ספרים מדריכים ומפות

מגוון ספרים ומפות על פרת', בעברית ובאנגלית.

מה יש לעשות ולראות

פרת' היא עיר הבירה של מדינת מערב אוסטרליה, והמקום שבו חיים מרבית תושבי המדינה. למעשה, כ-75% מתושבי מערב אוסטרליה מתגוררים בפרת', וקשה להאשים אותם.
העיר, הנהנית מימי שמש במשך רוב השנה, בנויה לאורך נהר הסוואן (swan), והיא בעלת חופים מצוינים ותנאי גלישה טובים. פרת' לא נראית סואנת וצפופה כמו עיר בגודלה, וחלק מן העניין ודאי נעוץ בעובדה שזו עיר הבירה המבודדת ביותר העולם. העיר הגדולה הקרובה ביותר היא אדלייד, הנמצאת במרחק כמה אלפי קילומטרים, ולמעשה פרת' קרובה יותר לסינגפור מאשר לסידני, הנמצאת במרחק של כ-4,000 ק"מ ממנה.
פרת' ידועה באופייה הנינוח והלא-רשמי, ותושביה של פרת' בחרו להשאיר את העבודה הקשה לתושבי סידני ומלבורן בחוף המזרחי. כל יום, בסביבות 6 בערב, מרכז העיר של פרת' מתרוקן לחלוטין, כאשר כל העובדים עוזבים את מקום עבודתם בדרכם למקום מגוריהם בפרברים. מרכז העיר נשאר ריק עד שעות הערב, אז הוא מתמלא מחדש באנשים היוצאים לבלות, אם כי חיי הלילה בפרת' סוערים הרבה פחות מאשר בערים הגדולות בחוף המזרחי. בפרת' מוזיאונים מצוינים וגלריות לאומנות, מסעדות, בתי קפה וברים רבים, וגנים בוטניים מן הגדולים באוסטרליה - הקינגס פארק, שצופה על מרכז העיר, ונמצא במרחק הליכה ממנה. גם ההתניידות בעיר נוחה במיוחד, עם 3 קווי אוטובוסים בצבעים שונים (הנקראים בראשי תיבות CAT, וניתן לזהותם בקלות בעזרת ציור החתול על האוטובוס) המציעים נסיעה חינם במשך כל היום, לתיירים כמו לתושבים.
שני החופים המרכזיים בפרת' הם cottesloe ו-scarborough. צמוד לצפון העיר נמצא עמק הסוואן (כמו שם הנהר), ובו יקבים רבים. במרכז העיר יש חנויות רבות לאורך שני הרחובות Murray ו-hay. צפונית למרכז העיר נמצאת שכונת Northbridge, שכונה צעירה בעלת אוכלוסייה גדולה של סטודנטים ואומנים.

כמה זמן צריך?

כמו בערים הגדולות בחוף המזרחי, קשה להגדיר זמן מומלץ לשהות בפרת'. ניתן לשהות כאן חודש בלי לראות את כל מה שיש לראות, אך בכל מקרה לא כדאי להקדיש לעיר פחות מ-3 ימים.

ערים ומוקדים נוספים באוסטרליה

כתבות וסיפורי מסע על אוסטרליה