבסיס לטיול בכל המקומות הקרובים אליה, יתכן שידרשו לפחות 3 ימים בקאנאנארה. אם אתם מתעניינים בפחות מקומות בסביבה, יספיק גם יום אחד כדי לראות את העיירה עצמה.

ערים ומוקדים נוספים באוסטרליה

כתבות וסיפורי מסע על אוסטרליה