מטיילים עצמאית?

תנו למקצוענים לסגור לכם לינה, מדריכים, טיסות ותחבורה

מה יש לעשות ולראות

עיר הבירה האוסטרלית תוכננה והוקמה על מנת להכריע את הויכוח הארוך בין סידני ומלבורן לגבי זהות הבירה האוסטרלית. מוקפת בגבעות, קנברה היא עיר נעימה, בעלת רחובות רחבים, ירוקים ונקיים. בעיר נמצא אגם בורלי גריפין, אגם מלאכותי גדול. כעיר הבירה, בקנברה נמצאים המוזיאון האוסטרלי הלאומי, זוכה הפרסים והמומלץ ביותר, הגלריה הלאומית, בניין הפרלמנט החדש בעל העיצוב המרשים, ושדרת הזיכרון, היוצאת מבניין הפרלמנט, ושלאורכה נמצאים אנדרטאות זיכרון למלחמות העיקריות בהם השתתפו החיילים האוסטרלים.
כיוון שקנברה אינה עיר גדולה כמו מלבורן או סידני, היא נשארה מוקפת ביערות האיקליפטוסים בהם בנו אותה. למעשה, ה'בוש' כל כך קרוב לעיר עד כי זוהי הבירה היחידה באוסטרליה בה ניתן לראות מדי פעם קנגורו מקפץ בתוך העיר. אזור שלא נמצא במפת התיירים, אך הוא מעניין ביותר הוא רובע השגרירויות החדש – בו מרוכזים בנייני השגרירויות באוסטרליה. כל בניין נבנה כך שישקף את הסגנון האדריכלי של הארץ שאותה הוא מייצג. כך ניתן במרחק קצר לעבור ולראות את סגנון הבנייה הדרום אפריקני בשגרירות דרום אפריקה, את המבנה דמוי-המקדש של שגרירות תאילנד, ומבנים מעניינים בשגרירויות הודו, טורקיה, סין ועוד.

כמה זמן צריך?

למרות שמטיילים רבים נוטים לפסוח עליה, כדאי להקדיש לקנברה לפחות יומיים-שלושה, שכן יש הרבה מה לעשות ולראות. קנברה אינה גדולה כלל כמו מלבורן או סידני, ואינה דורשת חודש שלם בכדי לראות את כל מה שיש בה, עם זאת, ניתן למלא שבוע עמוס בפעילות בקנברה עצמה בלבד.

ערים ומוקדים נוספים באוסטרליה

כתבות וסיפורי מסע על אוסטרליה